Emilia Komarnicka

Emilia Komarnicka

Emilia Komarnicka jest polską aktorką i wokalistką. Stała się znana szerszej widowni dzięki roli doktor Agaty Woźnickiej w „Na dobre i na złe”. Gra również w serialu „Ranczo”. Oprócz telewizji występuje w teatrze. W 2013 Emilia Komarnicka zaręczyła się z aktorem Łukaszem Konopką.

Imię i nazwisko: Emilia Komarnicka
Data urodzenia: 24 czerwca 1985
Miejsce urodzenia: Brzeg
Zawód: aktorka, wokalistka
Facebook: facebook.com/komarnickaemilia
Instagram: @ekomarnicka

Emilia Komarnicka – kariera aktorska

Emilia Komarnicka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowe, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Na małym ekranie debiutowała w 2007 roku w roli panny młodej w serialu „U Pana Boga w ogródku”. Aktorka wystąpiła we wrocławskim teatrze Capitol w musicalu „A Chorus Line”. Od 2008 do 2014 roku była związana z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, następnie od 2014 roku występowała w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie. W 2008 roku otrzymała II Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę w spektaklu „Z życia marionetek”. Grała w filmach takich jak „Och, Karol 2”, „Okupacja”, „80 milionów” i serialach „Kryminalni”, „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex”, „Prawo Agaty”, „Ranczo”, „Nie rób scen”. Rolą. Która przyniosła Komarnickiej największą popularność jest rola doktor Agaty Woźnickiej.

Emilia Komarnicka – związek z Łukaszem Konopką

W 2013 roku, po trzech latach związku, młoda aktorka zaręczyła się z Łukaszem Konopką. Przed zaręczynami para mieszkała osobno, Łukasz w Gdańsku, a Emilia w Warszawie. Jej narzeczony również jest aktorem teatralnym i telewizyjnym. Jest znany w rolach w takich filmach i serialach jak „Twarzą w twarz”, „Na dobre i na złe”, „M jak miłość”, „Czas honoru”, „Ojciec Mateusz”, „Szpilki na Giewoncie”, „Prawo Agaty”, „Komisarz Alex”, „Hotel 52”, „Pierwsza miłość”. Para współpracowała ze sobą w 2008 roku w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Niedawno w mediach pojawiły się informacje o rozstaniu pary i rzekomym związku aktorki z Redbadem Klijnstrem, czyli Ruudem z „Na dobre i na złe”. Aktorzy nie potwierdzili tych doniesień.

emilia komarnicka

Więcej o:

emilia komarnicka

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.