Zagrał Herkulesa, miał wylew. Jak Kevin Sorbo wygląda dzisiaj? [A W KIM TY SIĘ KOCHAŁEŚ?]

Pamiętacie serial o niezwykłych przygodach będącego w połowie bogiem, w połowie człowiekiem Herkulesa? Grający główną postać Kevin Sorbo naprawdę wyglądał jak półbóg, a swoją atletyczną sylwetką i nieziemską urodą siał spustoszenie w sercach kobiet. Jak wygląda dzisiaj bożyszcze sprzed prawie 20 lat?
Kevin Sorbo. Kevin Sorbo. Youtube.com

"Hercules"

Kevin Sorbo urodził się 55 lat temu w Minnesocie. Jako uczeń myślał raczej o sporcie, grał w piłkę nożną, baseball i koszykówkę. Jego pierwszy kontakt z aktorstwem to trupa teatralna, z którą podróżował po Stanach i Australii. Studia jednak skończył zupełnie "nieartystyczne": marketing i reklamę, co mu się o tyle przydało, że wystąpił potem jako aktor w ponad 150 reklamach. Grywał też w telewizyjnych produkcjach, choć bez większego powodzenia. Sukcesem okazał się dopiero serial "Herkules", kręcony w latach 1995-1999.

Kevin SorboYoutube.com

Kevin Sorbo. Kevin Sorbo. Youtube.com

Przeszedł kilka wylewów

Nawet półbogowie mają problemy zdrowotne. Mało kto wie, że w trakcie kręcenia "Herkulesa", Kevin Sorbo przeszedł kilka wylewów.

W 1997 roku zacząłem doświadczać mrowienia i uczucia zimna w palcach lewej dłoni oraz piekący ból na lewym boku. Po wizycie u lekarza okazało się, że mam guza na lewym ramieniu. Zalecono mi biopsję, ale zanim do niej doszło, guz zdecydował się działać na własną rękę. Okazało się, że tętniak był przyczyną setek zakrzepów w ramieniu, trzy trafiły do mojego mózgu. W wieku 38 lat dowiedziałem się, że jestem tylko śmiertelnikiem - napisał w sugestywnym artykule dla "The Huffington Post".

Aktor utracił również w 10 procentach zdolność widzenia.

Kevin SorboYoutube.com

Kevin Sorbo. Kevin Sorbo. Facebook.com

Kevin Sorbo

Dzisiaj Kevin Sorbo wygląda tak. Jak widać, jego uroda oparła się bezlitosnemu działaniu czasu. Aktor nie wygląda na swoje lata, a lekko zamglone, melancholijne spojrzenie dodaje mu chłopięcego uroku.

Kevin SorboFacebook.com

Kevin Sorbo, Sam Jenkins. Kevin Sorbo, Sam Jenkins. Pr Photos

Z rodziną

A oto rodzina naszego bohatera. Żoną aktora od 1998 roku jest Sam Jenkins. Mają troje dzieci: Braedena Coopera (12 lat), Shane'a Haakena (9 lat) i Octavię Flynn (8 lat). Kiedy po dwóch synach aktorowi urodziła się córeczka, przeżył mały szok.

Pamiętam, jak miałem jej pierwszy raz zmienić pieluchę. Krzyknąłem do żony, a ta przybiegła z pytaniem: "co się stało, co się stało?". Mówię: "Słuchaj, ona nie ma penisa!". Po pięciu latach zmieniania pieluch chłopcom, to było doświadczenie! - wspominał dla portalu "Celebrity Baby Scoop".

Kevin Sorbo, Sam JenkinsPr Photos

Kevin Sorbo, Sam JenkinsFacebook.com

Kevin Sorbo, Sam Jenkins. Kevin Sorbo, Sam Jenkins. Pr Photos

Sekret udanego małżeństwa

Kevin Sorbo i Sam Jenkins są małżeństwem od 15 lat. Trzeba uczciwie przyznać, że w branży rozrywkowej to imponujący wynik. Sorbo także sobie z tego zdaje sprawę i podchodzi do sprawy z humorem.

Śmiałem się, gdy świętowaliśmy nasze dziesięciolecie, że w przeliczeniu na lata Hollywood to jest to jak złote gody. Do tej pory powinienem mieć trzy żony. Chyba nie podążam drogą typową dla Hollywood - powiedział dla "Celebrity Baby Scoop".

Kevin Sorbo, Sam JenkinsPr Photos

Kevin Sorbo. Kevin Sorbo. Facebook.com

Musiał "ruszyć tyłek"

O swojej chorobie mówił jeszcze wielokrotnie.

Zawsze byłem wierzący, ale początkowo przeszedłem przez ten etap, kiedy oskarżałem Boga, obwiniałem wszystkich. To jest w ludzkiej naturze, wytykać palcami i obwiniać innych za nasze problemy - mówił dla portalu "The Nervous Breakdown". - Przeszedłem przez cały okres żałoby, jakby umarł mi ktoś bliski, a w rzeczywistości to byłem ja. Musiałem zmierzyć się z faktem, że już nigdy nie będę tą samą osobą, co wcześniej. To trudne, bo nie lubimy zmian. Musiałem to sobie jakoś wytłumaczyć, ruszyć tyłek i znaleźć sposób na to, by było lepiej.

Kevin SorboFacebook.com

Kevin Sorbo, Sam Jenkins. Kevin Sorbo, Sam Jenkins. Pr Photos

Przeszedł rehabilitację

Zakrawa na gorzką ironię, że aktor grający półboga, będący u szczytu sławy, zaręczony z kobietą swoich marzeń, nagle w brutalny sposób poznaje ograniczenia swojego słabego ciała.

Byłem przerażony - wspominał w wywiadzie dla portalu "CBN". - Bałem się o swoją przyszłość, karierę, życie. Czy będę mógł mieć dzieci? Mnóstwo rzeczy mnie przerażało.

Sam Jenkins tak uzupełnia tę wypowiedź:

Ja się nie bałam. Nie sądziłam, że to zmieni nasze życie. Byłam z jakiegoś powodu pełna wiary.

Filmowy Herkules przeszedł trudną rehabilitację, musiał na nowo uczyć się chodzić. Miał pełne wsparcie żony.

On jest najlepszym człowiekiem, jakiego znam - powiedziała Jenkins. - A to tylko uczyniło go lepszym. To dobry facet. Świetny ojciec i wspaniały mąż. Jest naprawdę wyjątkowym człowiekiem - komplementowała go.

Kevin SorboFacebook.com

Kevin Sorbo. Kevin Sorbo. Youtube.com

Zagrał w "Andromedzie"

Oprócz "Herkulesa", Sorbo ma na koncie ponad 40 filmów i seriali. Serial "Andromeda" może nie był w Polsce tak popularny jak "Herkules", ale miał swoich oddanych fanów. Sorbo zagrał w nim jedną z głównych ról - kapitana Dylana Hunta. Powstało 5 serii "Andromedy". Aktor, zapytany o to, czy przyjął z ulgą zakończenie produkcji, odparł enigmatycznie:

Trudno spodobać się wszystkim, bo każdy ma własną opinię. To jak mecz w piłkę. Połowa ludzi będzie zadowolona z wyniku, a druga połowa będzie go nienawidzić. To nigdy nie jest sytuacja w której wygrasz na wszystkich frontach - czytamy wypowiedź aktora na stronie fanów s-f, Trek.pl.

Piszcie w komentarzach i na naszej stronie na Facebooku, w kim Wy się kochaliście. A my zrobimy z tego opowieść i ją przedstawimy.