Radosław Majdan pierwszy ślub brał z nią. A pamiętacie Dominikę Kraśko? Nieznane pierwsze żony znanych mężów

Pierwszą żoną Piotra Kraśki była utalentowana bizneswoman. Z kolei Janusz Józefowicz długo nie mógł rozstać się z żoną Danutą. Zobaczcie, kim były pierwsze (i często nieznane) żony swoich sławnych mężów.
Dominika Kraśko i Piotr Kraśko Dominika Kraśko i Piotr Kraśko KAPIF.pl

Dominika Kraśko i Piotr Kraśko

W 2000 roku Piotr Kraśko poślubił Dominikę Czwartosz, piękną, 26-letnią bizneswoman. Późniejsza Dominika Kraśko ukończyła zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim i jest zaliczana do najbardziej wpływowych kobiet w polskim biznesie. W latach 2008-2013 była wiceprezeską grupy Aviva w Polsce i dyrektorką marketingu. Obecnie prowadzi wykłady z psychologii biznesu, komunikacji i skutecznego osiągania celów.

Piotr Kraśko z żoną DominikąKAPIF.pl

W 2004 roku rozwód zakończył 4-letnie małżeństwo i 7-letni związek Kraśków. Mimo to do dzisiaj mogą na siebie liczyć.

Dominika wie, że może na mnie liczyć, a ja na nią. Często nawet pomaga mi przy załatwianiu różnych spraw. Sytuacja jest jasna, etap emocjonalny zamknięty. Moja była żona pozostanie moją przyjaciółką - czytamy w serwisie "Fakt" wypowiedź Piotra Kraśki o pierwszej żonie.

Piotr Kraśko z żoną DominikąKAPIF.pl

Piotr Kraśko z żoną DominikąKAPIF.pl

Radosław Majdan i Sylwia Koperkiewicz powiedzieli sobie sakramentalne Radosław Majdan i Sylwia Koperkiewicz powiedzieli sobie sakramentalne "tak" 20 czerwca 1998 roku w Katedrze Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła w Szczecinie. STACHNIK/REPORTER/ EAST NEWS

Sylwia Majdan i Radosław Majdan

Na długo przed Małgorzatą Rozenek panią Majdan była Sylwia, z domu Koperkiewicz. Piłkarz ze swoją pierwszą żoną ślub wziął 20 czerwca 1998 roku w Katedrze Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła w Szczecinie. Oryginalną marynarkę zaprojektował i uszył Majdanowi znany projektant, Tomasz Ossoliński.

20.06.1998 Szczecin Katedra Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Jakuba Apostola, ślub Radosława Majdana i Sylwii Koperkiewicz, N/z Radosław Majdan i Sylwia Koperkiewicz, Fot. Robert Stachnik/REPORTERSTACHNIK/REPORTER/ EAST NEWS

Długo małżeństwem nie byli - rozwód wzięli raptem 2 lata po ślubie, w 2000 roku. Wciąż jednak utrzymują dobre relacje i w 2015 roku plotkowano nawet, że Sylwia Majdan może zagrozić aktualnemu związkowi byłego męża, z Małgorzatą Rozenek. Nic takiego oczywiście się nie stało, Sylwia Majdan jest obecnie szczęśliwą mamą i mężatką. I wciąż używa nazwiska pierwszego męża.

Nie korzystam z nazwiska. Nazwisko mi ani nie pomaga, ani nie przeszkadza. Uniwersytet Szczeciński skończyłam z nazwiskiem Majdan, Akademię Sztuki w Łodzi również" - mówiła w rozmowie z "DD TVN".

Tak wyglądali w 2013 roku, kiedy spotkali się ponownie na imprezie:

Sylwia Majdan, Radosław MajdanEast News

Sylwia MajdanKAPIF.pl

Barbara Sołtysik i Jan Englert Barbara Sołtysik i Jan Englert East News

Barbara Sołtysik i Jan Englert

Choć uważała, że Jan Englert jest zbyt przystojny na męża, byli małżeństwem przez 33 lata. Barbara Sołtysik i Jan Englert studiowali na jednym roku w warszawskiej PWST. Początkowo nie przepadali za sobą, ale kiedy się do siebie przekonali, stali się nierozłączni. Ślub wzięli w 1964 roku w tajemnicy przed rodziną i władzami uczelni.

Zrazu wydawało się, że to Sołtysik będzie gwiazdą. Grała u Wajdy, otrzymywała mnóstwo ciekawych propozycji filmowych. Sytuacja zmieniła się, kiedy na świat zaczęły przychodzić dzieci - Barbara poświęciła się domowi, a kariera Jana Englerta nabrała rozpędu.

W 1979 roku Englert poznał dużo młodszą od siebie aktorkę, Dorotę Pomykałę. Przez 10 lat spotykał się z nią i jednocześnie nie potrafił odejść od żony. Zrobił to dopiero dla swojej studentki, Beaty Ścibakównej, z którą jest w szczęśliwym związku do dzisiaj. Barbara Sołtysik nie związała się już z nikim.

Barbara SołtysikAkpa

Hanna Polk Hanna Polk Kadr z filmu

Hanna Polk i Piotr Polk

W latach 90. byli jedną z najbardziej popularnych par w polskim show-biznesie. Hanna Polk, wcześniej Wrycza, poznała męża, Piotra Polka, na studiach aktorskich. Niemniej sytuacja materialna skłoniła oboje do wyjazdu zarobkowego do Francji, gdzie Piotr pracował jako stolarz, a Hanna sprzątała.

Po powrocie do kraju zaczęły się problemy. W krótkim czasie zmarli rodzice Hanny, Piotr zaś poznał Magdalenę Wołłejko, do której w końcu odszedł.

Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy. Pokarał mnie brakiem dzieci za to, że kiedyś zdradziłem żonę - powiedział bardzo szczerze Piotr Polk w rozmowie z Interia.pl.

W innym z kolei wywiadzie próbował się usprawiedliwić.

Wiadomość o naszym rozstaniu stała się sensacją, chyba jako pierwsi trafiliśmy na okładki kolorowych pism. Nawet Tomasz Raczek w "Polityce" mi nie darował. Okazałem się tym złym, bo porzuciłem i to w dodatku dla innej kobiety. Nikt nie wnikał, jakie było nasze małżeństwo. Hanka mówiła, że cudowne. Ja wolałem nic nie opowiadać - mówił w rozmowie z "Twoim stylem".

W 2011 roku Piotr Polk rozwiódł się z Magdaleną Wołłejko. Hanna Polk natomiast znalazła oparcie w Marku Kurkowskim, z którym miała dwóch synów. Niestety, w 2010 roku Kurkowski zmarł, a Hanna musiała sprzedać zadłużone mieszkanie. Przez jakiś czas mieszkała w Domu Artystów w Skolimowie.

Piotr PolkKAPIF.pl

Danuta Józefowicz, Janusz Józefowicz Danuta Józefowicz, Janusz Józefowicz East News/Akpa

Danuta Józefowicz i Janusz Józefowicz

Janusz Józefowicz swoją pierwszą żonę, Danutę, poznał w Studium Taneczno-Wokalnym TVP na Śląsku. Mają córkę Kamilę.

Gdy Józefowicz został tatą, miał 22 lata. Namówił Dankę, by nie pracowała, tylko zajęła się dzieckiem. Powiedział jej, że utrzyma dom - wspominała w rozmowie z "Rewią" znajoma pary z tamtych lat.

Według niej to właśnie ten układ walnie przyczynił się do rozpadu małżeństwa.

Danka i Janusz nie mieli szans. Ona wychowywała dzieci. Nie mogła być i miłością, i pasją Janusza. To miejsce zajęła Natasza.

Mowa oczywiście o Nataszy Urbańskiej, młodszej o 18 lat tancerce teatru Józefowicza. Ślub wzięli w 2008 roku.

Danuta JózefowiczZENON ZYBURTOWICZ / EAST NEWS

Robert Janowski, Katarzyna Kalicińska Robert Janowski, Katarzyna Kalicińska Kapif

Katarzyna Kalicińska i Robert Janowski

Dzisiaj Robert Janowski jest mężem Moniki Głodek, ale czy ktoś pamięta, że w latach 80. jego żoną była Katarzyna Kalicińska-Goczał? Rozwiedli się w 1995 roku, ale wciąż są przyjaciółmi. Mają syna Makarego.

Nasze stosunki się nie zmieniły. Nadal żyjemy w przyjaźni - mówiła w rozmowie z "Super Expressem".

Katarzyna KalicińskaKAPIF.pl

Paweł Burczyk i Anna Samusionek Paweł Burczyk i Anna Samusionek Kulakowski/REPORTER / REPORTER

Paweł Burczyk i Anna Samusionek

Paweł Burczyk był pierwszym mężem Anny Samusionek. Oboje pochodzą z Olsztyna, ale poznali się na studiach w warszawskiej PWST. Chodzili ze sobą 3 lata, zanim zdecydowali się na ślub. Chociaż w środowisku uważano ich za dobraną parę, to portal Wp.pl informuje, że Samusionek w pewnym momencie zaczęła narzekać na rutynę i brak "ognia" w związku. Po 8. latach małżeństwo aktorów rozpadło się w 2008 roku.

Anna Samusionek i Paweł BurczykKulakowski/REPORTER / REPORTER

Anna Samusionek i Paweł BurczykADAM JAGIELAK / EAST NEWS

Jolanta Fraszyńska, Robert Gonera Jolanta Fraszyńska, Robert Gonera Kapif

Jolanta Fraszyńska i Robert Gonera

Jolanta Fraszyńska była studentką Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Był rok 1990. Zauroczony piękną dziewczyną Gonera zakochał się bez pamięci. Szybko wzięli ślub. Niestety, po 4 latach nastąpił rozwód. Mają urodzoną 30 sierpnia 1990 roku córkę Nastazję, która próbuje swoich sił m. in. w reżyserowaniu klipów.

Jolanta Fraszyńska potem związała się z Grzegorzem Kuczeriszką, operatorem i reżyserem. Niestety, ich małżeństwo po 14 latach rozpadło się. Robert Gonera z kolei związał się z Karoliną Wolską. W tym przypadku małżeństwo przetrwało 9 lat.

Jolanta FraszyńskaKAPIF.pl

Robert GoneraKAPIF.pl

Krzysztof Ibisz i Anna Nowak-Ibisz Krzysztof Ibisz i Anna Nowak-Ibisz Viva!

Anna Zejdler-Ibisz i Krzysztof Ibisz

Kolorowa prasa ich uwielbiała, a oni nader chętnie pozowali do zdjęć, które trafiały potem na okładki. Krzysztof Ibisz i Anna Zejdler byli małżeństwem od 1998 do 2004 roku. Byli tak popularni, że ch ślub transmitowała na żywo stacja TVN.

Po latach Anna Zejdler przyznała, że w ogóle nie chciała wychodzić za Ibisza. Całkowicie satysfakcjonował ją związek partnerski.

Mnie to zaskoczyło, bo ja ślubu zupełnie nie chciałam. Ja byłam kobietą dość dojrzałą, prawie 40-letnią i naprawdę nie był mi do niczego potrzebny. To mężczyzna naciskał, żebym nie była jednak durna i że rodzina to rodzina, jest nią po ślubie - mówiła w 2014 roku w programie "DD TVN".

Rok po rozwodzie z Anną Zejdler prezenter związał się z Anną Nowak, ale i ten związek nie przetrwał. Małżeństwo rozstało się w 2009 roku.

Krzysztof Ibisz, Anna Ibiszfot. screen viva!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.