Iga Krefft

Iga Krefft

Iga Krefft to polska aktorka młodego pokolenia, która swoją popularność zdobyła przede wszystkim dzięki roli Uli w serialu „M jak Miłość”, z którym związana jest już dziesięć lat. Iga Krefft to także zdolna piosenkarka, która poza śpiewaniem zajmuje się komponowaniem muzyki i pisaniem tekstów.

Imię i nazwisko: Iga Krefft
Data urodzenia: 2 września 1995
Miejsce urodzenia: Gniewino
Facebook: facebook.com/OfeliaIgaKrefft

Iga Krefft początki kariery

Iga Kreftt od najmłodszych lat interesowała się sztuką, a szczególnie muzyką i aktorstwem. Żeby realizować jedną ze swoich pasji uczyła się w szkole muzycznej w Gdańsku. Po raz pierwszy na deskach sceny muzycznej stanęła w 2006 roku u boku Michała Bajora, podczas Festiwalu Gwiazd w Gdańsku. Potem aż dwukrotnie brała udział w programie „Od przedszkola do Opola”, a w 2007 roku wystąpiła w Opolu u boku Mieczysława Szcześniaka, z którym zaśpiewała „ Dumkę na dwa serca”. W tym samym roku Iga Krefft wzięła udział w przesłuchaniach do musicalu „Akademia Pana Kleksa” i w castingu do serialu „M jak Miłość”. Zarówno przesłuchanie, jak i casting do filmu zwyciężyła, dołączając tym samym do obsady musicalu oraz do ekipy popularnego serialu. Poza rolą w serialu, Iga może pochwalić się również rolą Agi w pierwszej polskiej produkcji kanału Disney Chanel „Oby do dzwonka”, do którego trafiła po bardzo trudnej selekcji.

Iga Krefft czy Ofelia Daniels?

Największą pasją dorosłej już Igi jest muzyka i to z nią artystka zamierza związać swoje życie zawodowe w przyszłości. Już teraz realizuje się w tej materii, dzięki współpracy z zespołem Daisy and the Moon, w którym występuje pod pseudonimem Ofelia Daniels. W swojej twórczości muzycznej Ofelia Daniels czerpie inspiracje z muzyki klasyków rockowych, takich jak: Led Zeppelin, Pink Floyd czy Pearl Jam. Iga Krefft alias Ofelia Daniels wydała niedawno epkę zawierającą piosenki napisane w języku polskim oraz angielskim. Muzyka, którą proponuje Ofelia swoim słuchaczom to muzyka niekomercyjna, pełna melancholii i smutku. Młoda wokalistka ma na swoim koncie już pierwszy koncert za granicą – miała okazję występować w Stanach Zjednoczonych na Sofar Sounds New York. Iga ma od dawna gotowy materiał na płytę solową i szuka funduszy, żeby ją wydać, a póki co koncertuje po Polsce między innymi supportując innych artystów.

iga krefft

Więcej o:

iga krefft

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.