Mariusz Pudzianowski

Mariusz Pudzianowski

Mariusz Pudzianowski to polski sportowiec i celebryta. Jest zawodnikiem mieszanych sztuk walki, czyli MMA i strongmenem. Grał także w rugby. Jest ośmiokrotnym Mistrzem Polski Strongman oraz sześciokrotnym mistrzem Europy.


Imię i nazwisko: Mariusz Zbigniew Pudzianowski
Data urodzenia: 7 lutego 1977
Miejsce urodzenia: Biała Rawska
Pseudonim: Pudzian
Zawód: sportowiec
Twitter: @pudzianmariusz
Facebook: facebook.com/pudzianowski.official

Mariusz Pudzianowski - początki kariery

Mariusz Pudzianowski przyszedł na świat w 1977 roku w Białej Rawskiej. Jest synem Wojciecha Pudzianowskiego - sztangisty. To ojciec zaszczepił w Mariuszu miłość do sportów siłowych i był jego pierwszym trenerem. Pudzianowski uczył się również karate kyokushin oraz boksu. Pudzianowski brał udział w zawodach w wyciskaniu. Dziesięciokrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski w tej dziedzinie.
1 maja 1999 roku Mariusz Pudzianowski po raz pierwszy wziął udział w zawodach Strongman.

Mariusz Pudzianowski - sukcesy

W 1999 roku, już podczas swoich pierwszych zawodów strongmanów, Pudzianowski zajął pierwsze miejsce. W tym samym roku z Jarosławem Dymkiem zajęli trzeciej miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Świata Par Strongamnów w Chinach.
Rok później Mariusz Pudzianowski zajął pierwsze miejsce w Pucharze Świata Strongmanów oraz ponownie w duecie z Dymkiem zajęli drugie miejsce na Węgrzech. Kolejne lata były pasmem sukcesów. Pudzianowski sięgnął po Mistrzostwo Świata Strongamów łącznie pięć razy. Sześć razy świętował zdobycie Mistrza Europy Strongman. Tytuł Mistrza Polski Strongman przypadł mu w udziale aż osiem razy.
Mariusz Pudzianowski ustalił nowe rekordy wielu kategoriach, m.in. w wyciskaniu leżąc: 285kg, w martwym ciągu 430kg, w spacerze farmera na 100 metrów, w spacerze drwala.

Mariusz Pudzianowski i MMA

W 2009 roku Mariusz Pudzianowski po raz pierwszy stoczył walkę w formule MMA. Spotkał się w pojedynku z Marcinem Najmanem. Jego debiutancka walka zakończyła się wygraną Pudziana, który mógł to zwycięstwo dopisać do długiej listy swoich sukcesów.

Zobacz także:

Mamed Chalidow - Michał Materla - Krystian Pudzianowski

mariusz pudzianowski

Więcej o:

mariusz pudzianowski

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.