To już koniec "Wspaniałego stulecia" i "Przysięgi"? Tureckie seriale znikają z TVP? Stacja zabrała głos

Fani tureckich seriali nie mają powodów do radości. Telewizja Polska miała podjąć decyzję o emitowaniu wyłącznie polskich produkcji. Kiedy widzowie będą mieli okazję zobaczyć ostatnie odcinki "Wspaniałego stulecia" i "Przysięgi" na TVP1? Jest odpowiedź stacji.

Wiosna to czas, gdy telewizje prezentują nowe ramówki. W tym roku Telewizja Polska pod przywództwem nowego prezesa Mateusza Matyszkowicza postawiła na radykalne zmiany. Pojawią się nowe produkcje m.in. polski serial historyczny o tytule "Polowanie na ćmy". W zamian za to ma zabraknąć uwielbianych przez widzów tureckich seriali.  Takie wnioski można wysnuć na podstawie wypowiedzi prezesa TVP. Na  konferencji prasowej padły zaskakujące słowa. Fani "Wspaniałego stulecia" i "Przysięgi" mają się bać?

Zobacz wideo Najsłynniejsze wpadki w filmach, serialach i nie tylko! Czy naprawdę nie dało się ich uniknąć?

Tureckie seriale znikają z TVP. Kiedy ostatnie emisje?

W trakcie rozmowy z mediami Mateusz Matyszkiewicz stanowczo zapowiedział, że z anteny Telewizji Polskiej znikną zagraniczne produkcje, w tym także tureckie seriale, uwielbiane przez widzów. Dodał, że zostaną one zastąpione polskimi telenowelami i serialami historycznymi.

Moją ambicją jest to, żeby w przewidywalnym czasie anteny główne TVP - Jedynka i Dwójka - emitowały wyłącznie polskie produkcje serialowe - powiedział Matyszkiewicz podczas prezentacji produkcji.

"Wspaniałe stulecie" to turecki serial opowiadający o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego. Oprócz lekcji historii widzowie mogą w nim liczyć na niespodziewane zwroty akcji i mnóstwo intryg, które wzbudzają masę emocji. Niestety, uwielbiany serial będzie można oglądać na antenie TVP tylko do końca marca. Ostatni odcinek zostanie wyemitowany 30 marca o godzinie 14:00.

'Wspaniałe stulecie''Wspaniałe stulecie' fot. YouTube @Magnificent Century

'Wspaniałe stulecie''Wspaniałe stulecie' fot. YouTube @Magnificent Century

Z kolei "Przysięga" to serial obyczajowy, który cieszył się niesamowitą popularnością w Turcji. W Polsce również przyciągnął rzeszę widzów przed telewizory. Serial liczy kilkaset odcinków. Ostatni ma zostać wyemitowany na antenie TVP na przełomie marca i kwietnia. Jak zakończą się losy bohaterów? Na widzów z pewnością czeka ogrom zaskoczeń i masa emocji. Na pewno rozwiąże się historia Emira Tahuna, który po śmierci ukochanej nie mógł się pozbierać. Być może w końcu odnajdzie szczęście u boku innej kobiety.

Przysięga 4Przysięga 4 screen TVP

'Przysięga 4''Przysięga 4' screen - YouTube

Przypomnijmy, że na TVP2 emitowany jest także uwielbiany przez widzów "Zakazany owoc". W ostatnim czasie pojawiły się także hiszpańskie produkcje, w tym "Akacjowa 38". Myślicie, że brak ulubionych serii zrekompensuje "Polowanie na ćmy"?

[AKTUALIZACJA]

Po naszym tekście TVP postanowiło poinformować, że seriale nie znikają całkowicie. Widzów mimo to czekają zmiany. 

Seriale tureckie będą emitowane na innych niż do tej pory antenach. Telewizja Polska nie rezygnuje z nich - poinformował nas rzecznik TVP.

Wszyscy jesteście zaproszeni na NOC OSCAROWĄ Plotka i Radia Złote Przeboje! Program na antenie radia poprowadzą Marcin Wolniak i Wojtek Babiarczyk. Od 3:30 nasi dziennikarze będą relacjonować to, co będzie się działo w Dolby Theatre w Los Angeles. Szykujcie popcorn i szampana albo po prostu dużo kawy. Stroje wieczorowe nieobowiązkowe!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.