Marta Wierzbicka

Marta Wierzbicka

Marta Wierzbicka to polska aktorka telewizyjna, autorka bloga lifestyle'owego Lubieszpinak. Zasłynęła w roli Oli Zimińskiej w serialu TVN "Na Wspólnej", w którym zaczęła występować jako 12-latka. Wraz z upływem czasu ugruntowała się pozycja w polskim show-biznesie.

Data urodzenia: 30 stycznia 1991 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Wzrost: 170 cm
Facebook: Facebook.com/wierzbicka.marta/
Instagram: @mtttttm
Blog: Lubieszpinak.blogspot.com
Związki

Marta Wierzbicka 1991-2016

Marta Wierzbicka przyszła na świat 30 stycznia 1991 roku w Warszawie. Ma starszą siostrę Kasię. Marta od zawsze wykazywała zainteresowania humanistyczno-artystyczne. Śpiewała w chórze kościelnym, uczestniczyła w zajęciach kółka teatralnego. Lubiła tańczyć, malować i rzeźbić. Przez jakiś czas śpiewała w zespole Etcetera.
Po raz pierwszy w filmie pojawiła się grając epizodyczną rolę w serialu "M jak Miłość". Od 2003 roku w produkcji "Na Wspólnej" gra Olę, córkę Marka i Danuty Zimińskich. Widzowie serialu byli świadkami jak Marta i jej serialowa postać dorastają i dojrzewają na ekranie. Młoda Zimińska przechodziła trudny okres dojrzewania, buntowania się przeciw troskliwości rodziców, miała dwóch chłopaków, niemal nie została zgwałcona, jednak finalnie zaczęła studiować prawo i wchodzić w dorosłe życie nieco rozsądniej niż dotychczas.
Marcie Wierzbickiej rozgłos przyniósł słynny wywiad, w którym stwierdziła, że chciałaby pozować dla magazynu "Playboy". W innej rozmowie opowiadała o swoim niezadowoleniu ze zbyt dużego biustu. Ostatecznie wystąpiła w sesji zdjęciowej do wspomnianego czasopisma i została modelką bielizny marki Dalia, kolejny raz eksponując swoje ciało i prowokując media do zainteresowania się jej osobą.
Aktorka udzieliła głosu Alicji w "Alicji w Krainie Czarów" oraz Jessice w "Until Dawn".
Marta przez sześć lat spotykała się z Maciejem Zawadzkim, z którym mieszkała w Warszawie. Po jakimś czasie para zaręczyła się, lecz związek się rozpadł. Ich życie można było śledzić na Instagramie aktorki, która to chętnie dzieliła się momentami swojego codziennego życia z fanami.
Wierzbicka prowadzi blog lifestyle'owy "Lubię szpinak" (lubieszpinak.blogspot.com), na którym dzieli się ze swoimi obserwatorami przepisami kulinarnymi, pokazuje codzienne stylizacje, opowiada o przebiegu dnia i swoich przedsięwzięciach.

Marta Wierzbicka - kontrowersje

Wierzbicka karierę zaczęła jako 12-latka. Rola w "Na Wspólnej" przyniosła jej popularność jednak na długo zaszufladkowała jako małą dziewczynkę. Przełomem miała być sesja aktorki w "Playboyu". Za jej sprawą, a także wielu wywiadów, zwróciła uwagę opinii publicznej na swoich sporych rozmiarów piersi. W 2013 roku był to jeden z gorętszych show-biznesowych tematów. Do historii przejdą jej słowa, w których określiła swój biust. "Ja tych ku**ów nienawidzę! Przychodzę do siostry i jej mówię: Zobacz, jakie mam wielkie k*rwy!" - powiedziała w programie Kuby Wojewódzkiego.

Swego czasu nosiła się z zamiarem zmniejszenia biustu, ostatecznie jednak tego nie zrobiła.

Zobacz także:

Joanna Jabłczyńska - Klaudia Halejcio - Marcelina Zawadzka

marta wierzbicka

Więcej o:

marta wierzbicka

Copyright © Agora SA