"Milionerzy". Padło pytanie za pół miliona. Wiecie czym jest sakrament miropomazania? Uczestniczka była w kropce

W 572. odcinku "Milionerów" grę kontynuowała pani Magda. Uczestniczka miała spory problem z pytaniem za pół miliona. Zagadnienie z dziedziny religii wprowadziło ją w spore zakłopotanie.

W 572. odcinku "Milionerów" grę kontynuowała pani Magda, filolożka angielska, która na co dzień zajmuje się kontaktami z zagranicznymi kontrahentami. Największy problem pojawił się przy pytaniu o pół miliona złotych. Uczestniczka nie była pewna odpowiedzi i nie chciała ryzykować utraty dotychczasowej wygranej. 

Zobacz wideo Pytania, które mocno zaskoczyły uczestników teleturnieju "Milionerzy". Odpowiedzielibyście na nie?

Jakich tematów lepiej nie poruszać przy wigilijnym stole, aby uniknąć rodzinnych dramatów?Co zrobić, gdy bliscy zadają wścibskie pytania? Jest kilka sposobów

"Milionerzy". Padło pytanie za pół miliona. Wiecie czym jest sakrament miropomazania? Uczestniczka była w kropce

Pani Magda grę zaczęła jeszcze w poprzednim odcinku "Milionerów" i na pytania Huberta Urbańskiego odpowiadała sprawnie i konkretnie. Największych trudności przysporzyło jej pytanie za 500 000 zł, które padło już w 572. odcinku. Uczestniczka nie wiedziała, która z odpowiedzi jest prawidłowa, ale ostatecznie wahała się w przypadku dwóch wariantów i stwierdziła, że to odpowiedź "B. bierzmowanie" wydaje się jej najbardziej prawdopodobna. Ostatecznie, niepewna nie podjęła ryzyka i tym samym straciła szansę na zostanie kolejną zwyciężczynią "Milionerów" w Polsce. 

"Milionerzy". Który sakrament Kościoła katolickiego odpowiada sakramentowi miropomazania w Kościele prawosławnym?

  • A. namaszczenie chorych
  • B. bierzmowanie
  • C. ślub
  • D. eucharystia

Gdyby uczestniczka posłuchała intuicji i zaznaczyła odpowiedź "B" przeszłaby do dalszego etapu gry. Miropomazanie to sakrament odpowiadający katolickiemu bierzmowaniu, który udzielany jest niedługo po chrzcie.

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii na górze strony.

Po emisji 572. odcinka "Milionerów" widzowie programu pożałowali, że uczestniczka ostatecznie nie podjęła ryzyka. Gdyby zaznaczyła odpowiedź zgodnie z intuicją, wygrałaby pół miliona i nadal mogła walczyć o nagrodę główną - milion złotych. 

Jakby strzeliła, to by miała pół miliona!
Konkretna zawodniczka, bez zbędnego przedłużania.
Gratuluję wygranej, super! Bardzo sympatyczna pani, mądra, a nie przemądrzała. Mąż też świetny, z tego, co zauważyłam, przyjaciel pod telefonem bardzo często nie potrafi pomóc, a tu "krótko i na temat". Duże brawa dla obojga - czytamy w komentarzach. 

"Milionerzy". Trzy ciekawe pytania z innych odcinków

W 525. odcinku "Milionerów" pan Marcin został zapytany o Półwysep Fennoskandzki. Uczestnik wykorzystał dwa koła ratunkowe. Ostatecznie zaznaczył prawidłową odpowiedź i mógł kontynuować grę o milion.

Sporo trudności sprawiło też pytanie o Pana Kleksa. Pan Adam nie znał prawidłowej odpowiedzi, postanowił jednak zaryzykować. Odpowiedź, którą zaznaczył, okazała się błędna i mężczyzna zakończył grę.

Ryzyko nie opłaciło się też pani Dominice z Krakowa. Uczestniczka została zapytana o klawiaturę typu AZERTY. Uczestniczka nie znała prawidłowej odpowiedzi, postanowiła jednak zaufać intuicji. Niestety strzał okazał się chybiony i kobieta odpadła z gry.

Książę Harry, książę WilliamKsiążę William przeżył szok. Harry zniszczył jego największe marzenie

Zobacz też: "Top Model". To była najgorsza metamorfoza programu. Teraz Olga Król zaszalała z fryzurą. Opinie mocno podzielone

Więcej o: