TVP ukarana za Sylwestra Marzeń z Dwójką. Oberwał też Polsat. Stacja zaszalała z autopromocją Sylwestrowej Mocy Przebojów

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zadecydowała o nałożeniu kar na Telewizję Polską oraz na Polsat, w związku z autopromocją masowych imprez sylwestrowych w programach informacyjnych.

O decyzji KRRiT poinformował portal wirtualnemedia.pl. Stacje będą musiały zapłacić kary wysokości 35 tys. złotych. Jak podaje źródło, Polsat już odwołał się od tej decyzji. Podobne zamiary ma też TVP.

Zobacz wideo stra Marzeń z Dwójką"!

KRRiT nakłada karę na TVP za "Sylwestra Marzeń z Dwójką"

Decyzja o nałożeniu kar przez KRRiT nie zapadła tylko przez wzgląd na skargi od widzów telewizji publicznej. Do KRRiT skargę złożyli także: Janusz Daszczyński z rady programowej TVP oraz byli przewodniczący Rady: Juliusz Braun i Jan Dworak. Głównym powodem jest czas, jaki "Wiadomości" poświęciły przed 31 grudnia 2021 roku organizacji Sylwestra Marzeń na antenie TVP1. Standardowy program informacyjny telewizji publicznej zbliżającej się imprezie poświęcił aż 18 minut! To ponad połowa czasu przeznaczonego na wieczorną emisję "Wiadomości".

Trwający 18 minut (ponad połowę całego programu) blok materiałów poświęconych audycji, która będzie emitowana na innej antenie tego nadawcy, w istocie był przekazem handlowym dotyczącym produktu, jakim jest program telewizyjny - pisano w skardze do KRRiT.

Oskarżenia te dotyczyły także wieczornego wydania programu informacyjnego dwa dni wcześniej - 29 grudnia 2021 roku. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do zastrzeżeń. Postanowiła nałożyć na Telewizję Polską karę w wysokości 35 tys. zł. Przypomnijmy, że chodzi o imprezę, na której wystąpił hucznie zapowiadany przez TVP Jason Derulo. Zobacz też: Jason Derulo zaśpiewał na Sylwestrze Marzeń TVP. Promował cnoty niewieście. "Jej ci**ka jest tak dobra!"

Telewizja Polsat i "Sylwestrowa Moc Przebojów" również ukarana

Kara 35 tys. zł została nałożona również na prywatną telewizję Polsat. Za autopromocję Sylwestrowej Mocy Przebojów w programie "Wydarzenia", 30 grudnia 2021 roku. Jak podają wirtualnemedia.pl, decyzja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zaskoczyła prywatną stację telewizyjną.

Należy stanowczo podkreślić, iż materiał umieszczony w tym wydaniu "Wydarzeń", a dotyczący "Sylwestra Szczęścia" nie miał komercyjnego charakteru - powiedział rzecznik prasowy Telewizji Polsat, Tomasz Matwiejczuk w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Polsat złożył już odwołanie od decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.