Patricia Kazadi

Patricia Kazadi

Patricia Kazadi jest aktorką, piosenkarką, autorką tekstów, kompozytorką i prezenterką. Urodziła się i wychowywała w Warszawie. Matka jest Polką, a ojciec pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga. Studiowała na Politechnice Warszawskiej i w Szkole Głównej Handlowej - obu szkół nie ukończyła.

Data urodzenia: 17.03.1988 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Wzrost: 1,7 m.
Facebook: Facebook.com/patriciakazadi
Twitter: Twitter.com/PatriciaKazadi
Instagram: Instagram.com/__kazadi__
Związki: Christian Eyenga (2013-2014), Affion Crockett (2016)

Patricia Kazadi: kariera

Patricia Kazadi zadebiutowała w 2002 r. jako uczestniczka programu "Szansa na sukces". Dwa lata później po raz pierwszy pojawiła zagrała w serialu - wystąpiła w jednym z odcinków "Daleko od noszy". Rozpoznawalność przyniosła jej rola Anny w serialu "Egzamin z życia", w którym grała w latach 2005-2008 r. Zaczęła otrzymywać coraz więcej propozycji zawodowych - w 2007 r. została zaangażowana do "Fali zbrodni", a także wystąpiła w "Jak Oni śpiewają?" (zajęła 3. miejsce). Dwa lata później wystąpiła w mistrzowskiej edycji show - zajęła 5. miejsce. Jako prezenterka zadebiutowała w programie "Everyday English", na antenie istniejącej już stacji TVN Lingua. Jednocześnie otrzymała kolejne role w serialach m.in. "Londyńczycy" (2008-2009), "Na Wspólnej" (2009-2011) czy "Miłość na wybiegu" (2009 r.). Na dużym ekranie po raz pierwszy pojawiła się w 2009 r. w filmie "Balladyna". W 2010 r. wzięła udział w 12. edycji "Tańca z Gwiazdami", zajmując 4. miejsce.

W tym samym roku wydała dwa single "On Tonite" i "Be Without you". W 2011 r. została nową prowadzącą programu "You can dance", zastępując tym samym Kingę Rusin. Wówczas ukazał się jej trzeci singiel "Hałas", który był zapowiedzią debiutanckiej płyty "Trip". Z tą piosenką wystąpiła na koncercie Premier na 48. KFPP w Opolu. Wzięła także udział w projekcie "Poland Why Not", który promował polskich artystów za granicą. Rok później nagrała utwór "Wanna Feel You Now" w duecie z Mattem Pokorą - singiel znalazł się na dwóch listach airplay tj. zestawieniu najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych i TV wg ZPAV (3. i 4. miejsce). Otrzymała wówczas nominację do Wiktorów 2011 w kategorii "Odkrycie telewizyjne" oraz do nagrody VIVA Comet 2012 w kategorii "Debiut roku". Kolejną nominację do Wiktorów otrzymała dwa lata później, w kategorii "Gwiazda Piosenki i Estrady".

W latach 2011-2014 grała w serialu "Ranczo". Pojawiła się także w pojedynczych odcinkach seriali "Licencja na wychowanie" i "Komisarz Alex", a także zagrała w filmach "Święty interes" (2010 r.) oraz "Jak się pozbyć cellulitu" (2011 r.). W 2013 r. zaczęła prowadzić "X Factor", zastępując Jarosława Kuźniara. W maju tego samego roku ukazał się album "Trip", który był nagrywany m.in. w Los Angeles, Paryżu i Zurychu. Latem 2015 r. uczestniczyła w konkursie "SuperPremiery" LII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2016 r. otrzymała angaż do serialu "Bodo". Wzięła również udział w programie "Lip Sync Battle Ustawka".

Patricia Kazadi: życie prywatne

Pierwszym ukochanym Kazadi, z którym pokazała się w mediach był koszykarz drużyny Stelmetu Zielona Góra, Christian Eyenga. Spotykali się przez rok (2013-2014). Wcześniej łączono ją m.in. z Żorą Koroljowem, z którym grała w "Egzaminie z życia", a w 2012 r. udzieliła wywiadu na temat toksycznego związku z przeszłości (była związana z Amerykaninem, asystentem Jima Beanza). Na początku 2016 r. zaczęła spotykać się z o 14 lat starszym Affionem Crockettem - amerykańskim muzykiem i aktorem.

Zobacz także:

You Can Dance - Michał Piróg - Kinga Rusin

patricia kazadi

Więcej o:

patricia kazadi