Królowa Elżbieta II wolałaby o tym zapomnieć. Największe skandale rodziny królewskiej. Trochę się tego nazbierało

Ostatnimi czasy oczy niemalże całego świata skierowane są na księcia Harry'ego i Meghan Markle. Decyzja książęcej pary o zrezygnowaniu z części obowiązków i przywilejów królewskich okazała się niemałym skandalem, jednak patrząc na historię monarchii, nie jest niczym nadzwyczajnym. Brytyjska rodzina królewska ma na koncie sporo skandali, o których królowa Elżbieta II wolałby zapomnieć.
kuzynki królowej Elżbiety II kuzynki królowej Elżbiety II News Spike

Niedorozwinięte kuzynki królowej

Kuzynki królowej Elżbiety II - Nerissa (ur. 1919 r.) i Katherine (ur. 1926 r.) - były niedorowiniete umysłowo, co dokładnie ukrywano, na tyle, że oficjalnie ogłoszono ich śmierć, jeszcze za życia. W rzeczywistości obie trafiły do zakładu dla obłąkanych. Tak naprawdę Nerrisa zmarła 22 stycznia 1986 roku, a Katherine całkiem niedawno, bo w lutym 2014 roku.

Antony Armstrong-Jones, księżniczka Małgorzata Antony Armstrong-Jones, księżniczka Małgorzata Cecil Beaton / ZUMA Press / East News

Kochliwa księżniczka Małgorzata

Księżniczka Małgorzata, młodsza siostra królowej Elżbiety II, prowadziła dość bujne życie osobiste. Wszystko zaczęło się od romansu z Peterem Townsendem, żonatym oficerem Royal Air Force. Ten na tyle zauroczył się księżniczką, że porzucił dla niej nawet rodzinę. Ich plany miłosne przekreśliła królowa, która nie zgodziła się na ślub z rozwodnikiem. W 1960 r. wyszła za mąż za fotografa, Antony'ego Armstronga Jonesa, a po 44 latach od ich ślubu wyszło na jaw, że ten ma nieślubną córkę, którą spłodził kilka miesięcy przed ożenkiem z Małgorzatą.

Edward VIII Edward VIII Thompson Paul / flickr.com/photos/nationalmediamuseum

Rezygnacja z tronu dla rozwódki

Edward VIII w 1936 r. objął rządy, jednak te nie trwały zbyt długo. Zaledwie kilka miesięcy później zrzekł się tronu, aby poślubić swoją ukochaną Wallis Simpson, która była już wcześniej dwukrotnie rozwiedziona.

Uwierzcie mi, gdy mówię do was, że uznałem za niemożliwe dźwiganie wielkiego ciężaru odpowiedzialności bez pomocy i wsparcia kobiety, którą kocham- mówił w pożegnalnej mowie Edward VIII.

Był to skandal, z jakim rodzina królewska nie miała wcześniej do czynienia. Edward VIII zrzekł się tronu i wyjechał z Wielkiej Brytanii.

Książę Filip Książę Filip Fot. Alastair Grant / AP Photo

Książę Filip i jego erotyczne ekscesy

Dziś książę Filip ma już 98 lat, jednak za czasów swojej młodości i początku małżeństwa z Elżbietą, potrafił nieźle zaszaleć. Ponoć książę Filip nie czuł się dobrze w cieniu swojej żony królowej, czy dzieci. Swoją frustrację miał odreagowywać podczas przyjęć Klubu Czwartkowego, a także innych imprez, nawet tych o charakterze erotycznym. Biografowie rodziny królewskiej uważają, że ten notorycznie zdradzał królową Elżbietę, a raz zrobił to nawet z jej kuzynką Aleksandrą.

Księżniczka Anna Księżniczka Anna AP

Rozwód księżniczki Anny

Córka królowej Elżbiety II, księżniczka, Anna również ma na koncie nieudane małżeństwo. W 1973 r wyszła za mąż za Marka Phillipsa, jednak ich związek rozpadł się po 19 latach. Księżniczka Anna nie wytrzymała jego notorycznych zdrad i jako druga w historii całej rodziny królewskiej się rozwiodła. Kilka miesięcy po rozwodzie ponownie wyszła za mąż, tym razem za komandora Timothy'ego Laurence'a. Co ciekawe, jej pierwszą miłością był Andrew Parker Bowles, który ożenił się z Camillą.

Książę Andrzej Książę Andrzej East News

Książę Andrzej i afera pedofilska

Książę Andrzej był oskarżony o molestowanie i bliskie kontakty z Virginią Roberts, która była niewolnicą seksualną Jeffreya Epsteina. Mężczyzna miał zmuszać ją do uprawiania seksu z najbardziej wpływowymi ludźmi na świecie. Media donosiły, że jednym z tych wpływowych ludzi miał być książę Andrzej, z którym kobieta pierwszy raz miała współżyć, mając jedynie 17 lat. Syn królowej nie przyznał się do winy, jednak zdecydował się zrezygnować z obowiązków członka rodziny królewskiej, tłumacząc to dobrem ogółu. Uznał, że pomówienia zbytnio nadszarpnęły jego wizerunek.

Książę Karol i Camilla Książę Karol i Camilla Victoria Jones / *Victoria Jones/Press Association/East News

"Chce być twoim tamponem". Romans Karola i Camilli

Małżeństwo księcia Karola i księżnej Diany od samego początku było skazane na porażkę, ponieważ syn królowej Elżbiety już w dniu ślubu, kochał inną kobietę. Mimo braku uczuć, zmuszony przez rodzinę, ciągnął fikcyjne małżeństwo z Dianą przez prawie 15 lat. W tym czasie romansował z Camillą, o czym dowiedziała się prasa, która opublikowała pieprzny zapis rozmowy telefonicznej pomiędzy kochankami. Książę w rozmowie przyznawał, że chciałby zamieszkać w spodniach Camilli, a także być jej tamponem. Afera szybko przybrała nazwę "Tampongate". Miało to miejsce jeszcze cztery lata przed rozwodem Karola i Diany.

Księżna Diana, książę Harry Księżna Diana, książę Harry East News

Historia Diany

Księżna Diana zmieniła rodzinę królewską i pokazała publicznie najwięcej jej mankamentów. W wywiadach opowiadała o zdradach swojego męża, a w 1992 roku na jaw wyszedł także jej pięcioletni romans z Jamesem Gilbeyem. W tym samym roku magazyn "The Sun" opublikował fragment jej rozmowy telefonicznej, w której mówiła, że jej życie to tortury, a rodzinę królewską nazywała pieprz*iętą. Co więcej, księżna Diana jako pierwsza w historii Windsorów zabierała stanowisko w niewygodnych dla nich sprawach jak np. usuwanie min lądowych, czy wspieranie ludzi chorych na AIDS. Stała się jedną z najbardziej wpływowych kobiet świata. Nękana przez fotoreporterów zginęła w wyniku wypadku samochodowego w 1997 roku w Paryżu.