Nowy szef "Wiadomości" Marek Czyż ma córkę w TVP. Kim jest Zuzanna Czyż? Poszła w ślady ojca

Marek Czyż został nowym szefem "Wiadomości" TVP. Okazuje się, że jego córka również związana jest z Telewizją Polską i to już od kilku lat. Co tam robi?

Odpolitycznienie TVP było zapowiadane, odkąd opozycja zdobyła większość w wyborach parlamentarnych. Sejm przyjął uchwałę ws. przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych. W środę 20 grudnia w siedzibie Telewizji Polskiej doszło do prawdziwej rewolucji. Do budynku stacji zjechali nie tylko pracownicy, ale i politycy, którzy protestowali w obronie mediów publicznych, a nawet policja. TVP Info przerwało nadawanie, a w trakcie emisji "Ojca Mateusza" na TVP1 wydano nagle komunikat. W całym chaosie zdołano odświeżyć skład zespołu "Wiadomości" i 20 grudnia Polacy zobaczyli na ekranach Marka Czyża zapowiadającego wielkie zmiany. Okazuje się, że w jego rodzinie pracowników TVP jest więcej. Kim jest jego córka?

Zobacz wideo Posłowie PiS przebrnęli przez zabarykadowane wejście. Siłą weszli do budynku TVP

Zuzanna Czyż związana jest z TVP. Córka nowego szefa "Wiadomości" często gości na ekranie

Marek Czyż ma córkę, która od kilku lat związana jest z Telewizją Polską. Zuzanna Czyż pracuje jako reporterka stacji TVP3 Katowice, a jej kariera mocno związana jest właśnie ze Śląskiem. Od czasu do czasu występuje w TVP Info. Nie tylko relacjonuje różne wydarzenia, ale prowadzi też program "Aktualnie Śląskie", w którym rozmawia z gośćmi o tematach dotyczących województwa śląskiego.

Pojawia się także w innych serwisach. Jakiś czas temu otrzymała wyróżnienie w Silesia Press, konkursie dziennikarskim dla przedstawicieli śląskich mediów. W mediach społecznościowych Czyż przedstawia się nie tylko jako dziennikarka, ale także mistrzyni karate i miłośniczka podróży.

Marek Czyż nową twarzą TVP

Z tą samą stacją, co córka, jakiś czas temu związany był Marek Czyż. Prowadził program "Aktualności" nadawany na antenie TVP3 Katowice. W swojej karierze miał co robić. Był zatrudniony w TVP nieprzerwanie przez 12 lat od 1996 roku. Przez pięć lat był gospodarzem "Poranka Info" w TVP Info. W tym czasie przewodził też m.in. "Gościowi Jedynki" i "Monitorowi Wiadomości". Podobnie jak teraz jego córka, także był mocno związany ze Śląskiem. W TVS prowadził "Silesia Informacje", "Gościa TVS" i "Kiosk". Ostatnie lata spędził m.in. w stacji Nowa TV, serwisie internetowym Silesia24.pl i Radiu Zet. To w tym ostatnim był dyrektorem informacji do lipca 2023 roku.

Co ciekawe, kiedy 20 grudnia TVP Info przestała nadawać, przerwano także emisje w pozostałych stacjach lokalnych, w tym TVP3 Katowice. ZOBACZ TEŻ: Kammel chciałby w nowej TVP pracować znowu z Rogalską? Dolał oliwy do ognia. "Niech tak zostanie"

Przypominamy, że trwa plebiscyt Plotka i Radia Złote Przeboje. Możesz zdecydować, kto zdobędzie JUPITERA ROKU w siedmiu kategoriach. W kategorii Gwiazda Roku nominowani są: Maryla Rodowicz, Doda, Edward Miszczak, Katarzyna Cichopek i Ewa Drzyzga GŁOSUJ TU!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.