Mariusz Pudzianowski to członek jury Miss Egzotica. Są naciski, żeby go wykluczyć. Jest oświadczenie. Zaskakujące

Mariusz Pudzianowski zostanie wyrzucony z jury Miss Egzotica ze względu na groźby pod adresem imigrantów? Biuro Miss Egzotica nie tylko nie dystansuje się wobec strongmana, ale też w pełni popiera jego stanowisko.

Mariusz Pudzianowski pod koniec stycznia wywołał burzę publikując na Facebooku swoje zdjęcie z kijem bejsbolowym. Zdjęciu towarzyszyła obietnica "przyspieszonej nauki asymilacji" dla każdego, kto chciałby przekroczyć nielegalnie granicę na naczepie którejś z jego ciężarówek. Strongmana, właściciela floty samochodów transportowych, najprawdopodobniej oburzył film, na którym zobaczył, jak kierowcy ciężarówek wyrzucają z naczep uchodźców.

Agresywna postawa Mariusza Pudzianowskiego ściągnęła na niego falę krytyki, oskarżano go o nietolerancję i nawoływanie do nienawiści. Joanna Grabarczyk z fundacji "HejtStop" zgłosiła jego wpis do prokuratury. Pojawiły się również naciski, żeby wykluczyć go z jury Miss Egzotica, którego jest również honorowym ambasadorem. Biuro Miss Egzotica udzieliło jednak Mariuszowi Pudzianowskiemu pełnego poparcia.

Oto treść maila, jaki dotarł do naszej redakcji.

W odpowiedzi na napływające do naszej organizacji pisma wzywające do bojkotu Pana Mariusza Pudzianowskiego, w związku z upublicznieniem jego wypowiedzi dotyczącej obrony dóbr chronionych prawem, z użyciem siły, jednoznacznie pragniemy wyrazić nasze poparcie przedstawionego przez Pana Pudzianowskiego stanowiska. Tolerancja nie oznacza, że każdy może robić co chce. Nie może. Nie może np. zniewalać, terroryzować czy kraść. A my w ramach tzw. "tolerancji" nie będziemy ulegać presji akceptacji bandytyzmu i obcych nam kulturowo zwyczajów. Naszym przesłaniem jest propagowanie tolerancji i szacunku wobec innych, jednak nie oznacza to bierności w obliczu wandalizmu. Odmienność tak, ale wykorzystywanie inności do forsowania swojego punktu widzenia i narzucanie tego innym, jest wykorzystywaniem naszej, błędnie pojmowanej, "poprawności politycznej'. Ponadto, człowiek działający w warunkach obrony koniecznej, mimo, gdyby nawet formalnie wyczerpywał znamiona przestępstwa, jego działanie nie jest bezprawnym i jako takie nie stanowi naruszenia prawa. Tak stanowi prawo.

Mariusz Pudzianowski wielokrotnie potem tłumaczył, że jego wpis nie był wymierzony przeciwko wszystkim uchodźcom, a jedynie przeciwko tym, którzy napadają na jego ciężarówki i niszczą jego mienie.

Czy ja tu nawołuję do nienawiści ???!!!!! Mam prawo mówić o obronie swojego mienia (aut i powierzonego towaru), jasno i wyraźnie piszę - mówię będę czekał na naczepie na nieproszonych gości!! bandytów - imigrantów nazywajcie ich jak chcecie!!! - to jeden z wielu wpisów na Facebooku.

Cytowane powyżej oświadczenie podpisała Serafina Ogończyk-Mąkowska, prezes Miss Egzotica. W 2011 roku kandydowała do Senatu jako członkini ruchu "Obywatele dla Senatu" Rafała Dutkiewicza. Poza prezesowaniem Miss Egzotica, jest także prezeską dyplomacji Europejskiego Forum Właścicielek Firm i sędzią w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej. "Udzielająca się społecznie, politycznie i charytatywnie" - jak czytamy na jej stronie internetowej .

Mariusz Pudzianowski nie jest jedynym honorowym ambasadorem Miss Egzotica. Są nimi również Omenaa Mensah, Aleksandra Szwed, Patricia Kazadi, Kyss Major, Byron Cox, Ene Onuh, Anna Kalata, Davina Revees, Weronika Marczuk, Robert Burneika. Ten ostatni lepiej jest znany pod pseudonimem Hardkorowy Koks u. Ostatnio opublikował na Facebooku zdjęcie ze strzelnicy.

Trening przed uchodźcami! - napisał pozując z kałasznikowem na tle podziurawionej tarczy w kształcie figury człowieka.

Zdjęcie i wpis już zniknęły z jego profilu, ale screeny w internecie pozostały. Urodzony na Litwie Robert Burneika najwyraźniej zapomniał, że sam wyemigrował z kraju w poszukiwaniu pracy.

JZ

Pobierz darmową aplikację Plotek na telefony z Androidem

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.