Jared Leto

Jared Leto

Jared Leto to amerykański aktor oraz piosenkarz. Jest członkiem zespołu 30 Seconds To Mars, który odniósł duży sukces. Jared wielokrotnie reżyserował teledyski grupy. Jako aktor zdobył największą nagrodę przemysłu filmowego, Oskara za rolę w filmie "Witaj w klubie".

Jared Leto data urodzenia: 26 grudnia 1971 r.
Jared Leto miejsce urodzenia: Bossier City (USA)
Jared Leto pełne imię i nazwisko: Jared Joseph Leto
Jared Leto wzrost: 178 cm
Jared Leto na Instagramie: @jaredleto

Jared Leto: dzieciństwo i początki kariery

Jared Leto przyszedł na świat 26 grudnia 1971 roku w Bossier City jako syn Constance Leto. Dorastał razem z matką i bratem Shannonem. Jego rodzice rozwiedli się, gdy był jeszcze małym dzieckiem.
Młody Jared interesował się sztuką i pragnął zostać malarzem, dlatego zaczął studiować na University of Arts w Filadelfii, jednak po dwóch latach zdecydował, że chce tworzyć filmy, dlatego wybór padł na School of Visual Arts w Nowym Jorku. Swój pierwszy film nakręcił w czasie studiów, będąc nie tylko reżyserem, ale odtwórcą głównej roli i scenarzystą jednocześnie ("Crying Joy").

Jared Leto: kariera aktorska

W 1994 roku, mieszkający już w Los Angeles, Jared Leto zagrał w serialu "Moje tak zwane życie", dzięki któremu zdobył popularność i tytuł jednego z pięćdziesięciu najpiękniejszych ludzi na świecie. Następnie zagrał w: "Skrawki życia" (1995), "Ostatnie takie lato" (1996), "Prefontaine" (1997), "Śledztwo nad przepaścią" (1997), "Namiętność i zdrada" (1998), "Ulice strachu" (1998), "Cienka czerwona linia" (1998), "Czarne i białe" (1999), "Podziemny krąg" (1999), "Przerwana lekcja muzyki" (1999), "Sunset Strip" (2000).
Prawdziwym przełomem w jego karierze okazały się dwie role z 2000 roku: Harry'ego Goldfarba w "Requiem dla snu" i Paula Allena w "American Psycho". Następnymi produkcjami, w których grał były: "Autostrada" (2002), "Azyl" (2002), "Aleksander" (2004), "Pan życia i śmierci" (2005), "Samotne serca" (2006), "Rozdział 27" (2007), "Mr. Nobody" (2009), "Witaj w klubie" (2013).

Jared Leto: kariera muzyczna

Jared Leto od zawsze pasjonował się nie tylko malarstwem i aktorstwem, ale również muzyką. Zdobył dużą popularność jako wokalista i gitarzysta znanej amerykańskiej grupy rockowej 30 Seconds To Mars. Wydali albumy: "30 Secodns To Mars" (2002), "Beautiful Lie" (2005), "This is War" (2009), "Love Lust Faith + Dreams" (2013). Ich największe przeboje to: " Capricorn (A Brand New Name)", "Edge of the Earth", "Attack", "The Kill", "From Yesterday", "A Beautiful Lie", "Kings and Queens", "This is War", "Closer to the Edge", "Hurricane", "Night of the Hunter", "Up in the Air", "Do or Die", "City of Angels". Leto reżyserował też teledyski zespołu.

Zobacz także:

Heath Ledger - Matthew McConaughey - Margot Robbie

jared leto

Więcej o:

jared leto

 • Jared Leto ucieka przed fanami

  do zdjęć. Później jednak nie miał już na to siły, a fani byli coraz bardziej natarczywi... Musiał więc uciekać! Współczujecie? Zobacz także: Bill Kaulitz chce być jak Jared Leto? Jared Leto w sesji dla magazynu DEdiCate Jared Leto dla Haiti

 • Jared Leto boi się przytyć

  . Jared Leto lubi się wspinać nie tylko po górach. Z zamiłowaniem uprawia również wspinaczkę koncertową. Podczas ostatniego występu 30 Seconds To Mars Jared wspiął się na sam szczyt wysokiej sceny, aby pozdrowić widzów. Żeby tego było mało, rzucił się w tłum i złamał sobie nos! A czego najbardziej boi

 • Jared Leto jest agresywny!

  W czasie koncertu w jednym z klubów na londyńskim Hammersmith Jared Leto bardzo wczuł się na scenie. Wokalista tak bardzo zapomniał się w muzyce, że dość gwałtownie zareagował na dotyk jednego z fanów. W złości mocno zdzielił go/ją mikrofonem. Filmik z całego zajścia możecie zobaczyć KLIKAJĄC

 • Jared Leto jest w Polsce. Szuka pierogów. W kościele?

  Jared Leto to współczesny człowiek renesansu. Co można o nim powiedzieć? Oprócz aktorstwa (co robi świetnie i został nawet doceniony Złotym Globem i Oscarem) zajmuje się reżyserią, modelingiem, a także jest wokalistą i gitarzystą zespołu 30 Seconds to Mars.  Jared Leto nadaje z Polski. Szuka

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.