Julia Pietrucha

Julia Pietrucha

Julia Pietrucha to polska aktorka oraz piosenkarka. Próbowała swoich sił jako modelka. W 2002 roku zdobyła tytuł Miss Polski Nastolatek. Szerszej publiczności jest znana z serialu "Blondynka", gdzie odgrywała główną, tytułową rolę.


Pełne imię i nazwisko: Julia Pietrucha
Data urodzenia: 17 marca 1989r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: aktorka, piosenkarka
Instagram: @julia_pietrucha
Facebook: facebook.com/juliapietruchafanpage

Julia Pietrucha - Miss Polski Nastolatek

Julia Pietrucha na świat przyszła w Warszawie, gdzie ukończyła liceum. W 2001r. zadebiutowała na deskach teatru Syrena w roli Gerdy w sztuce "Królowa Śniegu". Rok później zdobyła tytuł najładniejszej nastolatki, czyli Miss Polski Nastolatek. Szybko została zauważona przez środowisko show-biznesu i w niedługim czasie zaczęła grać w serialu "Na wspólnej", w którym wcieliła się w rolę Alicji Furgi. Kolejne lata przyniosły drobne epizody w serialach i filmach. W 2006 roku Julia Pietrucha zagrała w serialu "Kochaj mnie, kochaj!".

Julia Pietrucha i wielki ekran

Rok 2007 przyniósł Julii role w dwóch dużych produkcjach: "Jutro idziemy do kina", za którą otrzymała Specjalną Nagrodę Aktorską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni , a także w "Lejdis". Rok później zagrała w filmie "Miasto morza". Rola w tym filmie przyniosła Julii nominację do nagrody Złotych Kaczek.
W 2010 roku Julia Pietrucha wcieliła się w rolę Sylwii, tytułowej bohaterki serialu Blondynka.
Od marca 2012 roku Julia związana jest z teatrem 6. Piętro, gdzie gra w spektaklu "Central Park West" będącego adaptacją sztuki Woody'ego Allena.

Julia Pietrucha i muzyka

Julia od dziecka interesuje się muzyką. Swój talent muzyczny miała szansę zaprezentować szerszej publiczności podczas udziału w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". W kwietniu 2016 roku Julia wydała debiutancki album pt. "Parsley". Promował go singiel "On My Own", który został przyjęty z dużym entuzjazmem.

Zobacz także:

Gabriela Pietrucha - Joanna Moro - Julia Kamińska

julia pietrucha

Więcej o:

julia pietrucha