"Bitwa Na Głosy": Wygrał Piotr Kupicha!

Bitwa na Głosy wygrał...

Kto wygrał, kto przegrał?

Wygrał katowicki zespół Piotra Kupichy . Przegrała niestety znakomita wokalnie zielonogórska grupa Urszuli Dudziak . Przegrała jedynie formalnie, bo TVP postanowiło wraz ze sponsorem programu ufundować nagrodę za drugie miejsce w wysokości 50 tysięcy złotych. Drugie 50 tysięcy zespół Urszuli Dudziak otrzymał od prezydenta Zielonej Góry.

Piotr Kupicha jako zwycięzca otrzymał główną nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych.

Grażyna Szapołowska również zaskoczyła. Oznajmiła, że całą gażę jako powinna dostać za bycie jurorem w "Bitwie Na Głosy' przekazuje 8 zespołom biorącym udział w programie.

Wszystkie wygrane zostaną przekazane na cele charytatywne miast z których pochodzą finałowe zespoły, czyli Katowice i Zielona Góra.

O czym był show "Bitwa Na Głosy"

Od 5 marca obserwowaliśmy jak największe muzyczne osobowości (Urszula Dudziak, Bracia Golcowie) próbowali doprowadzić do zwycięstwa talenty wokalne ze swoich rodzinnych miast. Z każdego miasta wybrano 16-osobowe zespołu (chóry), które w programach na żywo wykonywały światowe i polskie przeboje. Który zespół zaśpiewał najgorzej odpadał. Decydowali oczywiście widzowie za pomocą smsów.

Czym się różnił do "X-Factora"?

Wielu ekspertów oceniało program " Bitwa Na Głosy " jako rozrywkę na wysokim poziomie. Można było usłyszeć wielkie przeboje śpiewane przez zespoły, w zmienionych aranżacjach. Trochę musical, trochę gospel - to miało odróżnić "Bitwę Na Głosy" od rywala "X-Factor". I się udało. Choć wielu krytykowało program i nie dawało mu szans, "BnG" okazał się komercyjnym hitem.

Pozytywne emocje

"Bitwa Na Głosy" nie mogło konkurować z "X-Factorem" pod względem wzbudzani emocji. Producenci zrezygnowali z ostrej rywalizacji na rzecz gry zespołowej. To obniżyło poziom adrenaliny. Zrezygnowano również z ostrych ocen jury. Nie można było zatem usłyszeć miażdżących werdyktów, które widzowie wręcz kochają. Był za to pozytywny przekaz. Liczy się wspólna zabawa, gra do "jednej bramki" a wtedy każda impreza się uda. TVP wyszło z tej sytuacji obronną ręką.

Mrock

Zobacz także:

Show odmieniło Grażynę Szapołowską

NIESAMOWITY występ. Dudziak, Jagielski i widownia PŁAKALI

Uczestnik "Bitwy na Głosy" ma stwardnienie rozsiane

Więcej o: