Janusz Józefowicz

Janusz Józefowicz

Janusz Józefowicz jest polskim aktorem, reżyserem, scenarzystą i choreografem. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Prywatnie jest związany z Nataszą Urbańską. Jest ona jego drugą żoną. Z pierwszą żoną Barbarą Deską ma dwoje dzieci, z Nataszą Urbańską ma jedną córkę.

Imię i nazwisko: Janusz Władysław Józefowicz
Data urodzenia: 3 lipca 1959
Miejsce urodzenia: Świecie
Zawód: reżyser, aktor, choreograf, scenarzysta
Facebook: facebook.com/pages/Janusz-Józefowicz/

Janusz Józefowicz – życiorys

Janusz Józefowicz ukończył Szkołę Podstawową w Borzechowie, następnie uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Po liceum Józefowicz uczył się w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Poza tym Józefowicz uczył się tańca w Szkole Wokalno – Tanecznej w Koszęcinie, a także w Pradze. Spektakl dyplomowy Józefowicza był wielkim sukcesem w świecie artystycznym. „Złe zachowanie” było grane początkowo w teatrze Ateneum a później w teatrze Rampa, w którym Józefowicz objął stanowisko głównego choreografa. W 1990 roku otrzymał możliwość podjęcia stażu w Ameryce, gdzie współpracował z amerykańskimi tancerzami. W listopadzie 1992 roku został dyrektorem artystycznym warszawskiego teatru Studio Buffo. W swoim teatrze zainicjował stworzenie studia przeznaczonego dla dzieci, które umożliwia najmłodszym naukę śpiewu, tańca, akrobatyki czy stepu. W międzyczasie Józefowicz zaczął planować stworzenie musicalu na podstawie sztuki Maryny i Agaty Miklaszewskich „Metro”. Po ponad roku poszukiwań aktorów i przygotowań spektakl miał premierę 30 stycznia 1991 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Sukces spektaklu był tak wielki, że pojawił się on na Broadwayu. Józefowicz występował również w telewizji, gdzie prowadził program muzyczny „Przebojowa noc”, a później został jurorem w programie rozrywkowym „Show!Time”. W 2011 roku był jurorem w programie tanecznym „Taniec z gwiazdami”.

Janusz Józefowicz – rodzina

Pierwszą żoną Józefowicza była Barbara Deska, z którą ma dwoje dzieci – córkę Kamilę i syna Jakuba. Drugą, obecną żoną Józefowicza jest Natasza Urbańska, piosenkarka, aktorka, tancerka i gimnastyczka artystyczna. Para ma jedną córkę – Kalinę, która urodziła się 13 grudnia 2008 roku.

janusz józefowicz

Więcej o:

janusz józefowicz