Magdalena Ogórek nie chce dłużej prowadzić "W kontrze". Poszło o Jakimowicza? "Mówimy zupełnie innymi językami"

Magdalena Ogórek zrezygnowała z prowadzenia programu "W kontrze" w TVP Info, gdzie pojawiała się w studiu wraz z Jarosławem Jakimowiczem. Wyjaśniła, dlaczego.

Więcej aktualnych informacji znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl

Magdalena Ogórek nie chce dłużej prowadzić "W kontrze" - poinformował "Super Express". Dziennik podaje, że to przez Jarosława Jakimowicza, który na antenie często ma inne zdanie i sposób bycia niż jego współprowadząca. Sama zainteresowana także przyznała, że rzeczywiście w studiu nie czuje się komfortowo. Natomiast dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zapowiedział nowy program z jej udziałem.

Andrzej Duda, Patryk JakiDuda brylował w mundurku, a Jaki w dresie stał pod blokiem

Zobacz wideo Leszek Miller: Magdalena Ogórek prezentowała się jako człowiek lewicy

Magdalena Ogórek nie chce dłużej prowadzić "W kontrze". Poszło o Jakimowicza? "Mówimy zupełnie innymi językami"

W listopadzie ubiegłego roku Magdalena Ogórek przestała pojawiać się na antenie TVP Info z powodu zachorowania na COVID-19. W programie zastąpiła ją wówczas Agnieszka Oszczyk. Mimo że od tego czasu mijają dwa miesiące, widzowie "W kontrze" nie zobaczą więcej Ogórek u boku Jarosława Jakimowicza. W rozmowie z "Super Expressem" dziennikarka przyznała, że nie planuje powrotu.

Zawodowo stawiane są przed nami różne wyzwania i trzeba im sprostać, natomiast prawdą jest, że od końca grudnia nie pojawiam się w programie "W kontrze". Myślę, że dla widzów naszego programu nie jest żadną tajemnicą, że mówimy zupełnie innymi językami. Prezentujemy też może inne postawy naszego dialogu z widzami. Więcej nie mogę powiedzieć, ponieważ obowiązuje mnie pewien kanon kultury korporacyjnej - powiedziała.

Z kolei Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej tłumaczy, że taka jest formuła programu, by prowadzący się ze sobą nie zgadzali. To jego zdaniem bardzo przyciąga widzów.

Program "W Kontrze", jak sama nazwa wskazuje, był pomyślany tak, by prowadzący trochę się spierali, trochę podszczypywali antenowo, ale z przymrużeniem oka, z luzem i lekkością. (...) Ale kto się nie rozwija, ten skazany jest na porażkę. Dlatego pracujemy nad rozwojem formuły "W kontrze" i poszerzeniem grona prowadzących - powiedział Jarosław Olechowski.

'Rolnik szuka żony'. Justyna przeszła metamorfozą w wyglądzie"Rolnik szuka żony". Justyna przeszła metamorfozą w wyglądzie

Dodał także, że Magdalena Ogórek pojawi się w całkiem nowym programie, nad którym TVP właśnie pracuje. Jednocześnie jej odejście z "W kontrze" nie jest jeszcze przesądzone. 

Więcej o: