Kuba Wojewódzki: 12 na 10 Niemek jest brzydkich. Żartował z kadry, kibiców, a gościł w programie Łukasza Piszczka

Łukasz Piszczek u Kuby Wojewódzkiego. Było co oglądać?
Łukasz Piszczek, Kuba Wojewódzki Łukasz Piszczek, Kuba Wojewódzki Screen z TVN/X-News

Łukasz Piszczek u Kuby Wojewódzkiego

Emisja drugiego odcinka show Kuby Wojewódzkiego zbiegła się z meczem polskiej reprezentacji z San Marino. Nie zabrakło więc wielu nawiązań do piłki nożnej. Jednak najbardziej znaczący był dobór gości. Pierwszym z nich był Łukasz Piszczek, jeden z trzech polskich piłkarzy Borussii Dortmund.

Chciałem skompletować całą "Świętą Trójcę" - powiedział na wstępie Wojewódzki.

W programie odwiedzili go już bowiem wcześniej Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Można było odnieść wrażenie, że to jednak w towarzystwie Piszczk, Wojewódzki czuł się najbardziej swobodnie. Może wynikało to z doświadczenia, jakie nabył rozmawiając z innymi piłkarzami, a może z zachowania gościa Kuby. "Piszczu" był bowiem wyjątkowo małomówny.

Nie śpij! To nie jest mecz kadry! - żartował Wojewódzki.

O małomówności Piszczka Kuba przekonał się jednak już podczas rozmowy telefonicznej, gdy zapraszał piłkarza do programu.

Miałem wrażenie, że rozmawiałem ze skromnym 16-latkiem - powiedział Kuba.

Trochę małego chłopca zostało jednak w Piszczku. Nie mówimy tutaj o rozbrajającym uśmiechu, lecz o jego przywiązaniu do rodziców. Ma z nimi świetny kontakt.

Czasem po meczu dzwonię do rodziców. Czasem mają do mnie pretensje, że nie kończę sam ofensywnej akcji, tylko szukam, komu podać. Dzwonią też sami po meczu zapytać, jak zdrowie - mówił Piszczek.
Kuba Wojewódzki Kuba Wojewódzki TVN/X-News

Żarty

Kuba Wojewódzki był, jak już wspominaliśmy, w wyśmienitym humorze. W towarzystwie Piszczka sypał żartami jak z rękawa. Czy śmiesznymi?

Na 10 Niemek, 12 jest brzydkich - śmiał się Kuba.

Dostało się też (i to wielokrotnie) polskiej reprezentacji i kibicom.

Jest jeszcze coś takiego jak, przepraszam za słowo, polska kadra. Ostatnio wygraliśmy w piłkę plażową z Meksykiem. Nie wiem, czy słyszałeś... Nie słyszałeś?! Polska-Meksyk. Pobiliśmy ich na plaży, pokazaliśmy, co znaczy meksykańska fala - mówił Kuba. - Są jeszcze w Polsce prawdziwi kibice!
Słyszałem taką opinię, że Robert Lewandowski jest tak zaangażowany w mecz kadry, jak aktorki porno w dialogi... - mówił innym razem Wojewódzki.
Gra się dwa razy po 45 minut, jeśli kibole pozwolą - żartował przy kolejnej okazji.

Odcinek kręcony był jeszcze przed meczem Polski z Czarnogórą oraz drugim z San Marino. Nie obyło się więc bez drobnych spekulacji.

To jaki będzie wynik z Czarnogórą? - pytał Kuba.
2:1 - odpowiedział Piszczek.
(niekontrolowany wybuch śmiechu Wojewódzkiego). Bo Czarnogóra nie dojechała - dodał, gdy już się uspokoił.

Tego typu uszczypliwości ze strony Kuby można by wyliczać wiele. Na wszystkie piłkarz reagował uroczym uśmiechem. W pewnym momencie jedynie trochę spoważniał. Było to wtedy, gdy prowadzący zaczął drążyć temat relacji między Błaszczykowskim, Piszczkiem i Lewandowskim.

Łukasz Piszczek, Kuba Wojewódzki Łukasz Piszczek, Kuba Wojewódzki Screen z TVN/X-News

Święta Trójca.

Kuba Wojewódzki nie darował Piszczkowi tematów poświęconych jego stosunkom z Błaszczykowskim i Lewandowskim.

Kuba i ja przyjaźnimy się. Z Robertem, tak jak z innymi, widujemy się codziennie w klubie i nie ma już takiej potrzeby, żeby spotykać się jeszcze potem. Inaczej jest z Kubą, z którym spotykamy się, razem z rodzinami, także po pracy - mówił Piszczek.

Relacja między Piszczkiem i Lewandowskim nie była na tyle zażyła, aby dostać zaproszenie na wesele piłkarza, przynajmniej takie krążyły pogłoski. Zapytany o tę kwestię gość Wojewódzkiego, odpowiedział jedynie:

Nie byłem na ślubie.

Przyjaźń Błaszczykowskiego i Piszczka musi rzucać się też w oczy w na co dzień w klubie. Jak dowiedział się Wojewódzki, Jurgen Klopp, trener Borussii nazywa ich Bolek i Lolek.

To prawda ja jestem Lolek, a Kuba to Bolek - potwierdził Piszczek.

Aby tradycji stało się zadość, także Piszczek podpisał Kubie swoją klubową koszulkę w programie. Tym samym, Wojewódzki ma już komplet trzech od trzech Polaków z niemieckiego klubu (Zobaczcie relacje z odcinków z Błaszczykowskim i 'Lewym': Co za masakra! Wojewódzki całkiem nie przygotował się do rozmowy?! Kpina z gości czy widzów? oraz Kuba Wojewódzki wraca! Obwąchał Miss Polonię. A piłkarz...

Łukasz Piszczek, Kuba WojewódzkiScreen z TVN/X-News

Więcej o: