Znamy zarobki szefów Telewizji Polskiej. Rekordzistą dyrektor TVP Sport

Portal Wirtualnemedia.pl dotarł do zarobków szefostwa TVP. Najwięcej z nich zgarnia dyrektor TVP Sport Jakub Kwiatkowski.

Zarobki pracowników TVP wciąż budzą emocje. Odkąd ujawniono przypadki niegospodarności i szokujące stawki pracobiorców Telewizji Polskiej za czasów Prawa i Sprawiedliwości, opinia publiczna patrzy na ręce nowemu szefostwu stacji. Przypominamy, że Joanna Kurska zarobiła w TVP ponad 1,5 mln zł, choć przepracowała w telewizji... trochę więcej niż rok. Portal Wirtualnemedia.pl dotarł tymczasem do pensji dyrektorów kanałów TVP.

Zobacz wideo Marek Czyż apeluje do polityków PiS-u: Zapraszamy do Telewizji Polskiej

Znamy zarobki szefów Telewizji Polskiej. Rekordzistą dyrektor TVP Sport

Jak czytamy w portalu Wirtualnemedia.pl, spośród szefów kanałów tematycznych najwięcej zgarnia dyrektor TVP Sport Jakub Kwiatkowski, który otrzymuje 35 tys. zł brutto miesięcznie. Kwiatkowski pracuje w stacji od grudnia ubiegłego roku, a przed objęciem posady przez 11 lat był związany z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Pod koniec lutego stacja zlikwidowała szefostwo większości kanałów tematycznych, takich jak TVP ABC, TVP Nauka i TVP Kobieta. Dotychczasowa szefowa TVP Justyna Karnowska zarabia 25 tys. zł brutto. Jednakże - jak nieoficjalnie donosi portal - od czasu powołania nowych władz TVP, Karnowska przebywa na zwolnieniu lekarskim. Michał Broniatowski, który w marcu objął stanowisko dyrektora TVP World, otrzymuje 25 tys. zł brutto miesięcznie. Aleksy Dzikawicki został p.o. dyrektora-redaktora naczelnego Biełsat TV i z tego tytułu otrzymuje 25 tys. zł brutto miesięcznie.

Tak o zarobkach w "nowym TVP" mówił niedawno Roman Czejarek, który wrócił do stacji

O zarobkach w nowym TVP opowiedział niedawno Roman Czejarek, który wrócił po latach do pracy w stacji. Prezenter ujawnił, że obecnie nie zarabia się w TVP "kokosów", które niektórzy zgarniali za czasów telewizji Jacka Kurskiego. - Wiele osób jest przekonanych, że jak wracamy do telewizji, to zarabiamy mega kasę, taką, jaką zarabiali niektórzy przez ostatnie lata. Guzik prawda. To może brzmieć zabawnie, ale te pieniądze są dużo mniejsze, niż przed moim odejściem w 2011 r. - zdradził Plejadzie. Wypowiedział się też na temat bajońskich sum, które zarabiali pracownicy starej ekipy TVP.

TVPTVP TVP, Fot. Grzegorz Dąbrowski / Agencja Wyborcza.pl

Czy opinia publiczna powinna poznać zarobki dziennikarzy "19.30"?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.