Natalia Przybysz

Natalia Przybysz

Natalia Przybysz jest polską wokalistką i autorką tekstów. Karierę muzyczną zaczynała śpiewając razem ze swoją młodszą siostrą w zespole Sistars. Karierę solową zaczęła w 2006 roku, do tej pory wydała cztery samodzielnie nagrane albumy. Niedawno duże kontrowersje wzbudziło jej wyznanie, że dokonała aborcji.

Imię i nazwisko: Natalia Przybysz
Data urodzenia: 1 września 1983
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: autorka tekstów, piosenkarka
Gatunki muzyczne: soul, pop, rock, R&B, blues, country
Facebook: facebook.com/NataliaPrzybyszOfficial/

Natalia Przybysz – kariera

Natalia ukończyła Szkołę Muzyczną w Warszawie, gdzie uczyła się gry na wiolonczeli. Karierę muzyczną rozpoczęła w zespole Sistars, który założyła razem ze swoją siostrą Pauliną. Pierwszy album siostry wydały w 2003 roku, był on zatytułowany „Siła sióstr”. Poza tym zespół wydał jeszcze jedną płytę w 2005 roku.
Karierę solową Natalia rozpoczęła w 2006 roku. Jej pierwszy album to „Maupka Comes Homes”. We wrześniu 2010 roku wokalistka wydała drugą płytę – „Gram duszy”. Rok później album ten był nominowany do nagrody Fryderyka.
Trzeci album artystki miał premierę w 2013 roku. Album ten zawierał piosenki z repertuaru Janis Joplin. Rok później ukazała się czwarta solowa płyta piosenkarki „Prąd”, która była promowana przez singiel „Miód”.
Poza karierą muzyczną, piosenkarka jest zaangażowana w działalność propagującą regularne badania piersi kobiet. Ponadto Przybysz promuje weganizm.

Natalia Przybysz – życie prywatne i kontrowersje

Partnerem Natalii Przybysz jest Wojciech Zagórski, brat Jerzego Zagórskiego, który jest członkiem zespołu muzycznego Natalii. Para ma dwoje dzieci: córkę Anielę i syna Jeremiego.
Pod koniec 2016 roku w mediach pojawiły się informacje, że piosenkarka poddała się aborcji, co wywołało duże oburzenie w kręgach katolickich. Piosenkarka opowiedziała o tym zdarzeniu w wywiadzie dla magazynu „Wysokie Obcasy”. Wyznaniu towarzyszyła premiera piosenki „Przez sen”, w której wokalistka opowiada o swoich przeżyciach związanych z usunięciem ciąży.

natalia przybysz

Więcej o:

natalia przybysz

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.