Agnieszka Szulim: Mam bardzo luźny i otwarty stosunek do medycyny estetycznej. Kilka razy się poryczałam z bezsilności

Agnieszka Szulim była gościem najnowszego odcinka internetowego talk show "20m2 Łukasza". Prowadzący zadawał dziennikarce niewygodne pytania, na które odpowiadała bez najmniejszych oporów.
Agnieszka Szulim Agnieszka Szulim Kapif

Medycyna estetyczna

Każdy wie, że Szulim powiększyła biust, poprawiła usta, może coś jeszcze. Dziennikarka nie ukrywa tego, a już na pewno nie czuje z tego powodu wstydu. Jest przekonana o tym, że wygląda teraz dużo lepiej. Podkreśla także, że to tylko i wyłącznie jej decyzja i to ona poniesie jej konsekwencje.

Mam bardzo luźny i otwarty stosunek do medycyny estetycznej. Demonizowanie chirurgii plastycznej... Kurczę, to jest legalne! Jak sobie zrobię krzywdę, to ja sobie zrobię krzywdę. Jak będę wyglądała jak kretynka, to ja będę wyglądała jak kretynka! Uważam, że to bardzo miły wynalazek XXI wieku, a może XX.

Agnieszka SzulimKapif

Agnieszka SzulimKapif

Agnieszka Szulim Agnieszka Szulim Kapif

Bolesne plotki

Agnieszka Szulim wygląda na odporną na plotki, ale tak naprawdę nie ma twardej skóry. Wiele kłamstw, które usłyszała na swój temat, bardzo ją zraniło. Przez lata pracy w telewizji uzbierało się ich zresztą całkiem sporo. Pierwszy cios?

To, że powiększyłam biust dla męża. Nigdy w życiu nie zrobiłabym czegoś takiego dla mężczyzny. To zostało wyciągnięte z kontekstu. Rozmawialiśmy o tym w "Pytaniu na śniadanie" i Paulina Kurzajewska zapytała mnie wtedy: Co na to twój mąż? Czy zrobiłaś to dla niego? A ja odpowiedziałam: Tak jasne, w prezencie ślubnym. Powiedziałam to ironicznie, a to poszło wszędzie. Cała rozmowa była o tym, że przychodzą młode dziewczyny do lekarza ze starszymi panami, sponsorami i powiększają biusty na ich prośby. Puentą tej rozmowy było to, żeby nigdy nie robić takich rzeczy pod wpływem impulsu albo dla kogoś, więc dla mnie to było potwornie niesprawiedliwe - powiedziała Łukaszowi Jakóbiakowi.

Co robi, gdy słyszy takie brednie? Wychodzi z niej zwykły człowiek. Załamuje się i płacze, bo wie, że nie może temu w żaden sposób zapobiec.

Kilka razy się poryczałam z bezsilności. Kiedy program wystartował, to się zaczęła taka nagonka na mnie. Pamiętam, że w jednej informacji były 4 kłamstwa. Siedziałam w redakcji i zwyczajnie ryczałam ze złości. Nie masz na to wpływu, jesteś bezsilny! Wszyscy to czytają, wszyscy to łykają.

Agnieszka SzulimKapif

Szulim nie może też pogodzić się z tym, że w mediach krąży plotka o tym, że TVP pozbyło się jej z własnego wyboru. Nie jest to prawdę, bo to ona zrezygnowała ze współpracy z Telewizją Polską.

Odeszłam z TVP mając propozycję prowadzenia "The Voice of Poland". Nie odchodziłam jako przegrana, wyrzucona, a ktoś perfidnie pisze, że zostałam wyrzucona z TVP i to jest po to, żeby cię wdeptać w ziemię.
Agnieszka Szulim, Maciej Żakowski, Nergal Agnieszka Szulim, Maciej Żakowski, Nergal Screen Instagram.com

Ustawki

Szulim ma na swoim koncie ustawkę z paparazzo. Wie, czym to grozi, wie jak rozpoznać, które zdjęcia gwiazd w prasie są "prawdziwe", a które pozowane.

Jak patrzysz na te zdjęcia i widzisz przepięknie ubraną, wystylizowaną, uśmiechniętą parę z dzieckiem w parku i te zdjęcia są piękne, to od razu zapala mi się czerwona lampka: O, to jest ustawka! Ja jak patrze na moje zdjęcia, to zazwyczaj jestem wściekła, bo wyglądam na nich źle. Nie ustawiam się od dawna, a naprawdę łatwo to zrobić. Paparazzo chętnie wyśle ci zdjęcia, żebyś mógł sobie wybrać te, które chcesz żeby były opublikowane. To jest kasa dla nich, a ty masz w gazecie takie zdjęcia jakie chcesz mieć. Więc jak te zdjęcia są zbyt ładne, to ja od razu myślę, że coś za tym stoi.

Nie do końca jednak zgadza się z tym, że ustawki to coś strasznego i haniebnego.

Czy jest coś złego w ustawkach? To jest też pytanie! Trochę jest to oszukiwanie, ale jeśli gazety chcą mieć twoje zdjęcia, to może lepiej mieć nad tym jakąś kontrolę? Myślę, że Instagram jest teraz takim miejscem, gdzie nie trzeba się ustawiać, bo wystarczy, że wrzucisz coś, a wiesz, że to może zainteresować i pójdzie wszędzie, więc nie ma sensu się fatygować i ganiać z jakimiś paparazzi po mieście. Wystarczy założyć sobie konto na Instagramie.

Agnieszka Szulim, NergalScreen z Facebook.com

Sama kilka razy igrała w ten sposób z mediami. Pamiętacie kiedy?

Celowo wrzuciliśmy zdjęcie z Nergalem, takie we trójkę, żeby się trochę pośmiać z plotek, które krążyły. Było jasne, że te zdjęcie zaraz wszędzie będzie.

Agnieszka Szulim, NergalScreen z Instagram

Agnieszka Szulim, Adam Badziak Agnieszka Szulim, Adam Badziak Kapif

Były mąż

Przy rozmowie o ustawkach, ciężko było nie wspomnieć o "byłym' mężu Agnieszki, Adamie Badziaku. Szulim nie miała jednak zamiaru rozmawiać o nim z Jakóbiakiem. Grzecznie odmówiła zostawiając taką prywatę dla siebie. Czyżby wyciągnęła wnioski?

Nie, nie chcę o tym mówić. Temat jest zamknięty. W styczniu udzieliłam takiego sporego wywiadu dla "Vivy!", gdzie zamknęłam ten temat. Naprawdę bardzo długo pracowaliśmy nad tym, żeby się rozstać w taki sposób i to była ciężka praca i dobra wola z obu stron. Jest ładnie i mamy bardzo dobre relacje. Nie ma co wałkować tego tematu.

Agnieszka Szulim, Adam BadziakKapif

Agnieszka Szulim, Adam BadziakViva!

Agnieszka Szulim, Adam BadziakViva!

Agnieszka Szulim, Maciek Żakowski Agnieszka Szulim, Maciek Żakowski Kapif

Nowy facet

Maciek Żakowski, nowy partner Agnieszki, unika fleszy. Czy jednak uda im się utrzymać taką sytuację przez długi czas? To chyba niemożliwe i dziennikarka zdaje sobie z tego sprawę.

Pokazaliśmy się publicznie raz na otwarciu restauracji Maćka. Nie przyszliśmy razem na bankiet, żeby się przylansować, tylko ja przyszłam do niego na imprezę. Zresztą trudno jest ciągle chodzić gdzieś samemu, milej jest iść z kimś. Staramy się tego nie robić, ale nie wiem czy będę w tym strasznie konsekwentna - powiedziała.

Agnieszka Szulim, Maciek ŻakowskiKapif

Agnieszka Szulim Agnieszka Szulim Kapif

Wady Polaków

Największe wady Polaków według Szulim?

Zawiść i frustracja. Skąd się bierze to chamstwo w internecie? To jest taki rodzaj agresji, który jest dla mnie totalnie niezrozumiały. Ja nie mam na to tolerancji, nie czytam tego, nie wchodzę w to, ale mam poczucie głębokiej niesprawiedliwości. My nikomu nie robimy krzywdy. Gdybyś zabił komuś ojca, matkę, maltretował zwierzęta na ulicy, dzieci, ale my nie jesteśmy złymi ludźmi, a dostajemy po łbach, jakbyśmy robili nie wiadomo co!

Agnieszka SzulimKapif

Agnieszka Szulim Agnieszka Szulim Kapif

Idealna gwiazda wg Szulim

Dziennikarka zdradziła przepis na bycie gwiazdą.  Co jest według niej podstawą?

Najważniejsza jest aura tajemniczości. Nie może być zbyt dostępna. Musi być ekskluzywna. Musi mieć jakąś magię, osobowość, musi umieć grać mediami. Skandal? Bardzo chętnie! Wtedy będzie ciekawa, będzie o czym mówić. Nie lubię miałkich postaci, obłych, miłych i przyjemnych i przez to trochę nijakich - zdradziła.
Więcej o: