Te gwiazdy polskiego show-biznesu są najcenniejsze. Króluje Dorota Wellman, ale nie brakuje zaskoczeń na liście

Kto dostałby najwięcej pieniędzy za udział w kampanii reklamowej w Polsce? ''Forbes'' opublikował listę najcenniejszych twarzy znanych Polaków i trzeba przyznać - królowa jest tylko jedna. Co ciekawe, pierwsze pozycje listy opanowały prawie same panie, ale zestawienie jest pełne niespodzianek.
Dorota Wellman Dorota Wellman KAPIF

Dorota Wellman

Dorota Wellman ma nie tylko znane nazwisko i rozpoznawalną twarz. Widzowie ją dobrze kojarzą, ale też darzą dużą sympatią. Co więcej, traktują jako autorytet w tym, co robi i mówi. Wiedzą, że jest wygadana i stanowcza, ale ma też wielkie serce. Dlatego tak ją lubią.

Właśnie na podstawie tych wytycznych eksperci oszacowali, że to Dorota Wellman jest osobą, której warto zapłacić najwięcej za udział w kampanii reklamowej. Jej udział w spocie, zdaniem fachowców, gwarantuje, że łatwiej Polakom będzie kupić produkt przez nią polecany.

Martyna Wojciechowska Martyna Wojciechowska KAPIF

Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska depcze Dorocie Wellman po piętach. Ona zajęła drugie miejsce na liście, ale szczerze - nas to trochę dziwi. Przed miesiącem Martyna Wojciechowska mocno nadużyła zaufania fanów i nadszarpnęła swoją wiarygodność, promując smakową wodę mineralną w plastikowych butelkach. W poście sponsorowanym wyliczała zalety stosowania plastikowych opakowań i twierdziła, że są bardziej ekologiczne niż butelki szklane. Wytknęła jej to nawet Magda Gessler.

Jak widać, dziennikarka ma jednak na tyle silną pozycję i cieszy się takim poparciem fanów, że zbytnio jej to nie zaszkodziło.

Ludzie doceniają, że jako piękna kobieta i podróżniczka doskonale radzi sobie w męskim świecie. 

Małgorzata Kożuchowska zmieniła fryzurę Małgorzata Kożuchowska zmieniła fryzurę fot.Instagram/malgorzatakozuchowska_

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska jest w zestawieniu trzecia, a zabrała tę pozycję Jakubowi Błaszczykowskiemu. Ona też wzbudza w Polakach sympatię i zaufanie - nie bez przyczyny przecież gra w lubianym serialu komediowym o życiu rodzinnym. Ludzie kojarzą ją więc z wartościami rodzinnymi, co więcej, deklaruje otwarcie, że wierzy w Boga.

Pani Małgosia jednak skupia się na produktach nieco bardziej luksusowych. Ostatnio aktorka wzięła udział w kampanii reklamowej biżuterii, promowała też perfumy popularnej marki kosmetycznej. To spora różnica w porównaniu z reklamą sieci komórkowej sprzed kilku lat.

Barbara Kurdej-Szatan Barbara Kurdej-Szatan Fot. kurdej-szatan/Instagram

Barbara Kurdej-Szatan

Basia Kurdej-Szatan jest tuż za podium. To ciekawy przypadek, przecież aktorka zyskała dużą popularność właśnie dzięki udziałowi w reklamach sieci komórkowej. Trzeba przyznać, że jest w nich tak sympatyczna i zabawna, że wcale nas to nie dziwi.

Krzysztof Hołowczyc Krzysztof Hołowczyc ŁUKASZ WĄDOŁOWSKI

Krzysztof Hołowczyc

Krzysztof Hołowczyc jest pierwszym mężczyzną na liście stworzonej dla ''Forbesa'' przez dom mediowy MediaCom. Po porażce na Mundialu wielu piłkarzy i Adam Nawałka bardzo spadli na liście. Próżno szukać Roberta Lewandowskiego, który w zeszłym roku miał 15. miejsce. Jakub Błaszczykowski spadł z kolei na miejsce 28.

Kasia Zielińska Kasia Zielińska fot. WBF

Kto jest jeszcze na liście ''Forbesa''? Tym razem więcej kobiet

Najważniejsze dla reklamodawców jest pierwszych 25 pozycji. W tym roku większość z nich zajęły kobiety. Na miejscu 6. wylądowała aktorka Maja Ostaszewska, a następna z pań to Katarzyna Dowbor na miejscu 8. W zestawieniu jest wiele dziennikarek, kilka aktorek, sportsmenka i trenerka fitness.

Najbardziej lubiane dziennikarki to Dorota Szelągowska, Grażyna Torbicka, Ewa Wachowicz i Katarzyna Bosacka. Ze świata sportu mamy Justynę Kowalczyk i Ewę Chodakowską. Ulubione aktorki Polaków to też Katarzyna Zielińska, Beata Tyszkiewicz, Bożena Dykiel oraz Katarzyna Skrzynecka.

Marcin Prokop Marcin Prokop Instagram/marcin_prokop_oficjalny

Najcenniejsi Polacy z listy ''Forbesa''

W tym roku na liście najcenniejszych twarzy ''Forbesa'' pojawiło się 10 panów. Oprócz Krzysztofa Hołowczyca, znajdziemy tam wielu dziennikarzy. Marcin Prokop, Szymon Hołownia, Piotr Kraśko dzielą wpływy z telewizyjnym kucharzem Michelem Moranem. Nie zabrakło też aktorów jak Marcin Dorociński i Janusz Gajos. Co ciekawe, Adam Małysz zajął miejsce 20. Zgadzacie się z tą listą?

Więcej o:
Komentarze (16)
Najcenniejsze gwiazdy polskiego show-biznesu. Króluje Wellman, ale nie brakuje zaskoczeń
Zaloguj się
 • Gość: gosc

  Oceniono 4 razy 4

  doborowe towarzystwo....zenada....

 • Gość: gosc

  Oceniono 5 razy 3

  a dzoidzia pioernik sie nie zalapala

 • zdzisiopierdzisio

  Oceniono 2 razy 2

  A gdzie LuksSprzątaczka i Łapacz?

 • dlugi48

  Oceniono 2 razy 2

  Rany boskie... To są gwiazdy? Tylko na takie stać Polskę? No to niedługo upadek.

 • Gość: gb

  Oceniono 2 razy 2

  jaki show biznes, takie "gwiazdy"

 • Gość: krakowianka

  Oceniono 2 razy 2

  Nie kupie niczego reklamowanego przez pisowską boską, nie ogladam tez seriali z nią
  Przy kazdym pobycie w Galerii Bonarka dostaje drgawek jak wszedzie widze ta gębę (dla niewtajemniczonych pani K reklamuje Bonarkę - jedną z galerii w Krakowie

 • Gość: gosc

  Oceniono 4 razy 2

  ż....k jak grozi palcem....gojowi...

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 8 razy 2

  Ojtam, Martusia to największa polska medialna prostytutka. Zrobi wszystko aby tylko zaistnieć!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX