Więcej o wpadkach telewizyjnych przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
W okresie Bożego Narodzenia papież co roku wygłasza świąteczne błogosławieństwo dla swoich wiernych. Nie inaczej było i tym razem, kiedy 25 grudnia na placu św. Piotra głowa Kościoła wygłosiła przemówienie dla zgromadzonych. Zdarzenie transmitowała między innymi brytyjska stacja ITV, na której łamach doszło do niefortunnej wpadki.
Prezenterka poinformowała na wizji o... śmierci papieża Franciszka. Chociaż szybko przeprosiła za swoje słowa, to i tak nagranie błyskawicznie rozprzestrzeniło się w sieci.
Papież powiedział, że szczepionki powinny być dostępne dla najbardziej potrzebujących. O jego śmierci poinformowano... O, przepraszam - powiedziała prezenterka ITV Kylie Pentelow.
Po tych makabrycznych słowach dziennikarka natychmiast zmieniła temat i przeszła do kolejnej wiadomości. Słowa o śmierci papieża Franciszka wywołały jednak spore zamieszanie, a wierni dopytywali się w internecie o stan zdrowia duchownego. Jednakże podczas świątecznej transmisji z Placu św. Piotra głowa kościoła pomimo sędziwego wieku prezentowała się w bardzo dobrej formie.
Przypominamy, że do podobnie upiornej wpadki doszło ponad 10 lat temu w Polsce, kiedy to Magda Mołek poinformowała widzów "Dzień dobry TVN" o... śmierci Nergala. Na szczęście w słowo wszedł jej szybko Andrzej Sołtysik i poprawił prezenterkę. Magda Mołek przyznała po latach, że postrzega to zdarzenie jako swoją największą dziennikarską wpadkę.
Zdewastowane lokum po remoncie w "Nasz nowy dom". Polsat zabrał głos
Patryk Pniewski dokonał coming outu. "Bałem się, że to moje brzemię"
Michał Wiśniewski wydał oświadczenie dotyczące piątego małżeństwa. "Nie udało mi się"
Schudła ponad 200 kilogramów. Tak dziś wygląda Tammy Slaton z "Sióstr wielkiej wagi"
Alżbeta Lenska osiem lat temu przeżyła pęknięcie tętniaka. Mówi o objawach, które ignorowała
Jedno do odpoczynku, drugie do pracy. Tak mieszka polska dziennikarka. Dwa różne światy
Krupa odwołuje wizytę w Polsce. Opublikowała nagranie ze szpitala
Zanussi w szoku. Aktorzy nie chcą grać w jego nowym filmie. Wiadomo, dlaczego zrezygnowali
Anna Wendzikowska szuka ślubnej sukni! Pokazała się w dwóch odsłonach