Szczegóły wyroku sądowego Dagmary Kaźmierskiej. Zapisy w aktach porażają

Na jaw wychodzą mroczne szczegóły kryminalnej przeszłości Dagmary Kaźmierskiej. Dziennikarze Goniec.pl dotarli do zeznań ofiary celebrytki, która kiedyś prowadziła agencję towarzyską. Kaźmierska miała dopuszczać się przemocy. Teraz media donoszą o szczegółach sprawy sądowej, w której gwiazda Polsatu była oskarżona o 17 przestępstw.

Dagmara Kaźmierska zdobyła ogólnopolską popularność za sprawą programu TTV "Królowe życia". Przedsiębiorcza celebrytka wydała dwie biografie i zgromadziła blisko półtora miliona obserwatorów w mediach społecznościowych. Ostatnio wystąpiła w dwóch programach Polsatu: "Dagmara szuka męża" i "Taniec z gwiazdami". O kryminalnej przeszłości Kaźmierskiej było wiadomo niewiele. Ona sama wypowiadała się na ten temat zdawkowo. Dziennikarze portalu Goniec.pl dotarli do zeznań jednej z ofiar celebrytki, która w przeszłości parała się sutenerstwem. Teraz Fakt.pl opublikował szczegóły wyroku sądowego z 2012 roku. 

Zobacz wideo Kaźmierska opowiedziała o swoim życiu po wyjściu z więzienia

Szczegóły sądowego wyroku Dagmary Kaźmierskiej. Została skazana za sześć przestępstw

Warto podkreślić, że Kaźmierska w swojej biografii "Prawdziwa historia Królowej Życia" wyznała, że została skazana za sutenerstwo. Lista zarzutów była jednak znacznie dłuższa. - Prokuratorka z rozłożonych przed sobą akt zaczęła czytać zarzuty, punkt po punkcie. Lista była długa, coraz dłuższa, a ze mnie zaczęło schodzić powietrze (...). Naprawdę imponujący zestaw zarzutów dla mnie przygotowała. Z wielu z nich zostałam później oczyszczona, jednak koniec końców skazano mnie na trzy lata więzienia za sutenerstwo - napisała Kaźmierska w autobiografii. Z akt sądowych Sądu Okręgowego w Świdnicy i Sądu Rejonowego we Wrocławiu, do których dotarli dziennikarze Fakt.pl, wynika, że Dagmarę Kaźmierską oskarżono o popełnienie 17 przestępstw. 22 maja 2012 wyrokiem sądu w Świdnicy uwolniono ją od zarzutu handlu ludźmi i prowadzenia grupy przestępczej, ale skazano za sześć przestępstw, w tym za: czerpanie materialnych korzyści z prostytucji, grożenie pozbawieniem życia, kierowaniem wykonaniem przestępstwa zgwałcenia oraz udział w pobiciu

Po ucieczce z agencji kobieta miała zostać zgwałcona przez współpracownika Dagmary Kaźmierskiej

Z relacji ofiary Dagmary Kaźmierskiej, do której dotarli dziennikarze Goniec.pl wynika, że "Daga" miała dopuścić się pobicia i zastraszania swojej pracownicy. Karą za brak subordynacji i próbę ucieczki miał być gwałt. "Dagmara krzyczała na mnie i biła mnie rękami po całym ciele. Mówiła, że k***a to nie człowiek, że pozabija nas wszystkich, że nikt nam nie pomoże. Jak skończyła, Ruski chwycił mnie za szyję i zaczął mnie straszyć, że jak jeszcze raz ucieknę, to on się mną zajmie. Zostałam zaciągnięta do pokoju i zamknięta na klucz" - zeznała Maria A. Po wszystkim ofiara Dagmary Kaźmierskiej miała mieć myśli samobójcze.

Próbowaliśmy kontaktować się z Dagmarą Kaźmierską z prośbą o komentarz do śledztwa Goniec.pl. W momencie publikacji artykułu nie otrzymaliśmy jednak od niej żadnej odpowiedzi. Skontaktowaliśmy się także z przedstawicielami stacji Polsat oraz TVN, ale na ten moment nie otrzymaliśmy komentarza w sprawie celebrytki związanej z obiema stacjami.

Gdzie szukać pomocy?

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Jeżeli jesteś ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc np. do Poradni Telefonicznej "Niebieska Linia" - 22 668 70 00 (7 dni w tygodniu, w godzinach 8-20) lub na całodobowy telefon interwencyjny Centrum Praw Kobiet - 600 070 717.

Czy sądzisz o obecności Dagmary Kaźmierskiej w mediach?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.