Bill Pullman i Kuba Wojewódzki wypili bruderszaft. Nie obyło się bez pocałunku. Aktor zdradził też, co najbardziej podoba mu się w Polsce

Bill Pullman - aktor, który zagrał w filmie "Ukryta gra" - był gościem Kuby Wojewódzkiego. Amerykanin bawił się świetnie na kanapie samozwańczego króla TVN. W pewnym momencie wypił nawet z dziennikarzem bruderszaft.
Zobacz wideo

Bill Pullman wystąpił w ostatnim filmie Piotra Woźniaka-Staraka "Ukryta gra". Hollywoodzki aktor ma jednak na swoim koncie wiele fantastycznych ról. Szerszej publiczności znany jest głównie dzięki takim produkcjom, jak: "Dzień Niepodległości", "Ja cię kocham, a ty śpisz" czy "Bezsenność w Seattle". 

Pullman spędził w Polsce ponad dwa miesiące, ponieważ pracował na planie polskiego hitu. Przez ten czas udzielił wielu wywiadów. Zgodził się również pojawić w programie "Kuba Wojewódzki". 

Bill Pullman u Kuby Wojewódzkiego 

Bill Pullman zaczął od tego, że podoba mu się Polska. Przyznał, że odczuł też polską gościnność i uzależnił się od polskiej kuchni. I tak uwielbia pierogi, bigos i ogórkową.

U nas takich pierogów się nie dostanie. Trzeba po nie przyjechać do Polski - śmiał się. 

Rozmowa szybko zeszła jednak na temat samego Wojewódzkiego. Dziennikarz zamiast zadawać aktorowi pytania, przechwalał się tym, że sam gra w teatrze. Oprócz tego w żenujący sposób próbował gwiazdora uczyć języka polskiego. Jego angielski również nie był na najwyższym poziome. 

Bill Pullman o filmie "Ukryta gra" i Robercie Więckiewiczu

W końcu jednak rozmowa zeszła na temat filmu "Ukryta gra". Bill Pullman przyznał, że jego postać miał zagrać inny amerykański aktor. Ostatecznie ten jednak zrezygnował. Pullman nie miał dużo czasu, by zastanowić się nad odpowiedzią. Przyznał też, że do zagrania w tej produkcji nie skłoniły go pieniądze, ale chęć przygody. W ten sposób dyskretnie i kulturalnie przyznał, że nie zarobił w Polsce kokosów. 

Grasz w filmie alkoholika. Jak przygotowywałeś się do roli? - pytał Wojewódzki.
Pomysł był taki, by nie próbować dorównywać Robertowi Więckiewiczowi- ironizował, a później wyjaśnił -  Bohater, którego gram, gra lepiej w szachy kiedy pije  - zdradził Bill Pullman. 

Aktor dodał również:

Robert Więckiewicz powiedział mi, że powinienem spróbować chleba i soli do wódki - opowiadał aktor. 

Jednocześnie przyznał też, że Robert Więckiewicz potrafi doskonale się bawić. 

On wie, jak przebiec wyścig do końca  - mówił o sposobie imprezowania Więckiewicza.

Temat alkoholu pojawiał się w programie wielokrotnie. Tym bardziej, że panowie wypili bruderszaft, a później jeszcze kilkakrotnie pili jakiś trunek w kieliszkach.  

Jeśli ktoś myśli, że to woda, to się grubo myli - śmiał się Wojewódzki.

Dużym zaskoczeniem było zakończenie wywiadu. Bill Pullman wyznał wszak, że chciałby zagrać postać... Janosika! Chcielibyście zobaczyć aktora w takiej roli?

Film "Ukryta gra" miał oficjalną premierę 4 listopada, a do kin trafi 8 listopada. Jego akcja rozgrywa się na początku lat sześćdziesiątych. Fabuła nawiązuje do szczytu kryzysu kubańskiego, kiedy to amerykańskie tajne służby porywają matematyka Joshuę Mansky’ego. To ostatni film tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka.

AG