Emily Ratajkowski

Emily Ratajkowski

Emily Ratajkowski to amerykańska modelka i fotomodelka. Pracuje również jako aktorka. Jej polskobrzmiące nazwisko pochodzi od ojca, który ma polskie korzenie. Emily Ratajkowski szerszą rozpoznawalność zyskała dzięki udziałowi w teledysku „Blurred Lines” Robina Thicke.

Imię i nazwisko: Emily O'Hara Ratajkowski
Data urodzenia: 7 czerwca 1991r.
Miejsce urodzenia: Londyn
Zawód: modelka, fotomodelka
Instagram: @emrata
Facebook: facebook.com/Officialemilyratajkowski

Emily Ratajkowski - kariera fotomodelki

Emily Ratajkowski przyszła na świat w czerwcu 1991 roku w Londynie. Jej ojciec, John Ratajkowski, ma polskie korzenie, stąd polskobrzmiące nazwisko. Dzieciństwo minęło jej na podróżowaniu, z uwagi na częste zmiany zamieszkania rodziców. Jako nastolatka na stałe zamieszkała w Stanach Zjednoczonych. Od dziecka fascynowała ją kariera modelki. Wcześnie rozpoczęła chodzenie na castingi, które zaowocowały podpisaniem kontraktu z Ford Models, gdy Emily miała 14 lat. Przez kilka kolejnych lat reklamowała odzież dla nastolatków największych firm odzieżowych na świecie.

Emily Ratajkowski - kariera aktorska

W 2004 roku Emily Ratajkowski po raz pierwszy wystąpiła w filmie. Zagrała niewielką rolę w filmie "Andrew's Alteration". W wywiadach wspominała, że zapoczątkowało to w niej pasję do aktorstwa. Rok później zagrała w "A Year and a Day". Przez dwa lata, od 2009 roku, występowała w roli Tashy w serialu komediowym "iCarly".
Rok 2013 przyniósł modelce role w dwóch teledyskach, które przyniosły jej szerszą rozpoznawalność. Były to wideo do utworów "Blurred Lines" Robina Thicke oraz "Love Somebody" zespołu Maroon 5. W pierwszym teledysku występowała niemal całkiem naga, co szeroko było komentowane w mediach plotkarskich. Ponownie głośno się o niej zrobiło, gdy w sieci ukazały się jej zdjęcia toples, na których pozowała u boku Kim Kardashian.

emily ratajkowski

Więcej o:

emily ratajkowski

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.