Zmiany w TVP bez ceregieli. Widzowie "Ojca Mateusza" mocno się zdziwili

Zmiany w TVP postępują z godziny na godzinę. Widzowie "Ojca Mateusza" nie zdołali dokończyć emitowanego odcinka.

19 grudnia Sejm przyjął poselski projekt uchwały ws. przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych, oraz PAP. Lada dzień mają odbyć się pierwsze spotkanie wydawców i reporterów programu informacyjnego, który ma zastąpić "Wiadomości". Choć zmiany wydają się nieuchronne, a TVP Info przestało już nadawać, pracownicy stacji oraz posłowie PiS nie odpuszczają, pełniąc dyżury "w obronie mediów publicznych" w siedzibie stacji. 

Zobacz wideo Wzburzony Kaczyński dotarł do TVP. I się zaczęło

Zmiany w TVP bez ceregieli. Nagle przerwano "Ojca Mateusza"

20 grudnia 2023 równo o godz. 11.18 kanał TVP Info przestał transmitować swoje pasmo. W miejscu sygnału kanału pojawił się sygnał TVP1 - widzowie chcący obejrzeć informacje, zobaczyli nagle odcinek "Korony Królów". Na TVP1 z kolei od godz. 10.35 do godz. 11.25 powinien być emitowany "Ojciec Mateusz". Ku zaskoczeniu części widzów przerwano nadawanie serialu, by pokazać specjalne wydanie "Wiadomości".

Siedziba TVP InfoSiedziba TVP Info Siedziba TVP Info, Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

Zmiany w TVP. Powrót wielu doskonale znanych publiczności dziennikarzy

W ostatnim czasie wiele miejsca poświęca się na temat transferów dziennikarzy w związku z metamorfozą TVP. Jak informowała "Gazeta Wyborcza", w środę ma odbyć się pierwsze spotkanie wydawców i reporterów programu informacyjnego, który ma zastąpić "Wiadomości". Na czele nowego serwisu informacyjnego ma stanąć Paweł Płuska. W "Gazecie Wyborczej" czytaliśmy, że gospodarzami pierwszego wydania nowego serwisu informacyjnego mają być Marek Czyż lub Joanna Dunikowska-Paź, która pożegnała się z TVN24. W TVP mają pojawić się także wcześniej związani z grupą Polsat Piotr Jędrzejek, Wioleta Wramba i Bartosz Cebeńko. Jak podawał Plotek, propozycję pracy w TVP otrzymała także Beata Tadla. Według naszych informacji wielki powrót do telewizji publicznej planuje również Grażyna Torbicka

Protest w siedzibie TVP w WarszawieProtest w siedzibie TVP w Warszawie Protest w siedzibie TVP w Warszawie, Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl

Przypominamy, że trwa plebiscyt Plotka i Radia Złote Przeboje. Możesz zdecydować, kto zdobędzie JUPITERA ROKU w siedmiu kategoriach. W kategorii Gwiazda Roku nominowani są: Maryla Rodowicz, Doda, Edward Miszczak, Katarzyna Cichopek i Ewa Drzyzga. GŁOSUJ TU!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.