Meghan Markle co chwilę łamię królewski protokół? Nic dziwnego. Niektóre zasady królowej są absurdalne!

Wiele osób uważa, że rodzina królewska ma życie usłane różami. W końcu mieszkają w pięknym pałacu, są bogaci, uwielbiani przez cały świat, a ponadto sporo podróżują i zawsze wyglądają jak milion dolarów. To wszystko się zgadza. Pamiętajmy jednak, że rodzina królewska oprócz tych wszystkich dobrodziejstw ma też swój protokół. A zasad ustalonych przez królową Elżbietę nie tak łatwo przestrzegać. Wie coś o tym Meghan Markle. Nagłówki pt. "Meghan znów złamała protokół" stały się normą. Nikogo nie powinny jednak one dziwić. Księżna, czasem, naprawdę nie ma lekko.
Książę Harry i Meghan Markle Książę Harry i Meghan Markle Agencja Gazeta

Rajstopy

Jeszcze zanim Meghan została żoną Harry'ego, pokazała, że nie zamierza przestrzegać wszystkich zasad protokołu. Tuż po tym, jak Markle i książę pozowali fotoreporterom po słynnym zaręczynowym wywiadzie, dało się zauważyć, że Meghan nie ma rajstop. Nie od dziś wiadomo, że królowa wymaga od wszystkich kobiet należących do rodziny królewskiej, aby nigdy nie pokazywały gołych nóg.

Britain's Prince Harry and Meghan Markle  pose for the media in the grounds of Kensington Palace in London, Monday Nov. 27, 2017. It was announced Monday that Prince Harry, fifth in line for the British throne, will marry American actress Meghan Markle in the spring, confirming months of rumors. (Dominic Lipinski/PA via AP)
Agencja Gazeta

Księżna Meghan debiutuje na balkonie Pałacu Buckingham Księżna Meghan debiutuje na balkonie Pałacu Buckingham East News

Ramiona

Królewska protokół zabrania też odsłaniania ramion. Tymczasem podczas uroczystości z okazji  92. urodzin królowej Elżbiety księżna zaprezentowała się w różowej sukience, która odsłoniła ramiona. 

Królewska tradycja zabrania kobietom odsłaniania ramion i jakiegokolwiek eksponowania ciała - przypomina "The Sun".

Wszystko wskazuje na to, że księżna ma zamiłowanie do takiego kroju kreacji. Przypomnijmy, że jej suknia ślubna - choć skromna - również miała dekolt w łódkę, który odsłaniał ramiona.

Mandatory Credit: Photo by JJC/REX/Shutterstock (9685497j)  Prince Harry and Meghan Markle (showing off her wedding ring)  The wedding of Prince Harry and Meghan Markle, Carriage Procession, Windsor, Berkshire, UK - 19 May 2018
JJC/REX/Shutterstock/ EAST NEWS

Meghan Markle i książę Harry całują się Meghan Markle i książę Harry całują się EastNews

Okazywanie uczuć

Zasady ustalone przez królową jednoznacznie mówią, że królewskim parom nie przystoi okazywać sobie uczuć. Jednak w lipcu, podczas charytatywnego meczu polo, Meghan i Harry najwyraźniej zapomnieli o tym podpunkcie. Zakochani pocałowali się bowiem na oczach zgromadzonych!

Chyba każda zakochana kobieta jest w stanie to zrozumieć... :)

Meghan Markle Meghan Markle AP

Kontrowersyjna wypowiedź

W lipcu tego roku Meghan i Harry spędzili kilka dni w Irlandii. Para spotkała się tam z senator Catherine Noone, która poruszyła temat prawa aborcyjnego. 

W rozmowie z Noone, Meghan wyraziła swoje poparcie dla Irlandczyków, którzy według wyników głosowania chcą mieć prawo do decydowania o aborcji. Dodała, też że cały czas na bieżąco śledziła ten temat. 

Catherine Noone pochwaliła się spotkaniem na swoim Twitterze. Przytoczyła też tam treść rozmowy z Meghan Markle, a to wywołało oburzenie. Powód? Protokół jasno mówi, że członkowie rodziny królewskiej mają zakaz wyrażania swoich poglądów. 

Niedługo później wpis zniknął z sieci. 

Meghan Markle i książę Harry na ślubie księżniczki Eugenii Meghan Markle i książę Harry na ślubie księżniczki Eugenii Gareth Fuller / AP

Ciemne kreacje

Kilka dni temu na ślubnym kobiercu stanęła księżniczka Eugenia. Na uroczystości nie zabrakło Meghan. Jednak jak się okazuje, księżna złamała swoim strojem ważną zasadę.

Markle prezentowała się skromnie w płaszczyku. Tym razem problemem był kolor stroju. 

Gości obowiązywał bowiem specjalny dress code. Zastrzeżono w nim, że ciemne kolory nie są mile widziane.  Nie tylko u nas bardziej pasują one w czasie pogrzebu, a nie ślubu.

Ponadto, królowa nie przepada za tym, kiedy kobiety należące do rodziny królewskiej zakładają na tak ważne uroczystości kreacje w ciemnych kolorach. Sama przecież jest zwolenniczką żywych, jasnych barw.

Księżna Meghan, królowa Elżbieta i książę Harry na Britain Awards Księżna Meghan, królowa Elżbieta i książę Harry na Britain Awards John Stillwell / AP / AP

Pierwsze wyjście z królową

W czerwcu tego roku, Meghan po raz pierwszy towarzyszyła królowej w wyprawie do Cheshire. Doszło tam bowiem do małego zamieszania przy samochodzie. Księżna miała wątpliwości, kto pierwszy powinien wejść do auta. Zdezorientowana Meghan Markle ośmieliła się zapytać o radę królową Elżbietę. Monarchini wydała jej krótkie polecenie i ostatecznie przepuściła w drzwiach limuzyny.

Sytuacją możecie zobaczyć poniżej:

Meghan Markle i książę Harry w Australii - 'królewski cud' Meghan Markle i książę Harry w Australii - 'królewski cud' Ian Vogler

Trzymanie parasola

Kilka dni temu Victoria Park w australijskim Dubbo książę Harry wygłosił przemówienie. Kiedy niespodziewanie spadł deszcz, jego ukochana chwyciła parasol i ustawiła się z nim obok męża po to, aby ten mógł dokończyć swoją myśl nie moknąc przy tym. 

Nazajutrz w mediach pisano o tym, że Meghan złamała protokół, a takie zachowanie nie przystoi księżnej. 

Księżna Meghan i książę Harry Księżna Meghan i książę Harry Steve Parsons/ AP

Otwieranie drzwi

Podobna sytuacja miała miejsce jeszcze wcześniej, bo w dniu ślubu. Kiedy Meghan wsiadała do sportowego auta, Harry otworzył przed nią drzwi. Księżna wsiadła do samochodu i w tym momencie powinna poczekać, aż jej ukochany zrobi to samo.

Jednak Meghan zaskoczyła wszystkich nachylając się w stronę drzwi kierowcy i otwierając je mężowi. 

Meghan w doskonały sposób okazało Harry'emu szacunek. Choć ten gest nie wszystkich zachwycił i do dzisiaj mówi się, że księżna złamała wówczas królewski protokół. 

KS