Była cheerleaderka, wdowa po marynarzu i podróżniczka. Bohaterowie show "Rolnik szuka żony" dokonali pierwszych wyborów [ZDJĘCIA]

Mają świetnie prosperujące gospodarstwa, pięknie urządzone domy, mnóstwo ziemi. Brakuje im tylko jednego: miłości. Bohaterowie programu "Rolnik szuka żony" pochwalili się na Facebooku zdjęciami kobiet, pośród których mają nadzieję, że jest ta jedyna. Zobaczcie je!
Marta Manowska Marta Manowska Screen z TVP1

Rolnik szuka żony

Takiego show jeszcze nie było, w każdym razie w polskiej telewizji. Na zachodzie ten format triumfalnie przemaszerował przez ponad 30 krajów. Co ciekawe, w większości z nich program "Rolnik szuka żony" pokazały stacje komercyjne. W Polsce na ten krok zdecydowała się telewizyjna Jedynka.

Przed wakacjami ośmiu rolników zaprezentowało się w specjalnym odcinku. Potem czekali na listy zainteresowanych nimi kobiet. W pierwszym "regularnym" odcinku, który Jedynka wyemitowała w niedzielę, zobaczyliśmy pięciu z nich. Oni dostali najwięcej listów. Przeczytali je na antenie wraz z gospodynią programu, Martą Manowską, i wybrali kobiety, z którymi zechcą się spotkać na żywo.

Myślenie się zmienia i inaczej dzień wygląda, bo tam jest ktoś, komu się podobam i może coś z tego być - mówił potem pełny nadziei Grzegorz, 33-letni bohater programu.

W programie nie zobaczyliśmy wybranek naszych bohaterów. Pochwalili się za to ich zdjęciami na Facebooku. Do zdjęć dołączyli krótkie opisy. Dzięki temu wiemy, z kim pójdą na randki. Sami zobaczcie.

Marta ManowskaMarta Manowska / Screen z TVP1

Rolnik szuka żony - Paweł Rolnik szuka żony - Paweł Screen z TVP1/Paweł

Paweł

Paweł jest najmłodszym uczestnikiem programu. Ma zaledwie 27 lat, a mimo to zarządza świetnie prosperującym gospodarstwem. Produkowane tam mleko regularnie trafia do okolicznych mlekomatów. Być może dlatego, że wciąż jest zapracowany, nie ma czasu zająć się założeniem rodziny. Poza tym, w rozmowie z Martą Manowską przyznał, że jest dość wybredny i nie jest mu łatwo zdecydować się na konkretną partnerkę.

Jednak kiedy wraz z Martą Manowską usiadł do czytania listów od zauroczonych nim kobiet, decydował się błyskawicznie. Efekt zaprezentował na Facebooku. Oto 6 dziewczyn, z których być może któraś zostanie jego żoną.

Natalia, 20-letnia Pomorzanka, 165 cm. To była cheerleaderka koszykarskiej drużyny Czarnych Słupsk, miłośniczka Formuły 1 i piłki nożnej.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Paweł/Natalia

Judyta skończyła 28 lat, jest absolwentką AWF-u na jednym z uniwersytetów w Małopolsce. Przed dwoma laty zrezygnowała z czynnego uprawiania sportu, jednak nie zerwała z nim na dobre - jest nauczycielką w-fu w gimnazjum.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Paweł/Judyta

Ania ma 29 lat, skończyła 2 kierunki studiów, interesuje się filozofią, psychologią, polityką i jest zapalonym jeźdźcem. Ślązaczka z urodzenia.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Paweł/Ania

Patrycja - 23-latka z Sudetów. We Wrocławiu na Uniwersytecie Przyrodniczym studiuje technikę rolniczą i leśną. Lubi się udzielać, jest starostą roku i działaczką w samorządzie studenckim.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Paweł/Patrycja

Najstarsza z wybranych przez Pawła to Kasia - 30-latka z pedagogicznym wykształceniem. Na co dzień pracuje jednak w dziale zakupów, gdzie zajmuje się logistyką.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Paweł/Kasia

Ewa jest 23-letnią studentką zootechniki i weterynarii. Chociaż na uczelni zajmuje się hodowlą zwierząt, głównie krów mlecznych, to jej prawdziwą pasją są konie. Zajmuje się nimi na co dzień: uczy jazdy konnej.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Paweł/Ewa

Rolnik szuka żony Rolnik szuka żony Screen z TVP/Grzegorz

Grzegorz

Grzegorz to 33-letni rolnik z województwa dolnośląskiego. Systematycznie rozwija swoje gospodarstwo. Zaczynał od 8 hektarów, teraz ma ich już 120. Taka ilość ziemi wymaga ciągłej pracy, więc Grzegorz potrafi całe dnie spędzić w polu. W pierwszym odcinku przyznał, że marzy mu się kobieta, która będzie mu przynosiła tam obiady. Wtedy mógłby szybciej skończyć pracę i wieczory spędzać z ukochaną.

Anna ma 29 lat i małego "bzika" na punkcie butów. Jeżeli Grzegorz ją wybierze, będzie musiał się z tym pogodzić. Z wykształcenia to specjalistka od ochrony środowiska, pochodzi z miasta, ale kocha wieś.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Grzegorz/Anna

Urszula - 30 lat, 165 cm, policealne wykształcenie. Uwielbia podróżować, piec ciasta i gotować.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Grzegorz/Urszula

Ewa - 28-letnia blondynka o słusznych 175 cm wzrostu. Ukończyła zarządzanie oraz pedagogikę. Kocha fotografować, jeździć rowerem i podróżować. Ma dwa króliki miniaturki.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Grzegorz/Ewa

Edyta, sympatyczna 28-latka o zielonych oczach. Od kilkunastu lat jest samotna. Ceni otwartość i szczerość, szuka miłości, zaufania i bezpieczeństwa.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Grzegorz/Edyta

Kinga mieszka w jednym z niewielkich miast w województwie mazowieckim wraz z rodzicami i 5-letnią córką Kariną. Ukończyła 2 kierunki studiów: filologię polską z logopedią oraz pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Grzegorz/Kinga

Rolnik szuka żony Rolnik szuka żony Screen z TVP

Adam

Adam - wrażliwy romantyk, gra na keyboardzie i śpiewa. Jest dość dużym facetem, co sam przyznaje, ale też od razu dodaje, że gdyby partnerka miała coś przeciwko, natychmiast wsiada na rower i zrzuca dodatkowe kilogramy.

Sylwia to 40-latka ze Śląska. Zaczytuje się w kryminałach i książkach fantasy, lubi kino, teatr i wyszywanie obrazów. Ma 19-letnią córkę.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Adam/Sylwia

Inga - chórzystka, podróżniczka i czytelniczka wrażliwa na poezję.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Adam/Inga

Katarzyna to pełna wdzięku 30-latka. Podobnie jak Adam, również gra na keyboardzie. Ma 3 koty i psa, lubi konie. Mieszka z rodzicami w jednym z największych polskich miast.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Adam/Katarzyna

Anna ma 28 lat i pracuje jako pomocnik szefa kuchni.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Adam/Anna

Izabela to 37-latka, mieszka z córką Anną i wnuczką Anastazją. Z zawodu jest piekarzem, lubi gotować i czytać książki. Miłośniczka długich spacerów.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Adam/Izabela

Rolnik szuka żony Rolnik szuka żony Screen z TVP/Stanisław

Stanisław

Stanisław jest najstarszym z piątki uczestników. Ma 58 lat i sam siebie nazywa filozofem. Jego refleksyjną naturę łatwo rozpoznać po sposobie wysławiania się, po tym, jak starannie waży słowa.

Miłość... każdy zna to słowo, ale jak je zobrazować? - pyta.

Stanisław wybrał 6 kobiet. Pani Maria ma 53 lata i mieszka w Koniakowie, mieście rozsławionym nie tylko przez koronkowe stringi. Pani Maria uwielbia robić na drutach, czyta książki i korzysta z komputera. To romantyczka marząca o kolacji przy świecach z ukochanym.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Stanisław/Maria

Pani Grażyna kocha góry. Należy do Klubu Wędrowców, szusuje na nartach, ale lubi też sporty wodne oraz wędkarstwo. "Badaczka zamków i miłośniczka zimnych deserów" - czytamy.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Stanisław/Grażyna

Pani Elżbieta to 62-letnia wdowa po marynarzu. Od 25 lat samotnie wychowuje dwóch synów. Bizneswoman, ma 3 szklarnie, kilkanaście drzew owocowych i skalniak. Lubi spacery, dobre jedzenie, grilla i szydełkowanie. Właścicielka shih tzu o wdzięcznym imieniu Kajko.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Stanisław/Elżbieta

Pani Violetta mieszka ze swoją 17-letnią córką. Lubi spacery po górach, dobrą muzykę, ogrodnictwo. Rozwódka, szuka kogoś, z kim mogłaby być szczęśliwa.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Stanisław/Violetta

Pani Róża również jest rozwódką. Ma 58 lat i czworo dzieci, z których dwoje ma już własne rodziny. Lubi porządek.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Stanisław/Róża

Pani Danuta ma 56 lat, syna i dwoje wnucząt. Uwielbia wycieczki rowerowe i książki. Jest członkinią Literackiego Forum Dyskusyjnego.

Rolnik szuka żonyScreen z Facebook.com/Rolnik szuka żony - Stanisław/Danuta

Rolnik szuka żony Rolnik szuka żony Screen z TVP

Zbigniew

Zbigniew to 37-letni rolnik z krwi i kości. Własne gospodarstwo samodzielnie prowadzi od 11 lat. Jest byłym wojskowym, jego hobby to militaria i stare pojazdy wojskowe. Miłośnik gołębi.

Zbigniew zdecydował się nie publikować zdjęć wybranych przez siebie kobiet. Zamieścił jedynie ich opisy. Wiemy zatem, że wybrał 35-letnią Pomorzankę Katarzynę. Katarzyna pracuje w muzeum i wprost umiera z ciekawości, jak to jest... wydoić krowę. Być może program jej to umożliwi.

Anna to fizjoterapeutka z małego miasteczka na Dolnym Śląsku. Pracuje w hotelowym spa jako masażystka. Jest bardzo towarzyska, a do tego kocha zwierzęta (ma psa i kota).

Magda to 25-latka ze Szczecina. Mieszka z rodzicami i 3-miesięczną córką Kariną. Świata poza nią nie widzi, ale czuje, że może jeszcze zmieścić w sercu uczucie do tego jedynego. Być może będzie nim właśnie Zbigniew.

Pola mieszka w jednym z wielkich polskich miast. Uważa, że miejskie tempo życia skutecznie uniemożliwia jej znalezienie wielkiej miłości. Liczy, że uda się to właśnie na wsi.

Rolnik szuka żonyScreen z TVP1