Ed Sheeran

Ed Sheeran

Ed Sheeran to brytyjski piosenkarz oraz autor tekstów. Karierę muzyczną zaczął w 2005 roku. Jego kariera przyspieszyła, gdy nagrał piosenkę przewodnią noszącą tytuł "I See Fire" do filmu "Hobbit: Pustkowie Smauga". Próbował swoich sił jako aktor, zagrał w trzeciej części filmu Bridget Jones.

Imię i nazwisko: Edward Christopher Sheeran
Data urodzenia: 17 lutego 1991r.
Miejsce urodzenia: Halifax, Wielka Brytania
Zawód: piosenkarz
Facebook: facebook.com/EdSheeranMusic
Instagram: @edsheeran

Ed Sheeran - początki kariery

Ed Sheeran przyszedł na świat w lutym 1991 roku. Jako dziecko był zabierany przez ojca na koncerty, co zaszczepiło w nim miłość do muzyki. Już jako kilkuletni chłopiec występował w lokalnym kościele i śpiewał w chórze. Samodzielnie nauczył się gry na gitarze. W liceum zaczął pisać pierwsze teksty do piosenek. Przez kilka kolejnych lat komponował swoje własne utwory, ale rzadko miał okazję występować publicznie.
W 2004 roku nagrał pierwszą składankę swoich kompozycji noszącą tytuł "Spinning Man". W 2009 roku wydał minialbum "You Need Me". W 2010 roku Ed otrzymał propozycję wspólnej trasy koncertowej z brytyjskim raperem Example.
W 2010 roku Sheeran poleciał do Stanów Zjednoczonych z nadzieją na zrobienie kariery. Po kilkunastu tygodniach został zauważony przez Jamiego Foxx'a. Rok później wydał swój pierwszy album noszący tytuł "Lego House", z którego pochodził utwór "The A Team". Piosenka podbiła listy przebojów w jego rodzimej Wielkiej Brytanii.

Ed Sheeran - rozwój kariery

Kolejne single Eda odnosiły coraz większe sukcesy. W 2013 Sheeran wykonał piosenkę „I See Fire”, która promowała film "Hobbit: Pustkowie Smauga". Utwór zyskał ogromną popularność na całym świecie, podobnie jak jej wykonawca. W 2016 roku Sheeran został nagrodzony dwiema nagrodami Grammy. Zdobył je w kategoriach "Piosenka roku" i "Najlepszy popowy występ solowy". Piosenkarz ogłosił tuż po ceremonii, że pracuje nad materiałem na trzecią solową płytę.

ed sheeran

Więcej o:

ed sheeran

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.