"Nasz nowy dom". Żyli w 100-letnim domu z niepełnosprawnym synem. Na podwórku stał wychodek

Za nami kolejny odcinek programu "Nasz nowy dom". Tym razem Elżbieta Romanowska odwiedziła rodzinę z Drzewocin. Ta metamorfoza była spektakularna.

Ekipa programu "Nasz nowy dom" po raz kolejny ruszyła na pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom w Polsce, które żyją na co dzień w fatalnych warunkach mieszkaniowych. Kogo tym razem odwiedziła gospodyni programu Elżbieta Romanowska, która jakiś czas temu zastąpiła w tej roli zwolnioną z Polsatu Katarzynę Dowbor? Poznajcie historię rodziny, której umożliwiono zrealizowanie marzenia o lepszym życiu. Pani Monika i Dariusz z Drzewocin mieszkali w 100-letnim domu bez dostępu do wody i kanalizacji. Para wychowuje syna chorego na dziecięce porażenie mózgowe. Ogromny stres, z jakim borykała się matka chłopca, wpłynął także na jej zdrowie. Dzięki ogromnej motywacji i walce ich sytuacja życiowa uległa ogromnej poprawie, ale ubogie warunki komplikowały im codzienne funkcjonowanie. 

Zobacz wideo Racewicz o krytyce Dowbor w "Pytaniu na śniadanie". "Że jest za stara? Kaśka?! Jest w świetnej formie"

"Nasz nowy dom". Monika i Dariusz mają chorego syna. Mieszkają w 100-letnim domu

Tym razem bohaterami odcinka programu "Nasz nowym dom" byli Monika i Dariusz, którzy wychowują chorego na porażenie mózgowe syna Dawida. Diagnozę poznali prawie rok po narodzinach chłopca. Lekarze poinformowali parę, że ich dziecko prawdopodobnie nie będzie mogło nawet samodzielnie siedzieć. Niedługo potem Monika dowiedziała się, że choruje na nowotwór piersi. Na szczęście leczenie przyniosło efekty i stan zdrowia kobiety się poprawił. Mało tego, ogromna determinacja rodziców skutkowała zwiększeniem sprawności syna. Największym problemem były jednak ich warunki mieszkaniowe. W 100-letnim domu rodzinnym nie było wody i kanalizacji. Przez trudną sytuację materialną małżeństwo nie mogło pozwolić sobie na remont.

"Nasz nowy dom". Co to była za metamorfoza. 100-letni dom stał się nowoczesny

Ekipa zdecydowała, że wyremontuje dom rodziny z Drzewocin. Trzeba przyznać, że było to trudne zadanie, jednak efekt zachwycił wszystkich. Po przyjechaniu do odmienionego domu pani Monika nie kryła olbrzymiego wzruszenia, które później zamieniło się w uśmiech. Budynek był nie do poznania z zewnątrz, ponieważ został obudowany drewnem. Wnętrze także przeszło ogromną metamorfozę. Wymieniono drzwi, odmalowano ściany i wstawiono do środka nowe meble. Postawiono na nowoczesne dodatki. Zmiany w domu nie były jednak jedyną niespodzianką dla rodziny z Drzewocin. Na Dawida, którego wielką pasją jest pływanie, czekała miła wiadomość. Zorganizowano zawody pływackie dla dzieci z niepełnosprawnością. Jeśli chcecie zobaczyć efekty remontu, to koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii na górze strony. ZOBACZ TEŻ: "Nasz nowy dom". Elżbieta Romanowska upomniała architektkę. "Ale co ty kłamiesz?"

Co sądzisz o tym remoncie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.