Klaudiusz Sevković z "Big Brothera" skończył 50 lat i jest zapalonym golfistą. Co słychać u pozostałych uczestników show?

W 2001 roku cała Polska dała się zaszokować nowemu formatowi pod nazwą 'Big Brother'. Uczestnicy podglądani 24 godziny na dobę szybko stali się gwiazdami. Od emisji odcinków minęło sporo czasu i uczestnicy przeszli sporą metamorfozę. Zmienili się nie tylko zewnętrznie, lecz także przemianie uległy ich wartości i podejście do życia. Jak dzisiaj wyglądają najbardziej wyraziści uczestnicy?
Klaudiusz Sevkovic Klaudiusz Sevkovic Agencja Wyborcza.pl

Klaudiusz Sevković

Klaudiusz Sevković dzięki udziałowi w pierwszej edycji "Big Brothera" zyskał ogromną popularność. Jak sam przyznał w rozmowie z Plejadą, nie spodziewał się, że dzięki show osiągnie status celebryty:

Kiedy szedłem do programu, to byłem pewien, że idę tam na chwilę, a na koniec dostanę na pamiątkę kubek albo coś. (...) Śmieję się, że przeszliśmy już do historii, jak np. Rudy 102 - zdradził.

I faktycznie, zaraz po emisji formatu Klaudiusz był zapraszany na salony, brał udział w wielu projektach. Wystąpił w filmie Jerzego Gruzy "Gulczas, a jak myślisz...", prowadził własne programy kulinarne "Wielka niespodzianka Klaudiusza" oraz "Klaudiusz & Cooking". Długo był też gwiazdą w "Telezakupach Mango". Na antenie zobaczyliśmy go też w 2004 roku, kiedy to dołączył do obsady programu "Bar 4 - Złoto dla Zuchwałych"

Klaudiusz próbował też swoich sił w polityce. Należał do Partii Ludowo-Demokratycznej. W 2006 roku został radnym Chorzowa (startował z listy KWW Koalicja Wspólny Chorzów). W 2014 roku znów został wybrany do rady miejskiej, ale już z listy PO. W 2018 odnowił mandat, startując z listy KO. 

50-letni Sevković jest dumnym ojcem 23-letniej Vanessy oraz 20-letniego Claudio-Tigera. Pasjonuje się też golfem. Pasja do tego sportu rozgorzała w uczestniku "Big Brothera" w 2015 roku. Wtedy to Sevković został projekt managerem firmy organizującej najważniejsze turnieje golfowe w Polsce.

Klaudiusz Sevković jest aktywny w mediach społecznościowych, gdzie chętnie dzieli się prywatnymi zdjęciami. Wygląda na to, że czas się dla niego zatrzymał. 

Klaudiusz Sevković
Fot. klaudiusz.sevkovic/Instagram

Klaudiusz Sevković
Fot. klaudiusz.sevkovic/Instagram

Grzegorz Mielec Grzegorz Mielec EAST NEWS

Grzegorz Mielec

Grzegorz Mielec ponad 15 lat temu wyprowadził się do Brazylii, gdzie zajmuje się edukacją o polskiej kulturze.

Zawodowo zajmuję się promowaniem polskiej kultury w Brazylii. Wiele osób kojarzy tu polskie nazwiska takie jak Lech Wałęsa, Jan Paweł II, Maria Skłodowska-Curie. Moim zadaniem jest opowiadanie o dokonaniach wielkich Polaków za granicą, zapraszamy tu polskie zespoły, organizujemy różne wystawy sztuki i spotkania z Polakami. Wiele osób tutaj nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że Fryderyk Chopin był również Polakiem. Współpracuję między innymi z Instytutem Adama Mickiewicza, organizujemy różne spektakle teatralne. Uświadamiamy również ludzi, że obozy koncentracyjne nie były polskie, tylko ich miejsce znajdowało się na terenie Polski - opowiadał w rozmowie z Plejadą. 

Okazuje się, że uczestnik "Big Brothera" zagrał nawet w serialu. W 2017 roku wcielił się w ojca Bonisalu. Angaż dostał dzięki castingowi i polskiemu akcentowi. 

Serial opowiadał o polskim księdzu, który był nauczycielem. Producenci poszukiwali kogoś, kto miałby polski akcent. Poszedłem na kilka castingów i tak dostałem rolę w brazylijskiej telenoweli. Dla mnie to było takie trochę brazylijskie Hollywood i świetne doświadczenie. Była to krótka 10-odcinkowa seria telenoweli brazylijskiej w sezonie letnim- przyznał.

Grzegorz Mielec dodał, że bardzo dobrze żyje mu się w Brazylii i nie planuje wracać do kraju na stałe. Mężczyzna nie jest zbyt aktywny w mediach społecznościowych. Na jego instagramowym koncie nie znajdziemy wielu aktualnych zdjęć.

a
Fot. Instagram/ gregmielec

Piotr Lato Piotr Lato screen Facebook.com

Piotr Lato

Piotr Lato, którego nazywano "Picią", po wejściu do programu szybko zyskał sympatię nie tylko domowników, ale również i widzów. Nie rozstawał się ze swoją gitarą i w każdej możliwej chwili zachęcał uczestników do wspólnego śpiewania. Niestety, jego przygoda z "Big Brotherem" szybko się skończyła, ponieważ został wyrzucony przez Wielkiego Brata za złamanie regulaminu.

Niestety Piotrowi nie udało się wykorzystać tzw. "pięciu minut sławy" po "Big Brotherze" i zniknął z show biznesu. Dopiero po kilku latach, a dokładnie w 2005 roku, postanowił przypomnieć o sobie i wziął udział w kolejnym show, czyli w 4. edycji "Idola". Gwiazdorowi udało się dojść całkiem daleko. Zajął piąte miejsce, jednak to nie zagwarantowało mu zrobienia kariery.

W 2011 roku Piotr Lato znów chciał spróbować swoich sił w muzycznym show. Tym razem wybrał "The Voice of Poland". W programie wyznał, że rzucił pracę i postawił wszystko na jedną kartę, czyli na jego największą pasję, jaką jest muzyka.

Zniknąłem ze sceny, bo zacząłem pracować i normalnie żyć. Teraz rzuciłem pracę i zamierzam na tej scenie zostać trochę dłużej. Nie będę się chował. Pracowałem wcześniej jako menedżer marketingu w filmie deweloperskiej - wyznał.

Piotr Lato

Oprócz występów w programach typu talent show, Piotr Lato co jakiś czas pojawia się w tzw. "śniadaniówkach", aby zaprezentować nowe muzyczne dzieła.

Teraz gwiazdor "Big Brothera" oficjalnie powraca do show-biznesu z nowym materiałem. Jak zapowiada, trwają prace nad jego debiutancką płytą.

Drogą do swojej płyty idę już 18 lat. To dłużej niż TOOL i Guns'n'Roses. Właściwie moje marzenie osiąga już pełnoletność. Moja droga była długa, ale wybrałem ścieżkę, na której marzenia dojrzewały spokojnie, a wrażenia zamieniały się w nuty, teksty, w końcu w piosenki. W bardzo naturalnym tempie. I teraz są już nagranymi utworami na cały album - powiedział Lato w filmiku, który opublikował na swoim koncie na YouTubie.

Piotr Lato
screen Youtube

Alicja Walczak w Alicja Walczak w Kapif

Alicja Walczak

Fani "Big Brothera" z pewnością pamiętają Alicję Walczak. Brała ona udział w pierwszej edycji programu i uchodziła wówczas za jedną z najbardziej kontrowersyjnych uczestniczek. Mieszkańcy domu Wielkiego Brata mieli z nią na pieńku i nazywali ją "Gladiatorką". Alicja wszak była pewna siebie, stanowcza, walczyła o swoje, a dodatkowo uwielbiała wyrazisty makijaż i skórzane ubrania.

Co u niej teraz słychać? Celebrytka co jakiś czas pojawia się na salonach. Widać, że znacząco zmieniła styl. Obcisłe i wyzywające ubrania to już przeszłość. Teraz uczestniczka "Big Brothera' stawia na kolorowe, przewiewne stylizacje.

Festiwal Dwa Teatry- gala zamknięcia, maj 2019
AKPA

Walczak przeszła przemianę duchową. Obecnie pochłania ją malarstwo i fotografia. A co spowodowało, że Walczak tak przewartościowała swoje życie?

Musiałam bardziej zanurzyć się w sobie, dojść do większej samoświadomości poprzez rozwój duchowy i osobisty. Jestem osobą wierzącą, otrzymałam wiele dobra od Jezusa i książka, którą napisałam jest świadectwem tych wszystkich lat przemian. Bardzo dużo podróżowałam, starałam się zrozumieć kim jestem, dokąd zmierzam i myślę, że byłam w stanie to wszystko ująć w mojej książce zatytułowanej "Piękno duszy" - mówiła "Faktowi".

Impulsem do życiowych zmian były wypadek drogowy oraz choroba nowotworowa. 

Miałam ciężki wypadek samochodowy, zderzenie czołowe, które dzięki Bogu przeżyłam. Doznałam jednak poważnego urazu kręgosłupa, w związku z czym cały czas muszę być rehabilitowana. (...) Zostałam też cudownie uzdrowiona z choroby nowotworowej, na którą zmarł mój tata. Chodzi o raka drobnokomórkowego płuc. Ostatnie badania, które robiłam rok temu, potwierdziły, że w moim przypadku wszystkie guzki się cofnęły. Miałam osobisty kontakt z Jezusem, który powiedział, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. To przykład, że jeżeli ktoś ma silną wiarę, to w jego życiu mogą dziać się cuda - zdradziła. 

alicja walczak, alicja z big brothera, big brother po latach
Screen z Facebook.com/alicja.walczak.71

Karolina Pichniewicz Karolina Pichniewicz AKPA, Facebook.com/ lina.pachniewicz

Karolina Pachniewicz

To ona zadręczała kolegę z domu Wielkiego Brata pytaniem: 'Gulczas, a jak myślisz?'. Była jednym z najbardziej wyrazistych uczestników 1. edycji 'Big Brothera'. Karolina Pachniewicz najbardziej jednak zasłynęła z romansu z innym uczestnikiem, Grześkiem. Cała Polska im kibicowała, ale niestety związek szybko się rozpadł. Jej osoba budziła sporo emocji. Jedni nie znosili jej za dość dziecinne zachowanie, inni za to właśnie ją uwielbiali.

Kiedy pojawiła się w programie, miała 21 lat. Dziś ma 38 i mieszka w Anglii. Swoje codzienne życie w Manchestrze opisuje na blogu. Obecnie celebrytka jest tłumaczką.

Na początku wykorzystałam wykształcenie turystyczne i znajomość języków obcych. Podjęłam pracę w biurze turystycznym. Obecnie jestem samozatrudniona i pracuję jako tłumaczka języka polskiego i języka niemieckiego - powiedziała w rozmowie z portalem WP.

Karolina Pachniewicz
Fot. lina.pachniewicz/Facebook

Karolina Pachniewicz
Fot. lina.pachniewicz/Facebook

Gulczas Gulczas Kapif/Screen z Facebook.com/Alicja Walczak

Piotr "Gulczas" Gulczyński

Piotr 'Gulczas' Gulczyński to jeden z najbardziej wyrazistych uczestników show. Przystojny, z krótkimi włosami i w czarnej skórzanej kurtce podbijał serca kobiet. To on zainspirował Jerzego Gruzę, żeby film z udziałem bohaterów 'Big Brothera' zatytułować 'Gulczas, a jak myślisz...'. Potem wystąpił jeszcze w kilku filmach (bądźmy szczerzy, nie najwyższych lotów), a także sygnował swoim wizerunkiem piwo Gulczas i Gulczas Mocny. Zniknęło jednak ono z rynku po kilku tygodniach.

Gulczyński od czasu do czasu pojawia się w telewizjach śniadaniowych. Jet obecny w mediach społecznościowych, ale nie publikuje wielu zdjęć. 

a
Fot. Instagram/ gulczas.toja

Manuela Michalak Manuela Michalak kAPIF

Manuela Michalak

Najbardziej roześmiana uczestniczka 1. edycji programu. Jej charakterystyczny śmiech i sytuacja, w której rozwaliła łóżko, zapisały się w pamięci fanów 'Big Brothera'. Do tej pory nie pozwala o sobie zapomnieć i pojawia się na salonach. Manuela zrezygnowała z kolorowych włosów, na jakie często się decydowała. Postawiła na bardziej naturalny wygląd. Długie, kręcone blond loki to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Obecnie prowadzi salon fryzjerski.

$Michalak Manuela Jablonska2019-03-17
Kapif

A
KAPIF

Monika Sewioło Monika Sewioło KAPIF.pl

Monika Sewioło

Gwiazda Moniki Sewioło rozbłysła przez chwilę silnym blaskiem i zgasła. Niemniej ona sama już na zawsze wpisała się w historię polskiego show-biznesu jako najseksowniejsza uczestniczka 'Big Brothera'. Kiedy brała udział w programie, miała 24 lata.

Monika Sewioło
Playboy

Teraz jest stateczną 41-latką, która wprawdzie niewiele przypomina dawną seksbombę, jednak wciąż jest piękną kobietą. Nagrała piosenkę 'Urodziłam się, aby grać' oraz podjęła współpracę z zespołem Nietykalni, z którym zrealizowała album 'Wiatr'. Prawdziwą furorę zrobił jednak numer 'Playboya' z półnagą Sewioło na okładce. Po dawnej sławie zostały zdjęcia, wspomnienia i zapewne nieco goryczy. Monika po zakończeniu swojej przygody z show-biznesem krytycznie oceniła swoje próby zostania gwiazdą. Od kilku lat mieszka za granicą. Dwa lata mieszkała na Sardynii, półtora roku na Karaibach, a potem była Szwajcaria. 

Monika Sewioło
Screen z Facebook.com/Monika Sewioło


KAPIF.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.