Anna Popek napisała książkę ze swoją młodszą siostrą. Zobacz, kto przyszedł na premierę

Marzenie dziennikarki Anny Popek wreszcie się ziściło - napisała książkę kucharską. Dokonała tego z siostrą, Magdaleną Krupą, która, choć ciągle zajęta, znalazła czas na nowy projekt. 22 października w filii Fabryki Trzciny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbyła się premiera książki "Siostry gotują". Widzicie podobieństwo między siostrami?
Anna Popek i Magdalena Krupa Anna Popek i Magdalena Krupa Kapif

Siostry

Chociaż ciągle zabiegane, znalazły czas, żeby w końcu zrealizować wspólny projekt - napisać książkę kucharską. Pisanie "Siostry gotują" sprawiło, że Anna Popek i jej młodsza siostra Magdalena Krupa znowu spędzały więcej czasu razem.

Tyle razy o czymś mówiłam z entuzjazmem, coś planowałam, chciałam coś zrobić i nic. Słomiany zapał. A tutaj "wespół w zespół" razem z siostrą, popędzając się trochę nawzajem i dobrze się przy tym bawiąc napisałyśmy książkę. Fajne zresztą było to wspólne pisanie, bo przypominałyśmy sobie nie tylko nasze domowe przepisy, ale też sytuacje i zdarzenia, dopytywałyśmy rodziców o szczegóły z życia naszych dziadków, trochę się wzruszałyśmy, a trochę śmiałyśmy - napisała Popek na swoim blogu.
Anna Popek i Magdalena Krupa Anna Popek i Magdalena Krupa Kapif

Ciągle w biegu

Anna Popek napisała na swoim blogu, że obie z siostrą są bardzo zapracowane: ona pracuje w telewizji TVP, a siostra jest stewardesą.

Pisanie książki odbywało się jednak "w międzyczasie". Ja ciągle gdzieś podróżowałam - Świętokrzyskie, Polesie, Zakopane, Zamojszczyzna - zbiegło mi się akurat kilka programów, które były realizowane w całej Polsce - napisała dziennikarka na blogu. - Z kolei Magda, która  pracuje jako stewardesa w Locie, ciągle skądś wracała albo wylatywała, często o nieludzkich porach nad ranem. Miała bardzo dużo pracy, bo lato to szczyt sezonu, a przy tym normalnie prowadzi dom, ma dwoje słodkich dzieci i dojeżdża do pracy spod Warszawy. A musiała jeszcze ugotować czy upiec opisane w książce potrawy i je sfotografować. Okazało się przy tym, że jest zdolnym fotografem. Talent pewnie odziedziczyła po naszej mamie, która fotografią zajmowała się zawodowo - dodała.
Anna Popek i Magdalena Krupa Anna Popek i Magdalena Krupa Kapif

Podobne?

Anna Popek jest 8 lat starsza od swojej siostry Magdy. Są podobne?

Anna Popek Anna Popek Kapif

Anna Popek

Dziennikarka napisała na blogu, że jest dumna z książki. Teraz Popek ma w planach napisać romans, ale podkreśla, że nie nastąpi to szybko.

Być może, jeśli napiszę książkę i będzie to beletrystyka, to jej akcja rozgrywać się będzie na Kresach - powiedziała w wywiadzie dla Lifestyle.newseria.pl. - Najpierw muszę się nauczyć być autorką tej dobrej książki kulinarnej, którą właśnie stworzyłyśmy - podsumowała prezenterka.
Magdalena Krupa Magdalena Krupa Kapif

Magdalena Krupa

Młodsza siostra Popek gotuje, kiedy tylko ma chwilę. Prowadzi też własnego bloga o tematyce kulinarnej "Bułeczka z Masełkiem".

Ania Wendzikowska Ania Wendzikowska Kapif

Ania Wendzikowska

Dziennikarka również przyszła na premierę.

Bartosz Węglarczyk Bartosz Węglarczyk Kapif

Bartosz Węglarczyk

Bartosz Węglarczyk przy kieliszkach.

Stanisław Mikulski i  Emil Karewicz Stanisław Mikulski i Emil Karewicz Kapif

Stanisław Mikulski i Emil Karewicz

Obecnością zaszczycili również Stanisław Mikulski i Emil Karewicz.

Krystyna Czubówna Krystyna Czubówna Kapif

Krystyna Czubówna

Krystyna Czubówna czytała fragmenty książki na premierze.

Więcej o: