Angelina Jolie i Brad Pitt wywołali skandal swoim romansem. Ślub wzięli w tajemnicy, stworzyli dużą rodzinę. Historia miłości

Romanas Angeliny Jolie i Brada Pitta zaczął się, kiedy Pitt był jeszcze mężem Jennifer Aniston. Rozwód Pitta przebiegał zatem w atmosferze skandalu i był sporą sensacją. Szybko jednak Jolie i Pitt stali się najsłynniejszą parą świata, nazwaną przez media Brangelina. Rozwód, o którym się właśnie dowiedzieliśmy, jest szokiem. Oto historia ich miłości.
Angelina Jolie i Brad Pitt Angelina Jolie i Brad Pitt MARIO ANZUONI / REUTERS / REUTERS

Rozwód

To koniec Brangeliny. Najbardziej znana para świata, ulubieńcy Ameryki i nie tylko, Angelina Jolie i Brad Pitt, rozwodzą się. Ich małżeństwo trwało niespełna 2 lata, choć razem byli od 2004 roku. Jako pierwszy informację o rozwodzie podał serwis TMZ, powołując się na swoje anonimowe źródła. Niedługo potem potwierdzenie przyszło od przedstawicieli samej Angeliny Jolie.

Ta decyzja została podjęta dla zdrowia rodziny. Angelina Jolie nie będzie jej komentowała, prosi też, aby w tym czasie nie zakłócać prywatności jej rodziny - powiedział Robert Offer, adwokat Jolie.

Na razie nie są znane przyczyny rozstania najsławniejszej pary Hollywood. TMZ pisze, że chodziło o "charakterologiczne różnice nie do pogodzenia. Serwis dodaje jednak, że rzeczywistym powodem mógł być konflikt o dzieci - Angelina Jolie planowała adopcję kolejnego, Brad Pitt miał być temu przeciwny. To nie wszystko, czytamy tam również o wybuchowym charakterze Pitta, który miał "nadużywać ostatnio marihuany i alkoholu" i mieć "problemy z gniewem". Do tego Jolie miała być "bardzo rozczarowana metodami wychowawczymi Brada".

Director and cast member Angelina Jolie and her husband and co-star Brad Pitt pose at the premiere of MARIO ANZUONI / REUTERS / REUTERS

Brad Pitt i Angelina Jolie Brad Pitt i Angelina Jolie East News

Jak się poznali

Angelina Jolie i Brad Pitt poznali się w 2004 roku na planie komedii sensacyjnej "Pan i pani Smith", gdzie grali uroczą parę morderców. Pitt był wtedy jeszcze mężem Jennifer Aniston i jeszcze przez długie lata Jolie będzie oskarżana przez fanów o rozbicie tego pięknego małżeństwa. Oboje w trakcie pracy nad filmem często byli widywani razem i choć każde z nich zaprzeczało wtedy plotkom o romansie, to potem i tak nikt nie miał wątpliwości, z jakiego powodu Pitt rozwiódł się z Aniston.

19 kwietnia 2005 roku "US Weekly" opublikował zdjęcie, które rozwiewało wszelkie wątpliwości - rok temu magazyn postanowił je przypomnieć. Para wypoczywała wspólnie w Kenii, a razem z nimi był 3-letni wówczas syn Angeliny Maddox.

MANDATORY BYLINE TO READ INFPhoto.com ONLYBR/ EXCLUSIVE: Hollywood superstars Brad Pitt and Angelina Jolie on holiday together in a secret location in Africa. The couple looked very much in love, spending much of their holiday locked away behind closed doors in their villa. Our pictures show them taking a break, playing happy families with Jolies son Maddox and making sandcastles on the beach. P Pictured: Maddox Jolie-Pitt, Angelina Jolie, Brad Pitt BRef: SPL995674 190405 EXCLUSIVE/BBR/ Picture by: INFphoto.comBR/ /PPINFphoto.com / INFphoto.com

Maddox poszedłby za Pittem wszędzie, nie odstępuje go nawet na krok - opowiadał "US Weekly" świadek, który też wypoczywał na Diani Beach. - Widać było, że Brad i Maddox mają bardzo bliską relację. Razem żartowali, a kiedy aktor zwracał się do niego, mały cały się rozpromieniał i zaczynał śmiać.

29-letnia Jolie i 41-letni Pitt po ukazaniu się zdjęć wciąż zaprzeczali, by łączyło ich coś więcej. 10 lat, 6 dzieci i 1 ślub później stało się jednak jasne, że nie był to zwykły wypad nad morze.

Brad Pitt i Angelina JolieEast News

Brad Pitt i Angelina JolieEast News

Jennifer Aniston i Brad Pitt Jennifer Aniston i Brad Pitt Hahn-Nebinger-Gorassini / Abaca/EAST NEWS

Byłe kobiety Brada Pitta

Brad - romansując ze swoją przyszłą żoną - był żonaty z Jennifer Aniston. Jedną z kobiet, które skradły mu serce na długo przed Aniston i Jolie była aktorka Thandie Newton.

Thandie Newton

Inną partnerką Pitta była Juliette Lewis, z którą Pitt występował w telewizyjnym filmie "Za młoda, by umrzeć", a później także w "Kalifornii".

02.05.2008 KRAKOW , PLAC SZCZEPANSKI , N/Z JULIETTE LEWIS , KONCERT ZESPOLU

Partnerką Pitta była również Gwyneth Paltrow. Aktorzy poznali się w 1995 roku na planie filmu "Siedem" w reżyserii Davida Finchera. Pitt grał w nim detektywa, a Gwyneth - jego żonę, spodziewającą się dziecka. Na szczęście prawdziwy związek Pitta i Paltrow zakończył się lepiej niż ten ekranowy. Aktorzy nie żywią do siebie urazy.

Actress Gwyneth Paltrow arrives to the Food Bank for New York City 5th annual Can-Do awards dinner, Monday, April 7, 2008, in New York. The event benefits hunger relief and also marks the 25th anniversary of the Food Bank for New York City. (AP Photo/Diane Bondareff)

Actress Gwyneth Paltrow arrives to the Food Bank for New York City 5th annual Can-Do awards dinner, Monday, April 7, 2008, in New York. The event benefits hunger relief and also marks the 25th anniversary of the Food Bank for New York City. (AP Photo/Diane Bondareff)No i Jennifer Aniston, która związała się z Bradem w 1999 roku. Jako jedyna zdołała doprowadzić go do ołtarza. Aktorskie małżeństwo było uwielbiane przez Amerykanów. Przez pięć lat nic nie zwiastowało rozstania. Jednak w 2005 roku para ogłosiła separację. Powód już poznaliśmy. Miał zielone oczy, ciemne włosy i nazywał się Angelina Jolie.

Jennifer Aniston, Brad Pitt

Angelina Jolie i Billy Bob Thornton Angelina Jolie i Billy Bob Thornton East News

Byli partnerzy Angeline Jolie

Gdy Angelina Jolie poznała Brada Pitta, miała już za sobą dwa małżeństwa. Jej pierwszym mężem był Jonny Lee Miller, z którym wzięła ślub w marcu 1996 roku. Nie obyło się bez kontrowersji - Angelina zamiast sukni ślubnej miała na sobie czarne, skórzane spodnie i białą koszulkę. Z przodu własną krwią wypisała na niej imię wybranka.

Związek nie był zbyt udany. Już w następnym roku para zdecydowała się na separację, a w lutym 1999 roku doszło do rozwodu. Mimo tego aktorzy pozostali w przyjacielskich relacjach.

Jonny Lee Miller

W 2000 roku Jolie wyszła za mąż po raz drugi. Poślubiła aktora Billy'ego Boba Thorntona, z którym pracowała przy filmie "Zmęczenie materiału". Odbiła go innej aktorce - Laurze Dern. Para nie szczędziła sobie czułości, zwłaszcza przed obiektywami paparazzich, i często wyznawała sobie gorącą miłość w wywiadach. Symbolem wzajemnego oddania i poświęcenia aktorów miały być specyficzne naszyjniki, noszone przez Angelinę i Billy'ego Boba. Każdy z nich zawierał... fiolkę z krwią partnera. Otaczające związek kontrowersje szybko stały się pożywką dla prasy brukowej.

Rok temu, 15 lat po ślubie, światło dzienne ujrzały zdjęcia z ceremonii. Jolie pozuje na nich w szarej koszulce i jeansach, Thornton ma na sobie wzorzystą koszulę i czapkę z daszkiem.

Wyglądali bardziej jakby właśnie zeszli z planu filmowego, by zapozować z fanem niż wziąć ślub i rozpocząć jedno z najgłośniejszych małżeństw Hollywood - skomentował to serwis "Daily Mail".

ONLINE EMBARGO of Saturday 21st March, 2015!!! Contact Picturedesk@coleman-rayner.com with any embargo questions.  EXCLUSIVE. COLEMAN-RAYNER. Los Angeles CA, USA  MARCH 11th, 2015. Reverend Jim Hamilton poses next to Angelina Jolie and Billy Bob Thornton after marrying them at the Little Church of the West in Las Vegas on May 5, 2000. On the fifteenth anniversary of the notorious Hollywood union Rev Hamilton recalls the day they walked in during his shift and gives his opinions on the pairs short-lived marriage and the brand new marriages they have both recently embarked upon. In another photo Rev Hamilton is seen with the famous couple and the Best Man (a friend of Billy Bob called Harve Cook) and in a scrapbook of other snapshots the reverend poses with other celebrities he has married in a 36 year career in Las Vegas. CREDIT LINE MUST READ: Jeff Rayner/Coleman-Rayner Tel US (001) 310-474-4343 - officeE Tel US (001) 323 545 7584 - cell www.coleman-rayner.comJeff Rayner/Coleman-Rayner / %Jeff Rayner/Coleman-Rayner/EAST NEWS

Mimo zapewnień o dozgonnych uczuciach para rozwiodła się po trzech latach. Stało się to nagle, a decyzja aktorów była dużym zaskoczeniem dla wszystkich. Angelina tak skomentowała rozpad drugiego małżeństwa w jednym z wywiadów:

To dla mnie też była przykra niespodzianka. Jakbyśmy zmienili się całkowicie w ciągu jednej nocy. Nasza praca zmuszała nas do częstych wyjazdów. Nie widywaliśmy się miesiącami. Dojrzewaliśmy i zmienialiśmy się na osobności. W pewnym momencie stwierdziliśmy, że nie mamy ze sobą NIC wspólnego... Wiem, to trochę przerażające, ale myślę, że to się zdarza, gdy angażujesz się w poważny związek, zanim do końca poznasz siebie. Trochę zajęło mi dorastanie, a to cały czas jeszcze się nie zakończyło. Nie chcę nawet myśleć o żadnym związku w ciągu następnych 7-8 lat.

Angelina Jolie otwarcie przyznaje się do biseksualizmu. Wyznała, że podczas kręcenia filmu "Wtajemniczenie" w 1996 roku utrzymywała stosunki seksualne z koleżanką z planu Jenny Shimizu.

Zakochałam się w Jenny, gdy tylko ją zobaczyłam - powiedziała w wywiadzie. - Gdybym nie miała wtedy męża, na pewno poślubiłabym ją!

Jednak największy seksualny skandal Jolie wywołała w 2000 roku. Podczas przemowy na gali rozdania Oscarów wyznała miłość swojemu bratu Jamesowi. Tej samej nocy pocałowała go w usta, co tabloidy odebrały jako dowód istnienia kazirodczego związku między rodzeństwem. Angelina i James Haven długo tłumaczyli się potem ze swojej relacji, która od dzieciństwa była bardzo silna. W końcu syn i córka Jona Voighta mogli liczyć tylko na siebie.

Angelina Jolie i James HavenEast News

Aktorka lubiła roztaczać wokół siebie aurę skandalu. Bardzo chętnie opowiadała dziennikarzom o szczegółach swojego życia intymnego. Przyznała się między innymi do fascynacji praktykami sado-maso. Pamiętacie taki wątek z filmu "Pan i pani Smith"?

Angelina Jolie i Brad Pitt z dziećmi Angelina Jolie i Brad Pitt z dziećmi KVS/ANDRADE, PACIFICCOASTNEWS.COM/EAST NEWS/KVS/Andrade, PacificCoastNews.com

Dzieci

Angelina Jolie i Brad Pitt mają szóstkę dzieci, z czego trójka jest adoptowana. 10 marca 2002 roku Angelina Jolie adoptowała siedmiomiesięcznego wówczas chłopca Maddoxa Chivana Jolie-Pitta z Kambodży. 6 lipca 2005 roku zdecydowała się na adopcję 6-miesięcznej dziewczynki z Etiopii - Zahary Marley Jolie-Pitt. Z kolei 15 marca 2007 roku adoptowany został przez nią Pax Thien Jolie-Pitt, 3-latek z Wietnamu.

Angelina Jolie, Brad PittForum Gwiazd

Byłe już małżeństwo posiada troje własnych dzieci, w tym bliźniaki.

27 maja 2007 roku urodziła się Shiloh Nouvel Jolie-Pitt. Matka zdecydowała, że pierwsze zdjęcia nowo narodzonego dziecka sprzeda agencji Getty. Kupił je magazyn "People" za sumę 4 milionów dolarów za prawa do publikacji na obszarze Ameryki Północnej i magazyn "Hello" za 3,5 miliona za prawo publikacji na całym świecie.

Na podobny krok zdecydowali się, gdy na świat przyszły bliźniaki Knox Leon Jolie-Pitt i Vivienne Marcheline Jolie-Pitt. "People" i "Hello" wyłożyły wspólnie aż 14 milionów dolarów za pierwsze zdjęcia, co jest jak dotąd najwyższą sumą w historii.

angelina jolie, brad pittPeople/Hello

Brad Pitt, Angelina JolieForum Gwiazd

XBrad Pitt and Angelina Jolie and Family Land at LAX  Pictured: Brad Pitt, Angelina JolieEast News

Angelina Jolie i Brad Pitt Angelina Jolie i Brad Pitt Hello/People

Ślub

Angelina i Brad zaręczyli się w kwietniu 2012 roku i od tego momentu nie tylko fani czekali na ślub najsławniejszej pary świata, Brangeliny, jak już zdążyły nazwać ten związek media. Żadne z nich nie chciało na ten temat nic powiedzieć, dziennikarzy zbywali ogólnikami, ale wiadomo było, że w końcu ten dzień nadejdzie i że nie będzie to zwykły ślub.

Tymczasem ślub był kameralny, a para do końca utrzymała jego termin w tajemnicy. Świat dowiedział się o nim po fakcie.

Angelina Jolie i Brad Pitt wzięli ślub w sobotę we Francji - powiedział rzecznik aktorów w rozmowie z Associated Press.

Dokładnie odbył się on 23 sierpnia 2014 roku we francuskiej posiadłości pary Chateau Miraval. Była to bezwyznaniowa ceremonia cywilna z udziałem wyłącznie najbliższej rodziny i przyjaciół.

Angelina szła w towarzystwie Maddoxa i Paxa, a Zahara i Vivienne sypały przed nimi kwiaty. Shiloh i Knox odpowiadali za obrączki. Chłopcy mieli na sobie kremowe garnitury, które wyglądały dokładnie jak ten, który założył Brad. Suknie dziewczynek były dopasowane do ich indywidualnego stylu i szyte na miarę - informował serwis Online.

To, co zaskakuje najbardziej, to absolutna tajemnica, w jakiej odbyła się ceremonia. Angelina Jolie i Brad Pitt od lat byli przecież najbaczniej śledzoną przez paparazzi parą. Wszystkich wywiedli w pole.

Sprawili, że teraz żadna gwiazda nie powinna narzekać na brak prywatności. Bo jeśli się chce, to można zachować najważniejsze tylko dla siebie. To jest mistrzostwo - zachwycała się blogerka Lainey Gossip.

Angelina Jolie i Brad PittPeople

Wydawałoby się, że ceremonia TAKIEJ pary powinna być zapięta na ostatni guzik. Tymczasem oboje postanowili nawet w taki dzień dać sobie odrobinę luzu.

Bardzo istotne było dla nas, byśmy tego dnia byli zrelaksowani i roześmiani - powiedzieli Angelina i Brad w rozmowie z "People". - Ten wyjątkowy dzień mogliśmy dzielić z naszymi dziećmi i to naprawdę szczęśliwy czas dla całej naszej rodziny.

Brad Pitt nawet zapomniał garnituru na ślub i musiał założyć jeden ze swoich starych. Krawat natomiast pożyczył od syna. A Angelina?

Miała białą suknię. Nasze źródło twierdzi, że kreacja była bardzo tradycyjna, w stylu Angie, wygodna, długa i wykonana z jedwabiu i koronki - czytamy. - Aktorka miała na sobie coś, co należało do jej mamy Marcheline Bertrand - złoty naszyjnik ze zdjęciem mamy w środku.

Angelina Jolie i Brad PittHello

Angelina Jolie Angelina Jolie Reuters

Działalność charytatywna

Przez cały związek z Brade Pittem Angelina Jolie angażowała się w działalność charytatywną. Choć jest jedną z najbogatszych gwiazd na świecie, nie waha się założyć dżinsów i koszulki i jechać do obozu dla uchodźców na miejscu sprawdzić, jakiego rodzaju pomoc jest najpilniejsza.

Wiedziała o uchodźcach więcej i była w większej liczbie miejsc, niż ja. Miała własnego operatora, więc wszystko, co musiałem dla niej zrobić, to znaleźć jej miejsce i uchodźców. Byłem pod wrażeniem jej pobytu na Haiti, w Jordanii i na Sri Lance - tak anonimowo pisał w ubiegłym roku dla "Guardiana" jeden z pracowników UNHCR-u, który spotkaniem z gwiazdą był, w sensie pozytywnym, "porażony".

Poza pompowaniem milionów w pomoc dla uchodźców Angelina Jolie mocno angażowała się również w walkę o prawa kobiet, zwłaszcza w krajach ubogich, gdzie kobiety często traktuje się jako własność mężczyzny.

Obecnie obserwujemy globalną epidemię przemocy wobec kobiet - mówiła Jolie na spotkaniu krajów członkowskich Unii Afrykańskiej w Johannesburgu. - I to zarówno w obszarach, gdzie toczy się wojna, jak i tam, gdzie panuje pokój. Niestety ciągle tego typu czyny traktowane są jako przestępstwa mniejszego kalibru.

Wielokrotnie odwiedzała również Bliski Wschód w ramach misji wykonywanej z ramienia ONZ. W ubiegłym roku z ramienia Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców wizytowała obozy dla uchodźców z Syrii i Iraku.

Nie wystarczy, żebyśmy bronili swoich wartości w domu. Musimy bronić ich tutaj, w obozach, w prowizorycznych osiedlach na całym Bliskim Wschodzie, w zrujnowanych miastach Iraku i Syrii. To jest czas próby dla nas, jako dla wspólnoty międzynarodowej, a do tej pory, pomimo ogromnego wysiłku i dobrej woli, przegrywamy - mówiła wtedy.

Actress and special envoy of the U.N. High Commissioner for Refugees (UNHCR) Angelina Jolie visits a Kurdish refugee camp in Dohuk, northern Iraq January 25, 2015. Jolie paid a visit to the camp on Sunday and said the international community was not doing enough to help. REUTERS/Ari Jalal (IRAQ - Tags: CIVIL UNREST SOCIETY IMMIGRATION ENTERTAINMENT POLITICS)Reuters

Special Envoy of the United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR), Angelina Jolie delivers a speech during a press conference in Khanke camp in Dahuk, north of the Kurdistan region, 260 miles (430 kilometers) northwest of Baghdad, Iraq, Sunday, Jan. 25, 2015. Actress and United Nations envoy Angelina Jolie called on the international community to do more for people in Iraq and Syria, during a visit to a refugee camp in northern Iraq on Sunday. (AP Photo/Seivan M. Selim)AP

Actress and special envoy of the U.N. High Commissioner for Refugees (UNHCR) Angelina Jolie gives a speech as she visits a Kurdish refugee camp in Dohuk, northern Iraq January 25, 2015. Jolie paid a visit to the camp on Sunday and said the international community was not doing enough to help. REUTERS/Ari Jalal (IRAQ - Tags: CIVIL UNREST POLITICS SOCIETY IMMIGRATION ENTERTAINMENT)Reuters

Angelina Jolie, Brad Pitt Angelina Jolie, Brad Pitt AP/Markus Schreiber

Mastektomia

W maju 2013 roku Angelina Jolie ogłosiła światu, że poddała się prewencyjnej podwójnej mastektomii. Wyznania dokonała w artykule dla "The New York Times".

Według moich lekarzy istniało 87 proc. ryzyka, że zachoruję na raka piersi i 50 proc., że na raka jajników. Ryzyko jest inne w przypadku każdej kobiety - czytamy. - Chciałam, żeby inne kobiety wiedziały, że decyzja o mastektomii nie była łatwa. Ale jestem bardzo szczęśliwa, że ją podjęłam. Ryzyko, że zachoruję na raka piersi zmalało z 87 do mniej niż 5 procent. Teraz mogę mówić dzieciom, że nie muszą się bać, że mnie stracą z powodu tej choroby - tłumaczyła.

Matka Angeliny Jolie, Marcheline Bertrand, zachorowała na raka jajników i zmarła w 2007 roku w wieku 56 lat.

Często rozmawiam z dziećmi o "mamusi mamusi" i staram się im wytłumaczyć chorobę, która ją zabrała. Pytają, czy to też może mi się przydarzyć. Zawsze mówiłam im, żeby się nie martwiły, ale prawda jest taka, że mam gen BRCA1, który znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi i jajników.

Angelina Jolie podkreśliła też, jak ważne było dla niej wsparcie partnera.

Mam to szczęście, że mam partnera, który jest mnie kocha i wspiera. Brad był ze mną przy każdej operacji. Wiedzieliśmy, że to słuszne dla naszej rodziny i bardzo nas zbliży. I tak się stało.

Angelina Jolie, Marcheline BertrandFORUM

Upublicznienie operacji wywołało w świecie ogromne poruszenie. Wypowiadali się nie tylko publicyści, ale także politycy. Spora część z nich krytykowała operację nazywając ją np. "kaprysem gwiazdki". Murem stanął za nią Brad Pitt, nazywając jej decyzję "heroiczną".

Byłem bezpośrednim świadkiem tej decyzji. Uważam wybór Angie, tak jak wielu innych kobiet w jej sytuacji, za absolutnie heroiczny. Chcę też podziękować naszemu zespołowi medycznemu za opiekę i troskliwość - mówił w wywiadzie dla "Evening Standard".

Angeline Jolie, Brad PittMatt Sayles AP

Angelina JolieEast News

Angelina Jolie, Brad Pitt Angelina Jolie, Brad Pitt AG

Życie po operacji

Po operacji Angelina Jolie zaszyła się w domu. Nie udzielała wywiadów, nie pokazywała publicznie, dochodziła do zdrowia. Wiadomo jednak było, że w końcu pojawi się na jakiejś imprezie i show-biznes wyczekiwał tego momentu z niecierpliwością. Okazja pojawiła się kilka tygodni później na premierze filmu "World War Z", w którym Brad Pitt grał główną rolę. Angelina Jolie pojawiła się tam w prześlicznej, białej sukni.

Angelina Jolie, Brad PittAG

Twarz miała spokojną, niemal nie widać było trudów niedawno przebytej operacji.

Angelina Jolie, Brad PittAG

Angelina Jolie Angelina Jolie Amjad Ghsoun / Splash News / $Amjad Ghsoun / Splash News/EAST NEWS

Najnowsze zdjęcia Angeliny Jolie

Oto najnowsze zdjęcia Angeliny Jolie. Zrobiono je w tym miesiącu w Jordanii, dokąd aktorka znowu udała się w celu odwiedzenia obozu dla uchodźców z Syrii. Od jakiegoś czasu dużo mówiło się, że Jolie mocno schudła, że być może trapi ją jakaś choroba. Na tych zdjęciach wygląda szczupło, ale pięknie. Jest się czym martwić?

Angelina JolieAmjad Ghsoun / Splash News / $Amjad Ghsoun / Splash News/EAST NEWS

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.