Magda Gessler pochwaliła się zdjęciami z 90. urodzin ojca. Wyprawiła huczne, rodzinne przyjęcie w swojej restauracji

Magda Gessler nie jest jedyną postacią w swojej rodzinie, któej udało się odnieść sukces. To samo można powiedzieć o ojcu restauratorki, Mirosławie Ikonowiczu, który 5 listopada 2021 skończył 90 lat.

Więcej o życiu gwiazd przeczytasz na Gazeta.pl

Magda Gessler w biografiach dużo opowiada o korzeniach swojej rodziny, jednak osoby, które nie czytały książek restauratorki, mogą nawet nie wiedzieć, że jej ojcem jest znany polski dziennikarz. Mirosław Ikonowicz w 1953 roku rozpoczął pracę w Polskiej Agencji Prasowej i był jej respondentem m.in. w Bułgarii, na Kubie czy w Hiszpanii, gdzie Magda Gessler ukończyła studia malarskie. W 2004 roku został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za osiągnięcia dziennikarskie, a w 2018 roku ukazała się jego ostatnia książka "Pohulanka". Ikonowicz był także przyjacielem "cesarza polskiego reportażu", Ryszarda Kapuścińskiego, który został ojcem chrzestnym Magdy Gessler.

Zobacz wideo Magda Gessler chwali się wnuczką

Magda Gessler świętuje 90. urodziny ojca

Restauratorka 90. urodziny swojego taty postanowiła obejść wyjątkowo hucznie. Imprezę zorganizowano w mieszczącej się na warszawskiej starówce restauracji Gessler "U Fukiera", a wśród gości nie zabrakło także brata restauratorki, Piotra Ikonowicza. Prowadząca "Kuchennych rewolucji" zdjęciami z imprezy podzieliła się na Instagramie. Pokazała także wideo z aż dwoma imponującymi tortami, które trafiły na stół.

Mirosław IkonowiczMirosław Ikonowicz instagram.com/@magdagessler_official

Magda Gessler poruszyła także internautów, zamieszczając zdjęcie z tatą z okresu, kiedy była mała, a post opatrzyła słowami wdzięczności.

Mężczyzna o niespotykanej młodzieńczej energii, o wielu pasjach i niesamowitej intuicji i wiedzy. Jedyny taki, który odpowie na każde moje głupie pytanie po pierwszej w nocy. Odgania moje lęki i strachy, jest magiem mojego życia. Ostrzega i alarmuje przed nadchodzącym złem - napisała o Mirosławie Ikonowiczu.
 

Matką Magdy Gessler i Piotra Ikonowicza, a zarazem żoną Mirosława, była Olga Borkowska, która, podobnie jak jej córka, zajmowała się gastronomią. Nie wiadomo o niej zbyt wiele, a, jak donosi Plejada, urodziła Magdę młodo, mając zaledwie 18 lat. Restauratorka kilkukrotnie wspominała mamę w postach na Instagramie, a w jednym z nich zasugerowała, że zmarła ona z powodu palenia papierosów.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.