10 rzeczy, o które musicie zapytać swoich rodziców!

Rodzice nie zawsze mówią nam wszystko. Każdy ma swoje tajemnice. Dzień Dziecka to czas, kiedy naprawdę w szczerej atmosferze możecie porozmawiać ze swoimi rodzicami o rzeczach, o których wcześniej nie rozmawialiście. Zapytajcie ich o wszystko, czego chcecie się dowiedzieć. Może ich zwierzenia staną się dla Was inspiracją.
Śpiewają i nie wstydzą się tego! Śpiewają i nie wstydzą się tego! Fot. Shutterstock

Koncerty i festiwale

Zapytajcie rodziców, czy pamiętają swój pierwszy koncert lub szalony festiwal. Może okazać się, że rodzice przeżyli szaloną festiwalową przygodą lub wydali ostatni grosz, aby na żywo usłyszeć swój ukochany zespół i zaśpiewać piosenki, które kochali w młodości. Być może dowiecie się czegoś niesamowitego, usłyszycie o koncercie zespołu, który dziś jest już legendą...

Całują i przytulają publicznie Całują i przytulają publicznie Fot. Shutterstock

Płyty i muzyka

Jeśli nie festiwale i koncerty to może muzyka i płyty? Czy Wasi rodzice kolekcjonowali krążki, słuchali z przyjaciółmi muzyki wieczorami? Zapytajcie, co w ich czasach najchętniej grano na dyskotekach, spróbujcie wyciągnąć z nich muzyczne inspiracje. Być może podzielą się z Wami muzyką, którą kochali i kochają. Nie zdziwcie się, jeśli okaże się, że Wasza mama była wokalistką rockowego zespołu, zaś tata - kiedy nawet nie wiedział, co stanie się w jego życiu za kilkanaście lat - w garażu, wspólnie z kolegami opracowywał plan podboju świata, grając smutne ballady na gitarze.

Wakacje

To może być delikatny temat, ale spróbujcie. Zapytajcie rodziców o najpiękniejsze wakacje. Być może podczas podróży poznali swoją pierwszą miłość albo przy zachodzącym słońcu, na plaży poznali kogoś, o kim wciąż pamiętają. Zapytajcie również o najbardziej szalone wakacje, jakie pamiętają. Być może wyrwali się gdzieś ze znajomymi na szalony trip, który teraz wspominają z łezką w oku?

Traktują jak małe dzieci Traktują jak małe dzieci Fot. Shutterstock

Pierwsza miłość

Miłosne zwierzenia nie należą do najłatwiejszych i trudno o nich mówić. Może uda Wam się namówić rodziców na wspomnienia? Zapytajcie o ich pierwsze wielkie uczucie. O to, kim była ta osoba i jak wyglądała ich pierwsza miłość. Jeśli nie będą chcieli opowiadać, nie nalegajcie.

Zmywają brud z twarzy... pal licho, jeśli tylko chusteczką! Zmywają brud z twarzy... pal licho, jeśli tylko chusteczką! Fot. Shutterstock

Ukochane filmy

Rodzice mogą być dla nas wielką inspiracją i często zainteresować swoimi pasjami. Zapytajcie swoich rodziców o filmy, które kiedyś z chęcią oglądali i kochali. Może sami po nie sięgniecie. Zapytajcie o ulubionych aktorów i aktorki. O to, na jakie filmy najchętniej chodzili do kina. Może uda Wam się wspólnie obejrzeć jakiś film z przeszłości...

Zainteresowania

Zapytajcie rodziców o zainteresowania z młodości. Być może teraz rodzice nie mogą kontynuować swoich pasji i nawet nikt nie wie, co kiedyś naprawdę zajmowało większość ich czasu. Zbierali znaczki, uczyli się grać na gitarze, kochali biologię, chcieli być aktorami, chodzili do kina i teatru z nadzieją, że będą wielkimi aktorami lub reżyserami, a może śpiewali w zespole? Zapytajcie koniecznie rodziców o ich zainteresowania. Może okaże się, że macie podobne?

Robią obciach przy znajomych Robią obciach przy znajomych Fot. Shutterstock

Sport

Może nie wiecie, a Wasi rodzice w młodości byli sportowcami? Zapytajcie koniecznie, czy interesowali się sportem, co robili w wolnym czasie. Może uprawiali jakiś sport wyczynowo? Dzięki takiej rozmowie razem możecie zacząć uprawiać jakiś sport - być może rodzic będzie mógł zarazić Was swoją sportową pasją z przeszłości?

Nie zostawiają nastolatków w spokoju Nie zostawiają nastolatków w spokoju Fot. Shutterstock

Szalone wspomnienie

Zapytajcie o najbardziej szalone wspomnienie z młodości. Każdemu zdarzyło się zrobić coś szalonego, może troszkę głupiego, ryzykownego bądź wstydliwego. Może rodzice, ku przestrodze bądź z uśmiechem na ustach, podzielą się z Wami tym wspomnieniem. Możecie się nieźle uśmiać!

Pokazują rówieśnikom dzieci ich zdjęcia z przeszłości Pokazują rówieśnikom dzieci ich zdjęcia z przeszłości Fot. Shutterstock

Najgłupszy pomysł

Chwila prawdy. Rodzice często nas strofują, mówiąc, co jest dobre, co zaś nieodpowiednie dla nas i krzywdzące. Zapytajcie, jaka była najgłupsza rzecz, jaką zrobili Wasi rodzice. Ciekawe, czy zechcą się do niej przyznać! To może być naprawdę wielkie zwierzenie. Przygotujcie się na wielkie zdziwienie lub śmiech, który trudno będzie powstrzymać.

Jak się poznaliście?

Nie wiecie, jak się poznali Wasi rodzice? CZAS ZAPYTAĆ! Wyciągnijcie z nich tę historię, która być może będzie romantyczna i odrobinę zabawna. Zapytajcie, jak i kiedy się poznali. Warto wiedzieć :)