Polsat wciąż milczy w sprawie Dagmary Kaźmierskiej. Teraz na skandal zareagowano po cichu

Przedstawiciele Polsatu do momentu publikacji tego artykułu wciąż nie odnieśli się do skandalu z udziałem Dagmary Kaźmierskiej. Stacja poczyniła jednak pewne zmiany w telewizyjnej ramówce.

25 kwietnia w portalu Goniec.pl ukazał się artykuł, w którym ujawniono zeznania byłej pracownicy Dagmary Kaźmierskiej. Celebrytka, która w przeszłości była szefową agencji towarzyskiej, miała być w tej roli wyjątkowo bezwzględna. Miała dopuszczać się przemocy i zastraszania. Jak wynika z akt sądowych kierowała wykonaniem czynu zabronionego, czyli zgwałcenia swojej pracownicy - Marii A. Kaźmierska karierę telewizyjną zaczęła kilka lat temu w programie TTV (stacja należy do Grupy TVN) "Królowe życia", a obecnie jest gwiazdą Polsatu. Wystąpiła w "Tańcu z gwiazdami", a także reality show "Dagmara szuka męża".

Zobacz wideo Mówi o przeszłości

Program Dagmary Kaźmierskiej usunięty z ramówki Polsatu

Polsat nie wystosował oficjalnego stanowiska w sprawie doniesień na temat Dagmary Kaźmierskiej. Nie odpowiedziano także na naszą prośbę o komentarz. Jak z kolei ustaliła Plejada, w stacji pewne decyzje zapadły po cichu. W najbliższą sobotę o godzinie 15:45 miała zostać wyemitowana powtórka trzeciego odcinka programu "Dagmara szuka męża". Ta pozycja została usunięta z ramówki.

Dagmara Kaźmierska pisała o przeszłości w autobiografii

Dagmara Kaźmierska została skazana prawomocnym wyrokiem za sutenerstwo. Choć informacja ta wyszła na jaw już w momencie, gdy celebrytka rozwijała telewizyjną karierę, o szczegółach jej kryminalnej przeszłości nie wiadomo było za wiele. Zdawkowo wspominała o niej sama Kaźmierska w autobiografii. "Prokuratorka z rozłożonych przed sobą akt zaczęła czytać zarzuty, punkt po punkcie. Lista była długa, coraz dłuższa, a ze mnie zaczęło schodzić powietrze (...). Naprawdę imponujący zestaw zarzutów dla mnie przygotowała. Z wielu z nich zostałam później oczyszczona, jednak koniec końców skazano mnie na trzy lata więzienia za sutenerstwo" - pisała. Z akt sądowych Sądu Okręgowego w Świdnicy i Sądu Rejonowego we Wrocławiu, do których dotarli dziennikarze Fakt.pl, wynika, że Dagmarę Kaźmierską oskarżono o popełnienie 17 przestępstw. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

W sprawie śledztwa portalu Goniec.pl próbowaliśmy się kontaktować również z przedstawicielami stacji TVN oraz samą Dagmarą Kaźmierską. Jak dotąd z żadnej ze stron nie otrzymaliśmy jednak komentarza.

Potrzebujesz pomocy?

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD). 

Jeżeli jesteś ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc np. do Poradni Telefonicznej "Niebieska Linia" - 22 668 70 00 (7 dni w tygodniu, w godzinach 8-20) lub na całodobowy telefon interwencyjny Centrum Praw Kobiet - 600 070 717.

Polsat powinien wystosować oświadczenie w sprawie Dagmary Kaźmierskiej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.