Elżbieta Zapendowska

Elżbieta Zapendowska

Elżbieta Zapendowska jest polską krytyk muzyczną i specjalistką w sprawach emisji głosu. Udzielała lekcji śpiewu wielu polskim gwiazdom. Znana z programów muzycznych „Idol”, „Jak oni śpiewają” i „Must Be the Music. Tylko muzyka”. Dwa lata temu rozstała się z wieloletnim partnerem.

Imię i nazwisko: Elżbieta Zapendowska
Data urodzenia: 11 maja 1947r.
Miejsce urodzenia: Głubczyce
Zawód: krytyk muzyczny, ekspert od emisji głosu
Facebook: facebook.com/Elżbieta-Zapendowska
Oficjalna strona: elzbietazapendowska.pl

Elżbieta Zapendowska – kariera

Elżbieta Zapendowska ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie. Jest specjalistką od emisji głosu. Wspomagała rozwój kariery i uczyła śpiewu wiele polskich gwiazd, takich jak: Edyta Górniak, Dorota Rabczewska, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Katarzyna Zielińska, Natasza Urbańska, Robert Janowski, Mela Koteluk czy Łukasz Zagrobelny. Od 2002 do 2005 roku była jurorką w programie muzycznym „Idol”. Bierze udział również w najnowszej edycji programu emitowanej na antenie Polsatu od 2017 roku.
W latach 2007 – 2009 zasiadała w jury programu „Jak oni śpiewają” a w latach 2011 – 2016 oceniała występy w „Must Be the Music. Tylko muzyka”.
W 2008 roku pojawiła się jako juror na Międzynarodowym Festiwalu Carpathia w Rzeszowie. Poza tym prowadziła klasy wokalne w klubie muzycznym Muzyczna Owczarnia w Jaworkach oraz w Końskich.
W kolejnej części programu uczestnik odpowiada na pytania, do których przedstawione są cztery odpowiedzi, z czego tylko jedna jest poprawna. W latach 1999 – 2003, aby wygrać milion należało odpowiedzieć na 15 pytań, od 2008 roku jest to 12 pytań. W nowej wersji programu występują dwa progi gwarantowane – 1000 zł i 40000 zł. W dotarciu do głównej wygranej mają pomóc koła ratunkowe. Obecnie jest to pytanie do publiczności, telefon do przyjaciela i 50:50. We wcześniejszych edycjach występowało również pytanie do eksperta i zamiana pytania.

Elżbieta Zapendowska – życie prywatne

W 2015 roku Elżbieta Zapendowska rozstała się ze swoim wieloletnim partnerem. Zapendowska była związana z wokalistą Andrzejem Krukiem. Wokalista jest o 20 lat młodszy od Elżbiety, co wzbudzało duże kontrowersje w mediach. Zapendowska i Kruk mieszkali we wspólnym domu pod Warszawą. Para znała się ponad 25 lat, jak przyznała Zapendowska byli ze sobą bardzo szczęśliwi, jednak od pewnego czasu coś się zmieniło. Między nimi nie doszło do żadnej kłótni, lecz związku nie udało się uratować. Pomimo zakończenia łączącej ich relacji, Andrzej Kruk i Elżbieta Zapendowska pozostają w przyjaźni.

elżbieta zapendowska

Więcej o:

elżbieta zapendowska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.