Natalia Przybysz dostała nagrodę "Superbohaterki" za wywiad o aborcji. "To nie jest nagroda za aborcyjny coming out"

Natalia Przybysz w poniedziałek odebrała nagrodę "Superbohaterki" od magazynu "Wysokie Obcasy" za wywiad, w którym opowiedziała o aborcji.

Wywiad, w którym Natalia Przybysz przyznała się do aborcji na Słowacji, odbił się w sieci szerokim echem. Reakcje fanów były mocno podzielone. Niektórzy wspierali piosenkarkę za to osobiste i szczere wyznanie, jednakże nie obyło się też bez krytyki i agresji wobec artystki.

Teraz Przybysz została wyróżniona przez magazyn "Wysokie Obcasy" i odebrała nagrodę "Superbohaterki". Tym samym pokonała 14 innych znanych Polek, w tym Krystynę Jandę, Paulinę Młynarską, Zofię Czerwińską czy Natalię Fiedorczuk.

To nie jest nagroda za aborcyjny coming out. Kapituła przyznaje jej tytuł Superbohaterki za odwagę szczerego wyznania - w czasach postprawdy, propagandy i opresji kobiet. Za to, że pokazała, że jest wiele doświadczeń, które budują nas jako kobiety – ale jednym z najważniejszych jest umiejętność mówienia nie - czytamy na Facebooku magazynu "Wysokich Obcasów".

Uzasadniając swój wybór, magazyn docenił odwagę wokalistki i odpowiedzialność za słowa. 

Odważyła się na wyznanie, którym zaryzykowała swoją karierę, codzienny spokój, bezpieczeństwo. Odsłoniła przed nami swoje człowieczeństwo. To nie było tłumaczenie się, to było świadectwo. Świadectwo bycia kobietą w Polsce – tu i teraz. Natalia opowiedziała o odpowiedzialności i wzięła odpowiedzialność za swoje słowa. Walczy nie za siebie, ale za te kobiety, które nie mają pozycji, żeby sobie na walkę pozwolić - czytamy na stronie magazynu.
Co sądzicie o wywiadzie Przybysz o aborcji?
Więcej o: