Ranking najpiękniejszych wampirów TOP 10

Magazyn Glamour przygotował listę 31 najseksowniejszych wampirów, których znamy z małego i dużego ekranu. W zestawieniu znalazły się zarówno piękne kobiety, jak i przystojni mężczyźni...Kto triumfował? Sprawdź!

1. Edward Cullen, saga Zmierzchu (Robert Pattinson)

Edward Cullen to wampir nietypowy - nie pije ludzkiej krwi, chodzi do szkoły...Jest przystojny, tajemniczy, opiekuńczy - marzenie każdej dziewczyny. Blady, z doskonale ułożoną fryzurą, fajnie ubrany. Można o nim mówić właściwie w samych superlatywach. Tylko...czy to wszystko nie jest zbyt cukierkowe, idealne?

 

Niektórzy marzą o tym, by być jak Edward Cullen...

 

 

Edward Cullen zasłużył na najwyższe miejsce na podium?

 

2. Damon Salvatore, "Pamiętniki wampirów" (Ian Somerhalder)

Damon Salvatore jest przeciwieństwem swojego brata, Stefana. Porywczy, mówi to co myśli i nie zawsze postępuje tak, jakby inni tego od niego oczekiwali. Czasem ma jednak "ludzkie odruchy". Do tego jest nieziemsko przystojny, a jego oczy naprawdę hipnotyzują...Nic dziwnego, że na widok Damona serialowym dziewczynom topnieją serca (oczywiście później cierpią z tego powodu...).

 

... doczekał się potem własnego serialu - spin-offu Buffy. Powstało pięć serii (w latach 1999-2004). Anioł był nietypowym wampirem, kiedy zabił jednego z Cyganów, jego bliscy w odwecie ''zwrócili'' mu duszę. Odtąd żyje z poczuciem winy. ... doczekał się potem własnego serialu - spin-offu Buffy. Powstało pięć serii (w latach 1999-2004). Anioł był nietypowym wampirem, kiedy zabił jednego z Cyganów, jego bliscy w odwecie ''zwrócili'' mu duszę. Odtąd żyje z poczuciem winy. Angel - Anioł ciemności

3. Anioł, ""Buffy - postrach wampirów"/"Anioł ciemności" (David Boreanaz)

Anioł - wampir z duszą, niezwykle tajemniczy i przystojny. Fanki tak go polubiły, że doczekał się własnego serialu (początkowo Anioł był jednym z bohaterów serialu "Buffy - postrach wampirów", później można go było oglądać w produkcji "Anioł ciemności").

 

 

4. Emmett Cullen, saga Zmierzch (Kellan Lutz)

Redaktorzy magazynu "Glamour" nie ukrywają, że umięśniony Emmett Cullen znalazł się w tym zestawieniu nie tylko dlatego, że ten "niedźwiedź" hipnotyzował w "Zmierzchu". Swoja cegiełkę dołożył Kellan Lutz, który nie tylko zagrał brata Edwarda, ale i...wystąpił w reklamie bielizny Calvina Kleina.

5. Louis de Pointe du Lac, "Wywiad z wampirem" (Brad Pitt)

Louis de Pointe du Lac to kolejny "dobry" wampir. Nie pije ludzkiej krwi, gdy nie zachodzi taka konieczność (wystarcza mu ta szczurza), nie zabija bez powodów. Z racji tego, że w tę rolę wcielił się Brad Pitt - wiadomo, że Louis musiał znaleźć się w zestawieniu ;)

 

Eric Northman - True Blood Eric Northman - True Blood Alexander Skarsgard - True Blood

6. Eric Northman, "Czysta krew" (Alexander Skarsgard)

Ten wampir, właściciel baru i ważna persona w miasteczku, bardzo szybko podbił serca kobiet na całym świecie. Eric Northman - mężczyzna o kilku twarzach. Raz bezwzględny i okrutny, innym razem - wyjątkowy kompan. Skarsgard wyznał, że tworząc swoją postać starał się jak najbardziej upodobnić do lwa. Dlatego też Eric jest władczy, drapieżny, nieprzewidywalny i...kochany.

 

7. Michael Emerson, "Straceni chłopcy" (Jason Patric)

Michael, który na oczach widzów zmienia się z dobrego chłopaka w wampira, na zawsze zapisał w historii kinematografii. Czemu znalazł się w tym zestawieniu? Może za hipnotyzujące spojrzenie? Może za uwielbianą w latach 80. fryzurę? Zadecydujcie sami...

 

8. Spike, "Buffy - postrach wampirów" (James Marsters)

Anioł to wampir z duszą, Spike to jego przeciwieństwo. Zły krwiopijca, który gustował w nażelowanych fryzurach i skórzanych ubraniach. Jednak i on znalazł drogę do serca Buffy i innych kobiet...Jest bardzo inteligentny, zna wiele opowieści i podań, które hipnotyzują słuchaczy.
Bill Compton - True Blood Bill Compton - True Blood Stephen Moyer - True Blood

9. Bill Compton, "Czysta krew" (Stephen Moyer)

Bill to chodzący ideał. Choć ma za sobą barbarzyńską przeszłość, bliżej mu do człowieka niż wampira. Jest bardzo wrażliwy, przystojny, mroczny, ale i kochający. Sookie jest dla niego wszystkim i wszystko zrobiłby dla jej bezpieczeństwa. Bycie wampirem jest dla niego udręką, bo nigdy nie wyrzekł się swojego człowieczeństwa. Dlatego tak bardzo zależy mu na współistnieniu z ludźmi. Jest idealny, ale czy nie...nudny?

10. Riley, "Zaćmienie" (Xavier Samuel)

Riley to chłopak, którego życie w jednym momencie przestawiło się o 180 stopni. Ze zwykłego młodzieńca został sługą Victorii. Riley, zaślepiony przez swoją twórczynię, gotowy jest zrobić wiele złych rzeczy. Mimo to fanki go uwielbiają. Może dlatego, że go żałują? A może dlatego, że Xavier Samuel to naprawdę przystojny mężczyzna?

 


Pozostałe miejsca

11. Edward Dalton, "Świt" (Ethan Hawke)

12. Stefan Salvatore, "Pamiętniki wampirów" (Paul Wesley)

13. Santanico Pandemonium, "Od zmierzchu do świtu" (Salma Hayek)

14. David, "Straceni chłopcy" (Kiefer Sutherland)

15. Jennifer Check, "Zabójcze ciało" (Megan Fox)

16. Lestat de Lioncourt, "Wywiad z wampirem" (Tom Cruise)

17. Kajusz, saga Zmierzch (Jamie Campbell Bower)

18. Żona Drakuli grana przez Monicę Bellucci w filmie "Drakula"

19. Rosalie Hale, saga Zmierzch (Nikki Reed)

20. Talbot, "Czysta krew" (Theo Alexander)

21. Wampirzyca grana przez Olgę Kurylenko w filmie "Paris Je T'Aime"

22. Jasper Hale, saga Zmierzch (Jackson Rathbone)

23. Selene, "Underworld", Kate Beckinsale

24. Carlise Cullen, saga Zmierzch (Peter Facinelli)

25. Alice Cullen, saga Zmierzch (Ashley Greene)

26. Drakula grany przez Gary'ego Oldmana

27. Demetri, saga Zmierzch (Charlie Bewley)

28. Blade grany przez Wesleya Snipesa

29. Victoria, saga Zmierzch, grana zarówno przez Rachelle Lefevre jak i Bryce Dallas Howard

30. John, "The Hunger" (David Bowie

31. Alec, saga Zmierzch (Cameron Bright)

 

Zgadzacie się z tym zestawieniem?

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.