Alicja Resich-Modlińska w telewizji pojawiła się na początku lat 70. jako młodziutka dziewczyna. Zaczynała od tłumaczeń, głównie filmów wojennych i przyrodniczych. Na początku lat 90. prowadziła pierwszy w Polsce talk-show, "Wieczór z Alicją". Współpracowała też ze "Szpilkami", Programem III Polskiego Radia, a w TVP2 prowadziła, również jako pierwsza, telewizję śniadaniową. Była też pierwszą "wizerunkową" naczelną "Gali", którą reklamowała swoją twarzą.
Alicja Resich-Modlińska to jedna z najbardziej atrakcyjnych polskich dziennikarek. Kiedyś okazało się to atutem nie mniejszym, niż profesjonalne przygotowanie do zawodu.
Bywało jednak i pod górkę.
Nina Terentiew, człowiek-instytucja, "caryca". W telewizji obecna już od ponad 4 dekad. Karierę zaczęła w 1971 roku w TVP w Redakcji Publicystyki Kulturalnej. Jej twarz, schowana za charakterystycznymi okularami, stała się znana za sprawą programu "Bezludna wyspa", którego była gospodynią. Od 2007 roku jest dyrektorem programowym Polsatu.
Nieodłącznym elementem wizerunku Niny Terentiew są ogromne okulary, których oprawki zmieniają się w zależności od mody. Uczyniła z nich swój znak rozpoznawczy. Dziennikarka zawsze przywiązywała wagę do akcesoriów.
Gdy zauważyła, że nieco się zaokrągliła, natychmiast wzięła sprawy w swoje ręce.
Bogumiła Wander to jedna z najpiękniejszych polskich dziennikarek i jednocześnie legenda telewizji. Pracę zaczęła jako młoda dziewczyna pod koniec lat 60. Kilka lat później widzowie oglądali jej uśmiechniętą twarz, gdy na żywo zapowiadała program w TVP1 i TVP2.
Pamiętacie określenie "nadęta pinda siedząca przy kwiatku"? Choć Szulim wielokrotnie tłumaczyła, że mówiąc to miała na myśli siebie, a nie tuzy polskiego dziennikarstwa, a cała afera okazała się nieporozumieniem, Bogumiła Wander i tak mogła poczuć się urażona.
Dziennikarka przyciągała przed telewizor swoją wyjątkową urodą i dostawała wiele oznak uwielbienia.
Prezenterka zdradziła kulisy powstawania programów, gdy jako 20-latka zaczynała pracować w telewizji.
Monice Olejnik ogromną popularność przyniósł poranny program "Salon polityczny Trójki", który przez wiele lat prowadziła w programie III Polskiego Radia. Później była "Kropka nad i" w TVN, którą wciąż prowadzi, jednak od 2006 roku w TVN24.
Monika Olejnik do dziś ubolewa nad faktem, że jej wygląd cieszy się większym zainteresowaniem niż choćby wyróżnienie jej przez "Newsweek" jako jednej z najbardziej wpływowych Polek.
Dziś jednak chętnie mówi o tym, że dba o sylwetkę.
Anita Werner to 36-letnia dziennikarka pochodząca z Łodzi. Zaczynała od Wizji Sport, a od 2001 roku jest obecna na antenie TVN24 i TVN.
Anita Werner z uśmiechem podchodzi do tego, że przez telewidzów jest odbierana jako "zimna".
Przyznaje, że do dziś lepiej odnajduje się w "męskim świecie".
Męski świat nie oznacza jedna wcale "braku kobiecości".
Beata Tadla z mediami jest związana od 1991 roku - najpierw było Radio Legnica, a potem już Warszawa i Radio Eska. W sierpniu 2004 roku w TVN Style zaczęła prowadzić "Klub młodej mamy", a następnie podjęła współpracę z TVN24 i TVN. Obecnie możemy ją oglądać w TVN Info i TVP1.
Dziennikarka w młodości eksperymentowała z wizerunkiem.
W eksperymentach wydatnie pomogli jej styliści.
Telewizyjna kariera Hanny Lis rozpoczęła się w 1993 roku, kiedy ta 44-letnia obecnie dziennikarka zaczęła w TVP1 prowadzić "Teleexpress". Prowadziła go do 2001 roku. Obecnie możemy ją oglądać w "Panoramie" w TVP2 i w "Po przecinku" w TVP Info.
Hanna Lis to świetna dziennikarka i jednocześnie piękna kobieta. W jednym z wywiadów przyznała, że bywało to dla niej problematyczne.
Dziś gustuje m.in. w eleganckich strojach La Manii, marki stworzonej przez Joannę Przetakiewicz.
Kariera telewizyjna Justyny Pochanke zaczęła się bardzo wcześnie. Już jako dziecko była prowadzącą legendarny program "5-10-15". Pracę zaś zaczęła w telewizji w 2001 roku w TVN24, z którą to stacją jest związana do dzisiaj.
Pochanke, zanim stała się specem od polityki w telewizji, trenowała swe umiejętności w Radiu Zet. Dało się jednak odczuć różnicę.
Jolanta Pieńkowska trafiła do telewizji prosto z konkursu. Rozpoznawana stała się dzięki prowadzeniu "Wiadomości" w TVP1 (lata 1990-2004). Później była jedną z gospodyń programu "DD TVN", a od września w telewizji TVN24 Biznes i Świat prowadzi magazyn "Świat".
Jolanta Pieńkowska zawsze na wizji wygląda świetnie i nie jest to przypadek.
Świetnie się dogaduje ze stylistami..
Katarzynę Kolendę-Zaleską znaną uczyniły "Wiadomości" TVP1, dla których przeprowadzała relacje na żywo, między innymi z Sejmu. Potem związała się z TVN i TVN24.
Niechętnie rozmawia o swoim wyglądzie. Gdy w rozmowie dziennikarz stwierdził, że "w Sejmie mówią, że jest właścicielką najzgrabniejszych dziennikarskich nóg", błyskawicznie skierowała uwagę na inne swoje walory.
Dziennikarka wyznała, że jej córka pożycza od niej białe koszule, bo tych ma w swojej szafie imponującą kolekcję.
Joanna Racewicz podjęła staż w TVP1 w redakcji "Teleexpressu". W 1999 roku zaczęła pracę w TVP2, gdzie do 2006 roku była reporterką i prezenterką. Potem prowadziła programy między innymi w TVN, a obecnie znowu jest związana z TVP.
Joanna Racewicz w 2007 roku odeszła z "Panoramy" (ponownie pojawiła się w niej w 2011 roku) i, jak przyznała, mogła wtedy zadbać o siebie.
Kariera medialna Doroty Gawryluk rozpoczęła się na początku lat 90., kiedy to dziennikarka związała się z Polsatem. Potem była współpraca z TVP1, a obecnie Gawryluk znowu prowadzi programy w telewizji Polsat i Polsat News.
Dorota Gawryluk jest zadeklarowaną katoliczką. Określa siebie mianem "prawicowej feministki".
Ewa Drzyzga rozpoznawalna stała się w 2000 roku, kiedy prowadzony przez nią program "Rozmowy w toku" osiągnął niebywałą popularność. Dziennikarka prowadzi go do dzisiaj.
Ewa Drzyzga dopiero gdy przekroczyła 40-stkę, zaczęła zwracać większą uwagę na swój wygląd. Wcześniej co innego było ważne.
Prowadząca "Rozmowy w toku" w pewnym momencie sporo schudła.
Ewa Drzyzga w2001 i 2014 roku.
Beata Chmielowska-Olech w 1998 roku zaczęła pracę w programie "Teleexpress Junior". Obecnie prowadzi "Teleexpress Extra" na antenie TVP Info.
Beata Chmielowska-Olech stara się na wizji być tak naturalna, jak to tylko możliwe.
Grażyna Torbicka miała 24 lata, kiedy w 1983 roku pojawiła się w programie "Sportowa niedziela" obok Włodzimierza Szaranowicza. Obecnie dziennikarka i prezenterka często prowadzi duże i mniejsze wydarzenia i programy widowiskowe, jak choćby Camerimage czy Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.
Grażyna Torbicka to jedna z najlepiej wyglądających polskich dziennikarek. W jednym z wywiadów zdradziła przepis na dobry wygląd.
Prezenterka zawsze miała świetną figurę.
Katarzyna Dowbor w TVP pojawiła się w 1983 roku, gdzie pracowała przez 30 lat. W 2013 roku została zwolniona z pracy.
Obecnie jest związana z Polsatem.
Dziennikarka sympatię widzów zyskała dzięki burzy ognistorudych włosów.
Miała do siebie dystans.
Ktoś jeszcze pamięta "Telewizyjny ekran młodych"? Bożena Walter zaczęła go prowadzić w połowie lat 70. Była też współautorką słynnego "Studia 2", a potem przez pewien czas kierowała programem młodzieżowym "5-10-15".
Bożena Walter nie ukrywa, że uroda jej pomagała.
Nie ukrywa też, że pracę w telewizji zawdzięcza właśnie osobistemu czarowi.
Dorota Warakomska była w latach 1991-2006 reporterką TVP, między innym pracującą w USA. Prowadziła też "Wiadomości" i "Panoramę". Dziennikarka ma teraz 51 lat.
Dorota Warakomska zwracała uwagę na różnicę między mężczyznami i kobietami robiącymi karierę w polityce.
Nie chce zgodzić się ze stereotypami.