Jared Leto jest przerażająco chudy! Co się dzieje z aktorem?

Aktor wystąpi w filmie "The Dallas Buyer's Club".

Jared Leto

Jared Leto pojawił się w środę na gali rozdania nagród Gotham Independent Film Awards. Otrzymał statuetkę przyznawaną przez publiczność, która doceniła film dokumentalny "Artifact", który wyreżyserował. Na zdjęciach widać, jak zmienił się aktor - na pierwszy rzut oka widać, że schudł. Dlaczego?

Jared Leto. Jared Leto. Screen terrysdiary.com

Jared Leto

Wszystko za sprawą filmu "The Dallas Buyer's Club", w którym gra transseksualną kobietę, chorą na AIDS. Chociaż Jared Leto podpisał kontrakt zaledwie kilka tygodni temu, już widać drastyczną przemianę. Schudł, ogolił też brwi i nogi. Wszystko, by jak najlepiej stworzyć postać, w którą się wciela.

Twoje ciało przechodzi przez dziwne etapy. Czasem trudno jest trzymać się jedynie wody. Ale dla mnie, nie chodzi o to, ile wagi mogę stracić, chodzi o zbliżenie się do postaci. Jestem skupiony na tym, co znaczy być transseksualną kobietę - powiedział w wywiadzie dla vultue.

Kilka dni temu fotograf Terry Richardson zamieściła na swoim blogu zdjęcia przerażająco chudego Jareda.

Jared Leto. Jared Leto. screen terrysdiary.com

Jared Leto

Jared Leto już wcześniej zmieniał swoją wagę na potrzeby filmów - schudł do "Requiem dla snu", przytył do "Mr. Nobody". Zdaje sobie sprawę, że najważniejsze jest zdrowie i należy bardzo o siebie dbać przy stosowaniu drastycznych diet. W rozmowie z vulture aktor podkreślał też, że szybka utrata wagi ma też inne zalety, nie tylko uzyskanie dziewczęcej figury.

W przeszłości ludzie robili to, aby osiągnąć stan medytacji. (...) To nie jest koniecznie złą rzeczą - wyznał ze śmiechem.

 

Jared LetoREUTERS/LUCAS JACKSON

Jared Leto

Na swoim profilu na Twitterze Jared opublikował zdjęcie zrobione po charakteryzacji. Tak wygląda jako Rayon. Przekonująco?

Matthew McConaughey. Matthew McConaughey. East News

The Dallas Buyer's Club

W filmie gra także Matthew McConaughey. Aktor waży 64 kilogramy, a jego celem jest... zaledwie 60. W "The Dallas Buer's Club" wciela się w elektryka, heteroseksualistę i homofoba, który umiera na AIDS. Żeby przekonująca zagrać tę postać, poddał się drastycznej diecie. Nie było łatwo:

Schudłem 18 kilogramów. Teraz czuję się dobrze. Mam jakieś 35 procent energii mniej. Zaliczyłem kilka kryzysów. Pierwszy pojawił się, gdy straciłem szybko pierwsze 5 kilo. Kiedy schudłem do 72 kilo, waga zaczęła spadać sama. Wcześniej męczyłem się, aby przekroczyć tę granicę. Teraz ważę 64 kilo i chcę stracić jeszcze 4 kilogramy. To moja waga docelowa powiedział w wywiadzie dla hitfix.com.

Poświęcenie dla roli

Zarówno Jared jak i Matthew bardzo poświęcają się dla roli. Nam nie pozostaje nic innego, jak trzymanie kciuków za ich zdrowie i cierpliwe oczekiwanie na premierę filmu.

Na zdjęciu powyżej Jared we wrześniu tego roku.

Więcej o: