Amber Heard po rozwodzie z Deppem dostała 10 mln. Wśród sław to bardzo mało! [NAJDROŻSZE ROZWODY]

Johnny Depp i Amber Heard w poniedziałek wieczorem zawarli ugodę w sprawie rozwodu, a aktor zgodził się na zapłacenie wkrótce byłej żonie ok. 10 milionów dolarów. Choć z perspektywy zwykłego człowieka to zawrotna kwota, to do rekordzistów im bardzo dużo brakuje. Oto ranking najdroższych rozwodów gwiazd.
Michael Douglas i Diandra M. Luker w 1980 Michael Douglas i Diandra M. Luker w 1980 Michael Douglas i Diandra M. Luker w 1980/Fot. JERRY WATSON

Amber Heard po rozwodzie z Deppem dostała 10 mln. Wśród sław to bardzo mało! [NAJDROŻSZE ROZWODY]

Johnny Depp i Amber Heard w poniedziałek wieczorem zawarli ugodę w sprawie rozwodu, a aktor zgodził się na zapłacenie wkrótce byłej żonie ok. 10 milionów dolarów. Choć z perspektywy zwykłego człowieka to zawrotna kwota, to do rekordzistów im bardzo dużo brakuje. Oto ranking najdroższych rozwodów gwiazd.

Miejsce 8.: Michael Douglas - 45 milionów dolarów

Michael Douglas i Diandra M. Luker byli małżeństwem od 1977 roku przez 23 lata, aż do 2000 roku. Aktor, który w 2000 roku był już po uszy zakochany w młodziutkiej aktorce Catherine Zecie-Jones, desperacko chciał rozwodu i nie zawahał się zapłacić byłej żonie każdej sumy pieniędzy. Ostatecznie sąd orzekł kwotę 45 milionów dolarów. Na tym się jednak nie skończyło i małżonkowie ponownie spotkali się w sądzie w 2010 roku. Wtedy eksżona gwiazdora domagała się wpływów z filmu "Wall Street: Pieniądz nie śpi", tłumaczyła to tym, że w pierwszej części produkcji Douglas zagrał kiedy jeszcze byli małżeństwem... Sąd jednak nie uznał jej roszczeń.

michael douglas,catherine zeta-jones,rozwody gwiazd

Miejsce 7.: Paul McCartney - 48 milionów dolarów

Były Beatles w 2011 roku po raz trzeci stanął na ślubnym kobiercu. Aby jednak mógł przysiąc Nancy Shevell dozgonną miłość i wierność, musiał rozwieść się z poprzednią żoną. Rozstanie byłego Beatlesa kosztowało bajońskie sumy.

Paul McCartney ożenił się z byłą modelką Heather Mills w 2002 roku. Temu małżeństwu od początku były przeciwne dzieci piosenkarza, jednak on był głuchy na ich argumenty. Przed ślubem z młodszą o 26 lat Mills nie podpisał intercyzy. McCartney stracił na rozwodzie 25 milionów funtów, czyli 48 milionów dolarów. Ta suma jednak mogła być znacznie wyższa. Była żona wnioskowała  o 125 milionów funtów.

Former Beatle Paul McCartney and American heiress Nancy Shevell are seen after their wedding at Marylebone Town Hall, London, Sunday, Oct. 9, 2011. McCartney and Shevell were married on Sunday, emerging joyously from a 45-minute civil marriage ceremony to be showered with confetti from fans. (AP Photo/Jonathan Short)Paul McCartney z nową żona - bizneswoman Nancy Shevell/Fot. AP/Jonathan Short

Kevin Costner z żoną Cindy w 1991 roku Kevin Costner z żoną Cindy w 1991 roku American Photo Syndicate AA / EAST NEWS

Miejsce 6.: Kevin Costner - 80 milionów dolarów

W 1978 roku Kevin Costner poślubił Cindy Silvę - swoją wielką miłość jeszcze z czasów studenckich. Ich małżeństwo trwało 16 lat i w tym czasie Costner stał się wielką gwiazdą. Ogromny sukces zawodowy sprawił, że gdy w 1994 roku orzeczono rozwód, stał się on jednym z najdroższych w tamtym czasie. Aktor zapłacił byłej żonie 80 milionów dolarów.

Harrison Ford i jego żona Melissa Mathison Harrison Ford i jego żona Melissa Mathison Harrison Ford i jego żona Melissa Mathison w 1983/ Fot. MCBRIDE/FACE TO FACE

Miejsce 5.: Harrison Ford - 90 milionów dolarów

Harrison Ford rozwiódł się ze scenarzystką Melissą Mathison Ford po 18 latach małżeństwa. Za te 18 lat zapłacił byłej żonie aż 90 milionów dolarów. Sądowa batalia państwa Ford zakończyła się w 2004 roku, a aktor był już wtedy w dwuletnim związku z Calistą Flockhart, gwiazdą serialu "Ally McBeal".

FILE - In this May 18, 2008 file photo, American actor Harrison Ford and his girlfriend Calista Flockhart arrive for the premiere of the film AP/Francois Mori

Steven Spielberg i Amy Irving Steven Spielberg i Amy Irving Alan Chapman / (c)Mirror/BULLS

Miejsce 4.: Steven Spielberg - 100 milionów dolarów

Małżeństwo Stevena Spielberga i Amy Irving trwało zaledwie 4 lata. W tym czasie reżyser dorobił się na jednej ze swoich najbardziej kasowych produkcji - filmie "E.T" oraz wyreżyserował bardzo dochodowe przygody Indiany Jonesa. Rozwód Stevena Spielberga i Amy Irving odbył się w 1989 roku, a kwotę 100 milionów dolarów, którą dostała eksżona reżysera nadal trudno sobie wyobrazić.

Miejsce 3.: Roman Abramowicz - 300 milionów dolarów

Roman Abramowicz od wielu lat znajduje się na liście najbogatszych ludzi świata. W 1991 roku, rok po rozwodzie z pierwszą żoną, milioner ożenił się z Iriną Malandiną, stewardesą Rosyjskich Linii Lotniczych Aerofłot. W 2006 media podały, że kobieta zatrudniła najlepszych prawników od rozwodów. Para ostatecznie rozwiodła się w 2007 roku, a według nieoficjalnych źródeł była pani Abramowicz dostała 300 milionów dolarów.

Miejsce 2.: Mel Gibson - 450 milionów dolarów

Mel Gibson oficjalnie zakończył swoje 30-letnie małżeństwo z żoną Robyn w grudniu 2011 roku. Para nie była razem już od dawna, jednak Gibson jak lew walczył o zachowanie pieniędzy. Po dwóch latach sądowej batalii i wzajemnych oskarżeń żona aktora dostała dokładnie 50 procent jego, liczącego 900 milionów dolarów, majątku.

Bernie Ecclestone z żoną Slavicą oraz ich córkami: Petrą Ecclestone, Tamarą Ecclestone. Bernie Ecclestone z żoną Slavicą oraz ich córkami: Petrą Ecclestone, Tamarą Ecclestone. Bernie Ecclestone z żoną Slavicą oraz ich córkami: Petrą Ecclestone, Tamarą Ecclestone./ Fot. Bulls

Miejsce 1.: Bernie Ecclestone - miliard dolarów

Jeszcze więcej niż rozwód Mela Gibsona kosztował rozwór Berniego Ecclestone'a. Władca Formuły 1 musiał zapłacić byłej żonie Slavice ponad miliard dolarów! Para pobrała się w 1985 roku. Byli ze 23 lat. Sąd unieważnił ich związek w 2009 roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA