Przeboje Roberta M nie są jego?!

Robert M kupuje gotowe piosenki!
Robert M Robert M KAPIF.PL/KAPIF

Skandal w show-biznesie

Ostatnio Robert M dostał kilka statuetek na gali Viva Comet 2011 w kategoriach "Dzwonek Roku", "Debiut Roku" i "Artysta Roku". Szczególnie ta ostatnia nagroda budzi największe emocje, zwłaszcza w świetle tego, że ten "artysta" NIE NAPISAŁ większości ze swoich przebojów! Okazuje się, że Robert M po prostu kupuje gotowe utwory zagranicznych producentów i nagrane wokale różnych artystów. I oczywiście można powiedzieć, że takie działanie jest w porządku, ale w takim razie dlaczego na nowej płycie "Gold" podpisuje się jako JEDYNY autor tych kawałków? Zresztą zobaczcie sami, oryginalne utwory i utwory Roberta M.

Piosenka "Superbomb"

Jedną z najbardziej znanych piosenek Robert  M jest "Superbomb". Jej autorami są wokalistka Anna Montgomery i Aleksander Perls. Na płycie "Gold" nie ma o tym ani słowa. Jako autor widnieje tylko Robert M.

To wersja Roberta Mączyńskiego:

Posłuchajcie też wersji duetu Spencer & Hill z 2007 roku:

Piosenka "Superbomb"

W piosence "Superbomb" śpiewa jej autorka Anna Montgomery. Jednak gdy w sierpniu 2010 Mączyński występował z tą piosenką na "Hitach na czasie" zamiast prawdziwej wykonawczyni pojawiła się na scenie jakaś dziewczyna, która tylko udawała że śpiewa głosem Anny!

Oto Anna Mongomery (po lewej) i jej "podróbka", która wystąpiła na "Hitach na czasie".

A oto sam występ:

Piosenka "Shine On"

Przebój "Shine On" powstał pod marką 3R, czyli Robert Mączyński, Remigiusz Łupicki (Dj Remo) i Konrad Grela (Dirty Rush). Dwaj pierwsi panowie występują jako autorzy tej piosenki. Pewnie nie zdziwi was, że jej autorami niestety nie są. Tę piosenkę stworzyli... Anna Montgomery i Aleksander Perls. Poza tym "Shine on" w wersji Pacific & Vandyck feat Anna Montgomery pojawiła się w sieci już dwa lata temu! Polecamy od 1:30:

Pacific & Vandyck uczciwie dopisują "feat. Anna Montgomery" a Robert M z kolegami, niestety zapomina kto śpiewa w tej piosence:

Na płycie "Gold" Roberta M jako autorzy podpisani są jedynie: Remo, Rush i Robert M.

Robert M All Day All Night Akil Wingate Robert M All Day All Night Akil Wingate YOUTUBE.COM

Piosenka "All day all night"

Ostatni singiel Roberta Mączyńskiego, to piosenka "All Day All Night". Jej prawdziwym autorem jest Akil Wingate, który jest tutaj również wokalistą. Niestety znowu prawdziwy twórca utworu jest pominięty na albumie "Gold", a jako autor podpisał się oczywiście Robert M. Ciekawe czy Wingate wie, że jego nazwiska nie ma na płycie? Chodzi o tę piosenkę:

Akil Wingate współpracuje z różnymi producentami. Ale zawsze gdy ma to miejsce wszędzie podawane jest jego nazwisko np.: "Greg Access feat. Akil Wingate".

Robert M

Robert M oczywiście może się tłumaczyć, że robił remixy czy covery istniejących utworów, ale nadal kwestią otwartą pozostaje dlaczego na swojej płycie "Gold" i na kilku innych składankach podpisuje się jako ich jedyny autor. Robert M często powtarza, że kocha muzykę. Dlaczego wprowadza w błąd swoich fanów, którzy mogli myśleć na "Hitach na czasie" w Płocku, że widzą i słyszą prawdziwą wokalistkę "Superbomb"?