Dominika Kulczyk-Lubomirska i Jan Lubomirski już się rozwiedli!

Lubomirscy nie są już małżeństwem.

Parę dni temu w mediach ukazała się informacja, że Dominika Kulczyk-Lubomirska i Jan Lubomirski-Lanckoroński rozstali się. Sprawdziliśmy tę informację. Dowiedzieliśmy się, że państwo Lubomirscy nie są małżeństwem już od półtora miesiąca.

Tak, wpłynął taki pozew o rozwód 21 października. Sprawa jest już zakończona. Orzeczono rozwód 18 listopada - taką informację uzyskaliśmy w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

To Lubomirska złożyła pozew o rozwód.

Powodem w sprawie była Dominika Kulczyk-Lubomirska - powiedziała nam osoba pracująca w Sądzie Okręgowym.

Podobno wszystkie sprawy zostały już uzgodnione. Parę łączą bowiem nie tylko kwestie prywatne, ale i zawodowe. Mają dwoje dzieci: dziewięcioletniego Jeremiego-Sebastiana i pięcioletnią Weronikę Karlę Konstancję. Prowadzą także razem fundację Książąt Lubomirskich.

Dwie najważniejsze sprawy: opieka nad dziećmi i i podział majątku zostały zawarte na kilkudziesięciu stronach akt. Ale one nigdy nie ujrzą światła dziennego - czytamy w "Grazii".

Dominika Kulczyk-Lubomirska, książę Jan Lubomirski-Lanckoroński, dzieci.Dominika Kulczyk-Lubomirska, książę Jan Lubomirski-Lanckoroński, dzieci. Kapif Kapif

Lubomirskim udało się utrzymać całą sprawę w tajemnicy aż do tej pory. Ostatni raz pojawili się razem 22 maja 2013 roku. Kulczyk-Lubomirska od tego czasu na przyjęciach pojawiała się w towarzystwie matki lub ojca. Lubomirski-Lackoroński zaś przestał pokazywać się publicznie.

Dominika Kulczyk-Lubomirska i książę Jan Lubomirski-Lackoroński byli małżeństwem przez 12 lat. Bajkowy ślub cywilny wzięli na pokładzie samolotu lecącego do Wenecji, a udzielił im go prezydent Poznania Ryszard Grobelny. Ślub kościelny wzięli we Włoszech. Udzielił im go arcybiskup Juliusz Paetz (został odsunięty ze stanowiska, gdy pojawiły się wobec niego zarzuty molestowania kleryków). 2 lata temu, 15 września 2011 roku, Lubomirscy odnowili przysięgę małżeńską na zamku w Wiśniczu, a  na przyjęcie zaprosili 700 osób.

Para miała co dzielić, bowiem w 2012 roku zajęli 95. miejsce na liście 100 najbogatszych Polaków "Wprost", a ich majątek został wyceniony na 165 mln zł. W 2013 roku nie było ich w zestawieniu. Nie musi to jednak oznaczać, że ich finanse się uszczupliły, bowiem w 2013 roku majątek zajmującego 100 miejsce Zbigniewa Woźniaka, wyceniany był na 200 mln PLN.

Księżna Dominika Kulczyk-Lubomirska, córka miliardera Jana Kulczyka i książę Jan Lubomirski-Lanckoroński potomek rodu książęcego,po 10 latach małżeństwa postanowili odnowić przysięgę małżeńską. Ceremonia odbyła się 11 września 2011 przy Rynku Głównym w Krakowie. Książęca para ma dwójkę dzieci Jaremiego Sebastiana i Weronikę Karlę Konstancję. Z okazji 10 rocznicy śluby, para zorganizowała Bal Charytatywny na Zamku w Wiśniczu, który jest własnością rodu. I to nie byle jaki, na balu bawiło się 700 gości. Każdy z nich zamiast prezentów lub kwiatów, wspomógł 'Fundację Książąt Lubomirskich', która ma na celu zakup karetki ratunkowej dla Szpitala Powiatowego w Bochni. Świętowanie 10 rocznicy ślubu było doskonałą okazją do podtrzymania tradycji rodzinnych. To już trzeci tego typu bal zorganizowany na Zamku w Wiśniczu. Pośród gości znaleźli się ludzie sztuki, kultury, biznesu, oraz oczywiście słynna rodzina gospodarzy. Księżna Dominika Kulczyk-Lubomirska, córka miliardera Jana Kulczyka i książę Jan Lubomirski-Lanckoroński potomek rodu książęcego,po 10 latach małżeństwa postanowili odnowić przysięgę małżeńską. Ceremonia odbyła się 11 września 2011 przy Rynku Głównym w Krakowie. Książęca para ma dwójkę dzieci Jaremiego Sebastiana i Weronikę Karlę Konstancję. Z okazji 10 rocznicy śluby, para zorganizowała Bal Charytatywny na Zamku w Wiśniczu, który jest własnością rodu. I to nie byle jaki, na balu bawiło się 700 gości. Każdy z nich zamiast prezentów lub kwiatów, wspomógł "Fundację Książąt Lubomirskich", która ma na celu zakup karetki ratunkowej dla Szpitala Powiatowego w Bochni. Świętowanie 10 rocznicy ślubu było doskonałą okazją do podtrzymania tradycji rodzinnych. To już trzeci tego typu bal zorganizowany na Zamku w Wiśniczu. Pośród gości znaleźli się ludzie sztuki, kultury, biznesu, oraz oczywiście słynna rodzina gospodarzy.  Forum Gwiazd Forum Gwiazd

Vic

Więcej o: