Michał Figurski

Michał Figurski

Michał Figurski jest polskim dziennikarzem, prezenterem i producentem. Współpracował z takimi stacjami radiowymi jak Rozgłośnia Harcerska, Eska Rock, Antyradio i RMF FM. Był związany z Odetą Moro. W 2015 roku miał wylew, po czym przeszedł operację i był w śpiączce farmakologicznej.

Imię i nazwisko: Michał Figurski
Data urodzenia: 16 maja 1973
Miejsce urodzenia: Moskwa
Zawód: prezenter, dziennikarz muzyczny, producent radiowo – telewizyjny, konferansjer
Facebook: facebook.com/michal.figurski

Michał Figurski – kariera

Michał Figurski urodził się w Moskwie, gdzie był delegowany jego ojciec – dyplomata Zbigniew Figurski. W latach 80. ubiegłego wieku dziennikarz mieszkał w Libanie, gdzie ukończył szkołę średnią. Później Figurski uczył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie, gdzie w 1993 roku zdał maturę. Zaraz po ukończeniu szkoły rozpoczął pracę w radiu. Od 1993 roku prowadził audycję w Rozgłośni Harcerskiej. Od 1995 roku jest związany z Radiem Zet. Poza tym był prowadzącym programów o tematyce muzycznej emitowanych na antenie TVP1.
W Telewizji Polskiej prowadził „Przeboje Jedynki” oraz program „Kolejka – lista przebojów”. Od 1999 roku przez cztery lata prowadził audycje na antenie radia RMF FM. W 2003 roku został dyrektorem programowym stacji Radio 94. W 2005 roku współtworzył Antyradio, w którym prowadził audycję razem z Kubą Wojewódzkim. W 2007 roku obaj opuścili Antyradio i rozpoczęli współpracę z radiem Eska Rock. Wywołało to duże emocje, zarówno u słuchaczy, jak i współpracowników Figurskiego i Wojewódzkiego. W Esce Rock prowadził programy „Poranny WF” oraz „Śniadanie Mistrzów”. W 2006 roku Figurski stworzył i wyreżyserował program „Czule Dranie” emitowany na antenie TV4. Wyemitowano 46 odcinków programu, po czym został on zdjęty z anteny.

Michał Figurski – życie prywatne i problemy zdrowotne

W 2002 roku Michał Figurski ożenił się z Odetą Moro. Para rozwiodła się w lipcu 2014 roku. Mają córkę Sonię. We wrześniu 2015 roku dziennikarz miał wylew. W związku z tym Figurski przeszedł operację i przez dwa tygodnie lekarze utrzymywali go w śpiączce farmakologicznej. Do tej pory dziennikarz chodzi na rehabilitację, a przez długi czas po wylewie poruszał się na wózku inwalidzkim. Przed wylewem Figurski leczył się na cukrzycę, co prawdopodobnie przyczyniło się do wystąpienia wylewu. W wywiadzie dziennikarz przyznał, że jest to jego wina, ponieważ nie stosował się do zaleceń lekarzy i nie dbał o siebie tak jak należało.

michał figurski

Więcej o:

michał figurski

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.