Zrobili karierę, ale nie mówią dobrze po polsku

Joanna Krupa i Czesław Mozil nie znają dobrze polskiego.
Czesław Mozil Czesław Mozil kapif

Czesław Mozil

Czesław Mozil jest Polakiem, który wychował się w Danii. Muzyk od 5 roku życia mieszkał w Kopenhadze. Języka polskiego nigdy nie opanował do perfekcji. Stara się jak może, ale czasem ciężko zrozumieć jego wypowiedzi. Wyrzuca z siebie słowa w tempie karabinu maszynowego. Niektórzy sugerowali, że TVN podczas wypowiedzi Czesława powinien na dole ekranu dać pasek z tłumaczeniem :-). Czesław jet uroczym facetem i jego próby wypowiedzenia poprawnie jednego zdanie przejdą do historii "X-Factor". Nasze ulubione słowa w jego wykonaniu to: "walcyk" zamiast walczyk, "Kupa" zamiast "Kuba Wojewódzki" i "Nie filtruj z nim" zamiast "Nie flirtuj z nim".

Czesław do jednego z uczestników:

To jest wielki moment w "X-Factor". To jest jeden z pierwszych walcyków w "X-Factor". Jako naród jesteśmy prymitywni i tacy prości, ale ja to uwielbiam (...) Za to w Polsce od teraz seks do bum-cyk cyk, bum cyk-cyk.

Mistrz języka polskiego - Czesław Mozil

Parodia Tap Madl z Krupą w roli głównej:

Joanna Krupa Joanna Krupa Kapif

Joanna Krupa

Joanna Krupa za sprawą swojej zdjaomości języka polskiego zapracowała sobie u internautów na pseudonim: Dżoanna. Piękna modelka przeplata słaby polski akcent z tym amerykańskim. oto kilka jej najlepszych tekstów:

"Szoł mi so potrafisz. Szol mi ju łona be tap madl! Szoł mi że chciesz stej in program"

"Hu kers, jak ona mówi! bi strong gerl"

"Cieńszkie zadanie miały dzisz dziefszyny"

"Polina, podejdż proże do dżyrii"

"Szajning lajk a star"

Dżoanna w akcji:

Stefano Terrazzino Stefano Terrazzino kapif

Stefano Terrazzino

Stefano Terrazzino zyskał wielką popularność za sprawą show "Taniec z gwiazdami". Uroczy Włoch w 4. edycji programu partnerował Kindze Rusin. Zadebiutował w programie i od razu odniósł sukces zdobywając Kryształową Kulę. Stefano zachwycił Polki swoją urodą i spontanicznością. Fantastycznie słucha się języka polskiego w jego wychowaniu. Tancerz żartuje, że używa mieszanego języka angielsko?włosko?polskiego, ale w tańcu i tak najważniejsza jest mowa ciała, a tę rozumieją nawet małe dzieci. Jego słaba znajomość języka polskiego nie przeszkadza mu w karierze. Oprócz występów w Tzg ma na swoim koncie role w takich serialach jak "Samo życie", "Usta Usta" czy "Hotel 52".

Stefano mówi po polsku

Vito Casetti Vito Casetti kapif

Vito Casetti

Zasłynął za sprawą show "Europa da się lubić". Urodził się i wychował we Włoszech. Jego matka jest Polką, ojciec natomiast Włochem. Po programie posypało się kilka propozycji zawodowych. Vito uczestniczył w programie "Wyprawa Robinson". Od prawie roku pracuje jako dziennikarz DDTVN. Włoski akcent to w TVN-ie jego atut. Dorabia jako konferensjer. Dwa lata temu wydał książkę "Moja Toskania! Vito Casetti". Napisał ją po polsku.

Steffen Möller Steffen Möller kapif

Steffen Möller

Steffen podobnie jak Vito rozpoczął przygodę z polską telewizją w programie "Europa da się lubić". Steffen mimo że jest Niemcem, cieszył się ogromną sympatią Polaków. Możemy nawet zaryzykować stwierdzenie, że był ulubionym uczestnikiem tego show. Steffen dostał dużą rolę w serialu "M jak miłość" i prowadził program Załóż się w TVP2. W Polsce wydał dwie płyty ze swoimi występami oraz...napisał książkę "Polska da się lubić", która została także wydana po niemiecku pod tytułem "Viva Polonia".