Kendall Jenner

Kendall Jenner

Kendall Jenner jest amerykańską modelką. Jej rodzicami są Caitlyn i Kriss Jenner. Kendall jest przybraną siostrą sławnych Kim i Khloe Kardashian. Stała się znana po emisji reality show "Z kamerą u Karashianów". Kendall po raz pierwszy profesjonalnie wystąpiła jako modelka w sesji dla magazynu Paper.

Imię i nazwisko: Kendall Nicole Jenner
Data urodzenia: 3 listopada 1995
Miejsce urodzenia: Los Angeles, Stany Zjednoczone
Zawód: modelka, celebrytka
Facebook: facebook.com/KendallJenner
Instagram: @kendalljenner
Twitter: @KendallJenner

Kendall Jenner i jej znana rodzina

Kendall jest pierwszą córką Caitlyn Jenner (przez zmianą płci Bruce Jenner) i Kriss Jenner. Jej młodsza o dwa lata siostra Kylie Jenner podobnie jak Kendall jest modelką. Poza karierą modelki, sygnuje swoim nazwiskiem linię kosmetyków Kylie Cosmetics, która zdobywa coraz większą popularność na świecie, również w Polsce. Kendall w programie "Z kamerą u Kardashianów" pojawiła się ze względu na swoją matkę, której pierwszym mężem był Robert Kardashian. Przybranymi siostrami Kendall są celebrytki Kourtney, Kim i Khloe Kardashian, które były głównymi postaciami w programie o sławnej rodzinie. Pierwszy odcinek reality show został wyemitowany 14 października 2007 roku na antenie amerykańskiej telewizji E!Entertainment. Do tej pory pojawiło się 12 sezonów "Z kamerą wśród Kardashianów".

Kendall Jenner i kariera modelki

Pierwszą kampanią reklamową Kendall Jenner była kampania Forever 21. Modelka pojawiła się między innymi na okładkach magazynów Blank, Miss Vogue, Harper’s Bazaar i Love Magazine. Poza tym brała udział w pokazach znanych marek takich jak Marc Jacobs , Victoria's Secret, Givenchy i Chanel Haute Couture. Poza tym Kendall jest ambasadorką marki Estee Lauder. Oprócz kariery modelki Kendall wystąpiła gościnnie w serialu kryminalnym "Hawaii Five – 0". W listopadzie bieżącego roku Kendall znalazła się w pierwszej dziesiątce celebrytów, z największą liczbą obserwujących ich osób na Instagramie.

kendall jenner

Więcej o:

kendall jenner

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.