Gruba z "Przepisu na życie" wcale nie jest już taka gruba... W 3 miesiące schudła 23 kg!

Dominikę Gwit znacie pewnie jako Grubą z serialu "Przepis na życie". Aktorka wcielała się w postać rezolutnej i pulchnej nastolatki. W życiu prywatnym ta 26-latka również akceptowała swoją sylwetkę, przynajmniej do czasu. Niedawno przeszła zaskakującą metamorfozę. Rezultaty są imponujące! Gwit schudła 23 kg w zaledwie 3 miesiące.
Dominika Gwit Dominika Gwit Kapif

Galerianki

Dominika Gwit zawsze walczyła z dodatkowymi kilogramami. Do show-biznesu weszła w 2009 roku. Wtedy wystąpiła w "Galeriankach".

Kluźniak Dominika, Dominika Gwit w 2009Kapif

W filmie była jednak znacznie szczuplejsza niż zaledwie 3 lata później. Aktorka zdradziła, że udało jej się wcześniej zrzucić 25 kg, niestety, dopadł ją efekt jojo.

To jest moje drugie podejście do odchudzania, ale zupełnie inne. Kilka lat temu schudłam 25 kg. Zwróciłam się wtedy do profesjonalistów, do dietetyczki. Natomiast w ogóle nie miałam wysiłku fizycznego. Później nie wyprowadziłam się odpowiednio z diety - powiedziała w rozmowie w "Dzień Dobry TVN".

Niestety aktorkę dopadł efekt jojo i znów przytyła.

Dominika Gwit w 2009Kapif

Dominika Gwit w 2013 Dominika Gwit w 2013 Kapif

Dieta

Gwit znacznie przybrała na wadze. Miała zaledwie 26 lat, a już cierpiała na 3. stopień otyłości. Wreszcie podjęła decyzję o odchudzaniu. Co było motorem?

Zdrowie, przede wszystkim zdrowie - mówiła w "Dzień Doby TVN". - Pomyślałam sobie, że jak mam 26 lat i 3. stopień otyłości, to co będzie za 10 lat, co będzie za 5 lat? A im człowiek jest młodszy, tym jest łatwiej.

Aktorka podkreśliła, że zawsze akceptowała się w każdym rozmiarze.

Nigdy nie miałam problemów z tym, że byłam puszysta. Zdrowie jest jednak najważniejsze - dodała w programie.

Dominika GwitFacebook.com/Dominika Gwit

Dominika Gwit w 2013 Dominika Gwit w 2013 Kapif

Ćwiczenia

Tym razem postanowiła odchudzać się "z głową". Zwróciła się o pomoc do Konrada Gacy, trenera znanego z programu "Fat Killers".

Dieta, jaką stosuję, jest dostosowana do mnie. Tym, co jest niezmienne, są godziny posiłków i ich ilość. Jem 4 posiłki dziennie, co 4 godziny. Dieta jest połączeniem białek, węglowodanów i tłuszczy. Jadłospis jest urozmaicony, więc dieta się nie znudzi. Jem dużo warzyw, jogurty naturalne, ser biały, kefiry oraz owoce. Owoce jem zawsze w ciągu dnia, nigdy wieczorem. Kluczem jest także picie dużej ilości wody. Moja dieta jest także pozbawiona soli i cukru - wylicza Gwit w rozmowie z Plotek.pl.

Gwit już nie boi się efektu jojo.

Po procesie odchudzania bardzo ważne też jest wyprowadzenie z diety, co trwa 3 miesiące i stopniowo przygotowuje mój organizm do życia po odchudzaniu - wyjaśniła w "DD TVN".

Dominika GwitFacebook.com/Dominika Gwit

Aktorka przede wszystkim pokochała ćwiczenia. To właśnie one dały tak spektakularny efekt.

Nie wiedziałam, że trening jest tak bardzo ważny, nie jesteśmy w stanie osiągnąć celu tylko i wyłącznie dietą. Trening jest tak samo ważny jak dieta. Trening musi pozostać później już naszym codziennym nawykiem - wyjaśniła w "DD TVN".

Aktorka ćwiczy co drugi dzień.

To nie jest katorżniczy trening. To są treningi aerobowe - rowerek, cardio, elipsa - i treningi na kształtowanie sylwetki. Wszystkie ćwiczenia wchodzą po jakimś czasie, zaczyna się od 60 minut na rowerku.

Jesteście ciekawi, jak teraz wygląda?

Dominika Gwit i Konrad Gaca Dominika Gwit i Konrad Gaca Plotek Exclusive

Wymiary

Efekty diety i odchudzania są imponujące.

Schudłam 23 kg w 3 miesiące - pochwaliła się w "DD TVN".

Dla aktorki najważniejsze są wymiary, nie waga.

Jeżeli chodzi o wagę, to nie mamy konkretnego celu. Mam cel, jeśli chodzi o cm, to ma być 70 cm w talii. W momencie startu miałam 120 cm w talii, teraz mam 107 cm.

Przed nią jeszcze dużo pracy, bo chce stracić 37 cm w talii. Jednak nie poddaje się.

Naszym celem jest dojście do 70 cm w obwodzie talii. Wówczas osiągniemy równowagę hormonalną. W normie będzie insulina i tkanka tłuszczowa. Wtedy Dominika będzie mogła jeść więcej węglowodanów, a jej organizm spożytkuje je jako źródło energetyczne - tłumaczy Gaca dla Plotek.pl.
Dominika Gwit Dominika Gwit Plotek Exclusive

Opieka profesjonalistów

"Dlatego tak ważna jest opieka profesjonalistów. Jestem przeciwna wszystkim dietom z gazety, radzeniem sobie samemu z problemem otyłości" - Gwit podkreśla w "DD TVN", jak ważna jest profesjonalna opieka. Ale przyznaje też, że korzystanie z porad profesjonalisty to jednak spory wydatek.

Niczego nie ma za darmo, jeżeli nas nie stać, spróbujmy odłożyć choć na jedną wizytę, żeby się dowiedzieć jakie są podstawy - mówiła.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.